Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Karşıyaka’da 100. Yıl Onuruna Dev Şov: 2022 Zeybek Tek Yürek


Karşıyaka’da 100. Yıl Onuruna Dev Şov: 2022 Zeybek Tek Yürek

Karşıyaka Belediyesi tarafından, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlikler, binlerce Atatürk sevdalısının iştirakiyle unutulmaz bir şölene dönüştü. Karşıyaka kıyısındaki kortejin akabinde Atatürk, Annesi ve Bayan Hakları Anıtı önündeki Anayasa Meydanı’nda sergilenen ‘2022 Zeybek Tek Yürek’ gösterisi, alanı dolduran vatandaşlar tarafından hayranlıkla izlendi.

ATATÜRK İMZASIYLA FİNAL

Dev şovda, ‘Karşıyaka’da Zeybek Bilmeyen Kalmasın’ projesi ile fiyatsız olarak açılan kurstan mezun olanlar ve Karşıyakalı vatandaşların da ortalarında bulunduğu 2022 kişi vazife aldı. Gökyüzünden iki helikopterin eşlik ettiği harika şov, iştirakçilerin oluşturduğu Atatürk imzasıyla noktalandı. Akabinde yeşil kırmızı meşaleler yakıldı. Alandaki binlerce kişinin yanı sıra, meydana bakan apartmanlarda oturan yüzlerce Karşıyakalı da bu tarihi anlara balkonlarından tanıklık etti, Türk Bayrakları ve alkışlarıyla dayanak verdi.

NAZAN ÖNCEL’DEN UNUTULMAZ KONSER

Zeybek gösterisinin akabinde, kurtuluş kutlamaları çok özel bir konser ile taçlandı. Karşıyakalı sanatçı Nazan Öncel, en sevilen müziklerini binlerce bireyle birlikte seslendirdi, hemşehrilerine hafızalardan silinmeyecek bir müzik ziyafeti sundu. Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay da eşi Öznur Tugay ile birlikte sahneye çıkarak Öncel’e teşekkür çiçeği takdim etti. Ayrıyeten kanun üretim ustası Burçin Bayar Babaoğlu, geri dönüşüm gereçleri ile tasarladığı müzik aletini Lider Tugay ile birlikte Nazan Öncel’e armağan etti.

“9 Eylül’ümüzü doyasıya kutladık. Çok teşekkür ederiz. Sizinle gurur duyuyoruz” tabirlerini kullanan Tugay, Öncel ile ortalarında geçen keyifli sohbette sanatkarın ismini Karşıyaka’da bir caddeye vermek istediklerini belirterek “Siz her şeye layıksınız” dedi.

Nazan Öncel de “Söz verdiler kendileri. 1 Ekim’de tekrar geliyorum, kurdeleyi keseriz” diye konuştu ve gecede seyircilerine şöyle seslendi: “Ben her periyodun sanatkarı olmadım. Bir Cumhuriyet bayanı olarak, Atatürk prensiplerine bağlı olarak bugüne geldim. Daima birlikte geldik. 100. yılımız kutlu olsun. Ben İzmirliyim, birebir vakitte 35.5’luyum. En son buradan İstanbul’a gittiğimde 1986 yılında şu meskenlerden birinde, Ali Beyefendi Apartmanı’nda oturuyordum; 7 . katta. Karşıyaka’mı selam, sevgi ve bin hürmet ile kucaklıyorum.”

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN İZMİR!

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü hasebiyle yaptığı konuşmada da şunları kaydetti: “Bugüne kadar pek çok özel günü sizlerle birlikte kutladık. Tıpkı göğün altında, tıpkı denizin kıyısında ve birebir aşkın coşkusuyla bir ortaya geldik ve Karşıyaka’nın farkını daima birlikte gösterdik. Bugün İzmir’imizin ve Karşıyaka’mızın kurtuluşunun 100. yılını kutlamak için bir ortadayız. Bugün bu meydanda yüreği vatan sevgisiyle, Atatürk sevgisiyle çarpan Karşıyakalılar için, sizler için ilerde şunlar söylenecek; Onlar çağdaşlığın, laikliğin, demokrasinin, Türkiye Cumhuriyetinin sevdalısıydılar. Onlar tarihe, tabiata, etrafa, bilime, sanata, kentine, ülkesine ve yeryüzüne hürmetin eşsiz örneğiydiler.

Onlar bayana hürmetin, çocuğa sevginin, yaşlıya hürmetin nasıl gösterileceğini, yaşayarak öğreten, ülkelerine örnek olan, güç ve yürek veren Karşıyakalıydılar.

“Onlar İzmir’in dağlarında açan çiçekleri, Karşıyaka ruhu ve duruşuyla her daim taze tutan çok hoş ve çok özel insanlardı” diyecekler. “Onlar, yeşiline kırmızıyı kardeş, bedellerine olan bağlılıklarını ömür sevinçlerine yoldaş yapan”, her türlü ötekileştirmeyi çöpe atarak “Biz birlikte varız, zira biz Karşıyaka’yız” diyerek birbirlerine ellerini uzatan, hoş insanlardı diye anlatacaklar.

Ve diyecek ki tarih: ben onları gururla, onurla sayfalarıma yazıyorum. Bugün Karşıyaka’nın onurlu tarihine yepisyeni sayfalar ekleyen hemşerilerim, sizler çok yaşayın!

Saygıdeğer yurttaşlarım, 100 yıl evvel topraklarımızı ve insanlarımızı işgalden, zulümden, acılardan kurtaran atalarımızın hakkı var hepimizin üzerinde. Onlar, kahraman Kuvvayi milliyeciler, onlar dağlarda efeler, onlar Mustafa Kemal’in askerleri, bir miras bıraktılar bize; Özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti. Bizden bekledikleri tek şey, ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen dahili ve harici düşmanlardan, hainlerden koruyarak Cumhuriyetimize sahip çıkmamız. Bizler sizlerle birlikte, hepimiz bu onurlu uğraşın birer neferi olarak yaşadık, yaşamaya devam edeceğiz. Hepinize bir sefer daha, bu büyük yoldaşlığınız için şükranlarımı sunuyorum.

9 Eylül’lere, bu ülkenin var oluş çabasına emek veren, ter döken, can veren bütün atalarımızı, kurtuluşumuz kuruluşumuz ve var oluşumuz için hayatlarını armağan eden bütün kıymetlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları olmak üzere hürmetle, sevgiyle, minnetle ve sonsuz bağlılıkla anıyorum.

Doğum günün kutlu olsun İzmir, sen çok yaşa Karşıyaka diyorum. 2022 zeybekle duruşunu gösteren kentimi, Karşıyaka’mı ve hemşerilerimi hürmetle selamlıyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Tugay, büyük alkış alan konuşmasını, Haluk Işık’ın 9 Eylül şiirini okuyarak tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir