Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kanada’ya yatırım yapmak için 9 neden


Kanada’ya yatırım yapmak için 9 neden

Pandemi sonrası dünyanın birçok ülkesi ekonomik buhran sinyalleri vermeye başladı. Bölgesel savaşlar küresel krizi daha da körüklüyor. Milletlerarası yatırımcılar inançlı limanlar arıyor. Pekala nereye yatırım yapmalı?

Dış Ekonomik Bağlar Şurası (DEİK) Türkiye-Kanada İş Kurulu Üyesi Avukat Abide Gülel global yatırım için Kanada’yı öneriyor. Dış Ticaret ve Güç Hukuku Uzmanı Abide Gülel, Kanada’ya yatırım yapmanın avantajları hakkında şu bilgileri verdi:

GÜVENLİ TİCARET KORİDORU

Kanada, global ticaret için bir merkez olarak hizmet etmek için âlâ bir pozisyona sahiptir. Hava nakliyeciliği altyapısı dünyanın en uygunudur. Kıyı limanları ile Asya, Avrupa ve Güney Amerika’ya direkt deniz erişimi sağlar. İnançlı ticaret koridorları, daima tedarik zincirini ve ticari operasyonları kolaylaştırır.

1.5 MİLYAR TÜKETİCİYE ULAŞIN

Kanada, dünyanın en büyük 13. iktisadına sahip. Kanada, yatırımcılara, yaklaşık 1,5 milyar tüketici ve 60 trilyon dolarlık Gayri Safi Yurt İçi Hasılası (GSYİH) ile 49 ülkeye 14 ticaret mutabakatı yoluyla tercihli pazar erişimi sağlıyor.

YETENEKLER ÜLKESİ

Kanada, 25-64 yaş ortasındaki Kanadalıların yaklaşık yüzde 62’sinin yükseköğretim kurumlarından mezun olmasıyla dünyanın en eğitimli işgücüne sahiptir.

DAHA DÜŞÜK MALİYETLER

Kanada marjinal efektif vergi oranı (METR) şu anda yüzde13,8’de olup, bu G7’deki en düşük ve OECD ortalamasının altındadır.

DEVLET TEŞVİKLERİ

Kanada’da araştırma ve geliştirmeye (Ar-Ge) yatırım yapan her büyüklükteki şirket, Kanada’nın en büyük Ar-Ge programı olan Bilimsel Araştırma ve Deneysel Geliştirme (SR&ED) vergi teşvik programından yararlanabilir.

POLİTİK İSTİKRAR

Kanada, siyasi istikrar açısından G7 ülkeleri ortasında birinci sırada yer alıyor.

SAĞLAM BANKACILIK SİSTEMİ

Kanada, Kuzey Amerika’daki en inançlı altı bankaya sahiptir. Tıpkı altı banka, dünyanın en inançlı bankalarının Küresel Birinci 50’sinde birinci 35 ortasında yer almaktadır.

DÜŞÜK YOLSUZLUK

Kanada, 2021 Yolsuzluk Algılama Endeksi’nde G7’de 3. ve global olarak 13. sırada yer alıyor.

YAŞAM KALİTESİ

Kanada, çok yeterli bir ömür kalitesine sahiptir. Özgür bir ülkedir. Kanada, dünyanın en güzel 100 kenti ortasında altı kente sahiptir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 6 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir