Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İstanbul’da bir cadde dünyanın en havalı caddeleri ortasına girdi


İstanbul’da bir cadde dünyanın en havalı caddeleri ortasına girdi

BJK Klübü’nün idare merkezinin bulunduğu ve ünlü Akaretler yokuşundaki benzeri sıra apartmanların ortasından yükselen Süleyman Seba Caddesi, son devirde açılan kafeleri ile gençlerin uğrak noktası haline gelmişti.

BJK’nin uzun yıllan yöneticiliğini yapan duayen yöneticisi Süleyman Seba’nın ismi verilen bu caddenin popülerliği Türkiye’nin sonlarını aştı.

Oylamaya 20 bin kişi katıldı

DHA’nın haberine nazaran, kent rehberi ve kentsel ömür dergisinin anketine dünya genelinde 20 bin kişi katıldı.

Süleyman Seba Caddesi, 27’inci sıra

Oylamada Beşiktaş’ta bulunan Süleyman Seba Caddesi, 27’inci sıradan listeye girerek En Havalı Caddelerinden biri oldu.

Nişantası’ndan Beşiktaş’a uzanan yolda bulunan caddeki “Sıraevler”, caddenin baş tacı olarak nitelendirildi.

Dünya genelinde 33 caddenin seçildiği listeye giren Süleyman Seba Caddesi’yle ilgili olarak mahalle sakinleri ve caddeye gezmeye gelenler caddenin övgüyü hak ettiğini söyledi.

Listenin birinci sırasında Kanada’nın bir caddesi var

Listenin birinci sırasında Kanada’nın Montreal kenti, Avusturalya’nın Melbourne kentinin yanı sıra İskoçya’nın Glasgow kenti 3’üncü sırada yer aldı. En Havalı Caddeleriyle listeye giren başka kentler ortasında Taipei, Kopenhag, Hong Kong, Berlin, Miami, Londra, Lizbon, Dublin, Madrid, New York ve Singapur yer aldı.


“Bu caddeyi çok beğendik”

Cadde farklı kentlerden de ziyarete gelenlerin ilgisini çekiyor. Balıkesir’den geldiğini söyleyen Tuğba Yılmaz, “Cadde ve yerler hayli hoş, havalı. Biz Balıkesir’den geldik, İstanbul’a nazaran küçük bir kent. İstanbul kusursuz bu caddeyi de çok beğendik.” dedi.

“Akaretler Sıra Konutlar’ın bulunduğu kısım yenilendikten burası hareketlendi”

12 yıldır caddede esnaflık yapan Derya Aydın, “Yaklaşık 12 yıldır bu caddede esnafım, burası çok hoş bir caddedir. Evvelce de beğenirdim, o halini de çok severdim. Şu an bilhassa Akaretler Sıra Konutlar’ın bulunduğu kısım yenilendikten sonra burası çok hareketlendi. Burada hala mahalle kültürü var, hala yaşayan çok eski yerlileri var, herkes birbirini tanıyor ve selamlaşıyor. Son yıllarda akşamları dışarıdan çok fazla insan gelmeye başladı. Yeni ve tanınan yerlerin açılmasından sonra hareketlendi. Seçilmesi çok hoşuma gitti, ben evvelden de bu yoldan geçerdim ve çok severdim.” diye konuştu.

“Cadde, Türkiye’de birinci”

Aynı caddede 41 yıldır atölyesi bulunan ve Süleyman Seba’nın yakın arkadaşı olan ressam Serdar Samancıoğlu, “Atatürk’ün annesinin oturduğu tarihi mesken de buradadır. Caddede yenilenmiş ve restore edilmiş tarihi meskenler ve yapılar bulunuyor, bunlar caddeye çok büyük mana kazandırmış yapılar. Caddeye bir öteki biçimiyle ‘Akar evler’, ‘Akaretler’ de deniliyor. Çabucak caddenin içinde ‘Şairler Sofası’ denilen kısım duruyor. Burada yaşamış, bu caddelerde gezip dolaşmış şairler, cumhuriyet periyodunun değerli şairleri. Bunu takdir edenleri tebrik ederim, dünyada 27.olmak Türkiye’de 1. olmak manasına da gelebilir. Süleyman Seba’nın da bu cadde için büyük bir manası var.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 , , , , Yaşam

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir