Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kadıköy Belediyesi Zehirsiz Kent Olma Kelamı Verdi


Kadıköy Belediyesi Zehirsiz Kent Olma Kelamı Verdi

Kadıköy Belediyesi, Buğday Derneği’nin sağlıklı bir gelecek için yürüttüğü Zehirsiz Kentler Kampanyası’nın talepleri doğrultusunda Düzgün Niyet Belgesi’ni imzalayan birinci ilçe belediyesi oldu.

Kadıköy Belediyesi, Buğday Ekolojik Hayatı Destekleme Derneği ve Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliğiyle “Zehirsiz Kentlere Doğru” projesi kapsamında yürütülen Zehirsiz Kentler Kampanyası’ na katılarak kıymetli bir adım attı. Kadıköy Belediyesi, Buğday Derneği’nin sağlıklı bir gelecek için yürüttüğü Zehirsiz Kentler Kampanyası’nın talepleri doğrultusunda Düzgün Niyet Belgesi’ni imzalayan birinci ilçe belediyesi oldu.

İmza merasimine Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Belediye Lider Yardımcıları, müdürler ve çalışanların yanı sıra Zehirsiz Sofralar Platformu Koordinatörü ve Buğday Derneği Genel Müdürü Batur Şehirlioğlu ve dernek çalışanları katıldı.

Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy halkının daha yeşil ve daha sağlıklı bir etrafta yaşaması için ekolojik ve tabiat dostu birçok projesi mevcut. Kadıköy Belediyesi’nin Ekolojik Hayat Merkezi ve Atıksız Ömür Dükkânı’nın yanı sıra kent bostanları, yağmur suyu hasadı ve yapmış olduğu sivrisinek ilaçlamasında kimyasal eserler kullanılmıyor. Kadıköy Belediyesi’nin kimyasal prosedürlerin yerine, alternatif metotları tercih etmesiyle birlikte “iyi niyet belgesini” imzalanarak evrak altına alındı. Böylece Kadıköy Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden sonra ‘Zehirsiz Kentlere Doğru’ kararlılığını ortaya koyan Türkiye’nin ikinci, İstanbul’un ise birinci belediyesi oldu.

Metni imzalamadan ve kelam konusu taahhüdü vermeden evvel çalışmalara çok evvelce başladıklarını belirten Lider Odabaşı “Kadıköy Belediyesi’nde bu işle ilgilenen arkadaşlığımız hem öncü olmak, hem de farkındalık yaratmak için bunu kendi alanlarında uygulamaya başladılar. Artık sizin aracılığınızla bu metni imzalayarak bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz. Daha evvel yaptıklarımızı bugün taahhüt altına alıyoruz” dedi.

“AMACIMIZ ÇOCUKLARIN TOPRAKLA BULUŞMASINI SAĞLAMAK”

Odabaşı; “Kent bostanlarını Kadıköy’de kurduğumuz vakit şaşırmışlardı. Şu anda görüyoruz ki herkes kendi belediyesinde kendi idare alanında bostanları yapmaya başladı. Oradaki üretilen eserlerin ailelere ufak da olsa bir ekonomik katkısı olabilir lakin gerçek manada bizim hedefimiz etraf şuurunu ve çocukların bilhassa toprakla karışmasını sağlamaktı. Orada kimyasal rastgele bir gübre yahut kimyasal rastgele bir eser kullanmıyoruz. Kullanılmaması için oradaki kullanıcıları da teşvik ediyoruz. Tekrar bununla alakalı parklarımıza yağmur suyu hasadı makinesi koyduk. Topladığımız suyu parklarımızda sulama yaparak tabiatla tekrar buluşturuyoruz. Hem etrafın su kıtlığına ufacık da olsa katkı sağlamak, hem de artık dünyanın bir iklim krizi içerisinde olduğunu göstermek istiyoruz. İklim krizi beklenmiyor; şu an bir iklim krizi içerisindeyiz. Biz yeniden çok büyük tenkit aldığımız sivrisinek ilaçlamasında kimyasal eser kullanmıyoruz. Organik eserlerle bu ilaçlamaları yapmaya çalışıyoruz. Bu bahiste bir unsur kararımız var. Bunu da anlatmamız gerekiyor. Zira yaptığımız kolay bir iş değil, epeyce sıkıntı. Alışkanlıkları değiştirilmesi gerektiren işler. Dediğim üzere buradaki yazılanların büyük bir kısmını aslında biz yapıyoruz. Burada tahminen özel bölümü biraz daha bilinçlendirmek için, bilhassa hizmet bölümünde çalışan restoran, kafe, kafeterya usulü yerlerdeki durumları güzelleştirebilmek için öteki bir çalışma içine girmemiz gerekebilir” diyerek kelamlarına devam etti.

Zehirsiz Sofralar Platformu Koordinatörü ve Buğday Derneği Genel Müdürü Batur Şehirlioğlu ise şöyle konuştu: “Kadıköy Belediyesi üzere, halk sıhhatini tehdit eden zararlılar ile uğraş konusunda ekolojik ve tabiat dostu alternatiflere yönelmeye başlayan belediyelerimizin ortaya koyduğu düzgün örnekler, model uygulamalar sayesinde önümüzdeki yıllarda bu kararlılığı beyan eden belediyelerin artacağını ümit ediyoruz. Buğday Derneği ve Zehirsiz Sofralar Platformu olarak bu tarafta belediyeleri desteklemeye ve işbirliklerinin geliştirilmesi için çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Belediyeleri ve vatandaşları Zehirsiz Kentler Kampanyası’na dayanak olmaya davet ediyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 6 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir