Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kartepe Kent Meydanı Cami’nde çalışmalar sürüyor


Kartepe Kent Meydanı Cami’nde çalışmalar sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce Kartepe Kent Meydanında yapılan mescitte çalışmalar devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yaptığı çalışmaların yanında ibadet yerlerinin muhtaçlıklarını da karşılıyor. Birçok ibadethaneye takviye veren Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan Kartepe Kent Meydanı Cami’nde çalışmalar devam ediyor.

İÇ YERDE SIVA SÜREÇLERİNE BAŞLANDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe’ye kazandırdığı 30 bin metrekarelik alanda yapılan kent meydanı caminde çalışmalar devam ediyor. Bodrum katı, yer katı, mahfil katı olmak üzere üç kattan oluşan Kartepe Kent Meydanı Cami inşaatında iç yer kaba sıva imalatları devam ediyor.

3235 KİŞİ BİREBİR ANDA İBADET EDEBİLECEK

Mekanik sıhhı tesisat imalatlarının yapıldığı cami inşaatında ayrıyeten elektrik borulama imalatları devam ediyor. 2 bin 265 metrekare olarak planlanan mescitte tıpkı anda 3 bin 235 kişi ibadet edebilecek.

TOPLAM İNŞAAT ALANI 5.250 METREKARE
Toplam inşaat alanı 5.250 metrekare olan projenin 1.814 metrekarelik bodrum katı; çok gayeli salon, kütüphane, 10 adet derslik, imam odası, teknik oda, kazan dairesi, 3 adet depo, bay, bayan şadırvan ve tuvaletlerden oluşuyor. 2.467 metrekareden oluşan yer katta; ibadet alanı, son cemaat ve ayakkabılık kısmı ve 967 metrekareden oluşan mahfil katında ise ibadet alanı bulunuyor.

YAĞMUR SUYU KULLANILACAK
Cephelerde yağmur suyunu kullanabilmek gayesi ile prekast cephe içlerine zımnî yağmur suyu olukları yerleştirildi. Buradan gelen yağmur sularının bodrum katta bulunan iki adet depo da toplanması tasarlandı. Depolarda toplanan yağmur sularının tuvalet ve peyzaj alanında kullanılması planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 30 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir