Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kıbrıs’ta elde dikilen Türk bayrağı, müzeye ikram edildi


Kıbrıs’ta elde dikilen Türk bayrağı, müzeye ikram edildi

İngiltere’nin sömürgesinin yaşandığı 1878-1960 yıllarında Kıbrıs Türkü Amber İbrahimoğlu, elinde Türk bayrağı dikti.

Bayrak kullanılmasının yasak olduğu o dönemde İbrahimoğlu, kendi elleriyle hazırladığı bayrağa gözü üzere baktı.

Elleriyle diktiği bayrağı müzeye teslim etti

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katıldığı merasimde İbrahimoğlu, bayrağı Dr. Fazıl Küçük Vakfı İdare Şurası Lideri Mehmet Küçük’e teslim etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, burada yaptığı konuşmada, İngiliz sömürge devrinde Türk bayrağının asılmasının yasak olduğu günlerde İbrahimoğlu’nun el emeği, göz ışığıyla diktiği bayrağı ne memnun ki bugün Dr. Fazıl Küçük Müzesi’ne teslim ettiğini belirtti.

“Türkiye’siz varlığımızı sürdüremeyiz”

Türklüğün ve bayrağın o yıllarda da her vakit korunduğuna işaret eden Tatar, “Dr. Fazıl Küçük, ‘Biz Türkiye’siz bu topraklarda varlığımızı sürdüremeyiz’ demişti. Bu bayrağın bugün buraya teslim edilmesi, çok büyük mana taşıyor.” diye konuştu.

“Kıbrıs Türk kadınının örnek çabası”

Kıbrıslı Türklerin İngiliz sömürge devrinde bu topraklarda var olmak için gösterdiği eforlara vurgu yapan Tatar, “Kıbrıs Türk bayanının örnek bir uğraşıdır bu bayrak.” dedi.

Bugün ülkede barış, huzur ve itimat içinde yaşanıyorsa bunun; şehitlerin, gazilerin ve kahramanca çabayı sürdürenlerin sayesinde olduğunu söyleyen Tatar, Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve bağımsızlık çabası başkanı Dr. Fazıl Küçük’e de rahmet diledi.

“O güç günlerde Türklüğümüzü asla unutmadık”

AA’nın haberine nazaran, Dr. Fazıl Küçük Vakfı İdare Heyeti Lideri Küçük de bayrağı teslim alırken yaptığı konuşmada, İbrahimoğlu’na hitaben, “Sizlerin verdiği uğraş sonucunda bu topraklarda özgürce yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Bayrağın satın alınması yahut dikilmesinin yasak olduğu günlerde dikilen bu bayrağın kıymetini vurgulayan Küçük, “O sıkıntı günlerde Türklüğümüzü asla unutmadık. Bu bayrağın yerinin burası olduğunu düşündüğünüz için teşekkür ederiz, sizlere minnettarız.” diye konuştu.​​​​​​​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir