Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kendir ustaları Gaziantep’in sıcağından mağaraya kaçtı


Kendir ustaları Gaziantep’in sıcağından mağaraya kaçtı

Geleneksel tekniklerle dokuma yapan ustaların sıcaktan muhafaza yolu şaşırttı.

Hava sıcaklığının vakit zaman 40 dereceyi bulduğu Gaziantep’te, loş ve nemli mağaralarda yıllardır fabrika atığı materyallerden kendir yapan ustalar, hava sıcaklığından etkilenmeden üretimlerini sürdürüyor.

Dışarısı sıcak, içerisi serin

Gün içinde hava sıcaklığının vakit zaman 40 dereceyi bulduğu kentte Yeşilkent Mahallesi’ndeki mağarada çalışan kendirciler, mağaranın serinliği nedeniyle uzun kollu kıyafetlerle mesai yapıyor.

Mağarada hava kışın ılık, yazın serin

Ramazan Tuncer, mağarada kendir, köşker ve süs işi ipler ürettiklerini aktararak, “Kışın mağara ılık olur, dışarıya nazaran çok hoş olur. Yazın da dışarıya nazaran çok çok serin olur. Yazın üstümüze uzun kollu alırız, soğuk olduğu için rahat çalışamayız. Kışın da yeniden tıpkı biçimde çalışıyoruz lakin yazın kışa nazaran daha serin oluyor mağara.” diye konuştu.

Ustalar mağarada sıcaktan korunuyor

AA’nın haberine nazaran, Cemil Tuncer de mağaranın yaz aylarında serin olduğunu tabir ederek, şunları söyledi:

“Gün içerisinde daima burada olduğumuz için dışarıdaki sıcağın bize fazla bir tesiri olmuyor. Mağaradan çıktığımızda dışarının havası farklı geliyor. Zira sıcak olduğu için dışarı çıkıp tekrar girdiğimizde bizi rahatsız ediyor. Çok sıcaklar, günün tamamında mağarada olduğumuz için bizi çok etkilemiyor. Dışarısı 40 derece olsa da burası çok serin.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , , , Yaşam

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir