Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kan şekerini düşüren yüksek lifli 5 besin


Kan şekerini düşüren yüksek lifli 5 besin

Kan şekeri düzeylerinin yükselmesiyle ortaya çıkan kronik bir hastalık olan diyabetle çabada en büyük faktör sağlıklı beslenmektir. Bu nedenle, ilaç tedavisine ek olarak şeker hastaları için ekseriyetle özel bir diyet planı önerilir.

Doğru kan şekeri düzeylerini korumak tip 2 diyabet, hipertansiyonu, hipoglisemiyi ve ayrıyeten obeziteyi önlemek için gereklidir. Bu noktada diyetteki en büyük değişiklik lif açısından varlıklı besinlerin tüketilmesi ve bilhassa ek şekerler içeren işlenmiş besinlerin mümkün olduğunca azaltılmasıdır.

Bu 5 yüksek lifli gıdayı diyetinize ekleyerek kan şekerinizi düşürebilir ve kan şekeri düzeyinizi istikrarda tutabilirsiniz.

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi, hem çözünmeyen hem de çözünür lif içerir. Çözünmeyen lif emilmeden midede biriktiği ve kan şekerinde ani yükselmelere neden olmadan tokluk hissi oluşturduğu için bilhassa yararlıdır.

Bağırsakta fermente olan yüksek çözünür lif içeriği sayesinde yulaf tıpkı vakitte bağırsak bakterileri için faydalı bir prebiyotik misyonu görür.

Arpa

Arpa potasyum, kalsiyum ve demir üzere mineraller açısından varlıklı bir tahıl olmasının yanı sıra eksiksiz bir mineral desteği ve güç kaynağı olarak kabul edilir.

Ek olarak, iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve kolit, şişlik ve asitlik üzere sindirim sıkıntılarıyla gayret eder.

Nohut

Nohutlar, diyet lifi açısından güçlü baklagillerdir, bilhassa kan şekeri düzeylerinin düşürülmesiyle alakalı olan rafinoz ismi verilen çözünür lif içerirler.

Ayrıca protein açısından zengindirler ve kalsiyum, demir, fosfor ve potasyum üzere mineraller için kusursuz bir kaynaktır. Nohutlar ayrıyeten A ve B vitaminleri içerirler.

Tüm bunlar kolesterolü düşürmek, kalp sıhhatini korumak ve âlâ kan dolanımı için mükemmeldir.

Elma

Elmalar kusursuz bir lif kaynağıdır. Tek bir elma, önerilen günlük lif ölçüsünün yüzde 20’sini sağlar.

Elmalarda bulunan lifin birden fazla, faydalı bağırsak florasını beslemek ve şeker emilimini yavaşlatmak için faydalı olan butirat ismi verilen bir asit üreten pektindir, bu da kan şekeri artışlarını önler.

Chia tohumları

Chia tohumları, kan şekeri seviyelerini düşürmeye ve glikoz bedellerinde süratli ve değerli artışları önlemeye yardımcı olabilecek yararlı besinler açısından zengindir.

Yapılan araştırmalar, chia tohumlarında bulunan liflerin kan şekeri bedellerindeki süratli artışı yüzde 40 oranında yavaşlatabildiğini ve tokluk üzerinde tesirleri olduğunu göstermektedir.

Ancak chia tohumlarının tüketilmesinde şeker hastalarının dikkatli olması çok kıymetlidir, zira bunlar kan şekerinin insülin dozunda ayarlanmasını gerektirecek kadar düşmesine neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 28 2022 , Sağlık

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir