Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İspanya’da hava sıcaklıkları bu yaz 4 bin 600 can aldı


İspanya’da hava sıcaklıkları bu yaz 4 bin 600 can aldı

Tüm Avrupa’da olduğu üzere İspanya’da da hava sıcaklıkları rekor kırdı. Ülkede mayıstan bu yana hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkarken, en kurak yıllardan biri yaşanıyor.

Sıcaklık yüzde 60 daha fazla

Uzmanlar, Devlet Meteoroloji Ajansının kayıtlarında mayıs, haziran ve temmuzun geçmiş yıllardaki birebir periyoda göre yüzde 60 daha sıcak olduğuna işaret etti.

Rapor hazırlandı

Carlos III Sıhhat Enstitüsü’nün günlük vefat izleme sisteminin datalarından hazırlanan raporda, çok sıcaklığa bağlı kayıplar ortaya serildi.


Bu yaz sıcaklığa bağlı 4 bin 600 vefat olayı yaşandı

AA’nın haberine nazaran, Mayıs-ağustos devrinde bu yaz boyunca çok sıcaklara bağlı olarak hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 600’ü buldu.

Ölüm sayısı üç katına çıktı

Enstitüden yapılan açıklamada, çok sıcakların neden olduğu bu vefat sayısının son 5 yılın ortalamasının 3 katına, şimdiye kadar rekor olarak kabul edilen, birebir devirde 2017’de tespit edilen ölümlerin de 2 katına denk geldiği bildirildi.

Bu vakte kadar kayıtlara geçen en yüksek sıcaklık

Diğer yandan 14 Ağustos’ta ülkenin güneyindeki Kurtuba kentinin La Rambla ilçesinde tespit edilen 47,6 derecelik hava sıcaklığı, İspanya’da bu vakte kadar kayıtlara geçen en yüksek sıcaklık oldu. Bundan evvelki hava sıcaklığı rekoru geçen yıl tekrar tıpkı gün, 47,4 derece ile La Rambla’ya komşu olan Montoro’da tespit edilmişti.

En fazla orman yangını

İçinde bulunduğumuz yüzyılda İspanya’da en fazla orman yangını da bu sene görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 , , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir