Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kimlikle seyahatin başlaması Sırbistan uçak bileti aramalarını 5 kat artırdı


Kimlikle seyahatin başlaması Sırbistan uçak bileti aramalarını 5 kat artırdı

Sırbistan’a kimlikle seyahat edilebileceği, Bosna Hersek’e de yakın vakitte kimlikle seyahat periyodunun başlayacağının açıklanmasının akabinde Sırbistan’daki kentler için uçak bileti aramaları 5 kat, Bosna Hersek’teki kentler için uçak bileti aramaları ise 15 kat arttı.

Enuygun.com’dan yapılan açıklamaya nazaran, yurt dışına gitmek isteyenlerin en çok vakit harcadığı mevzuların başında pasaport ve vize süreçleri geliyor.

Ancak birtakım ülkelere pasaport ve vizesiz Türkiye Cumhuriyeti çipli kimlik kartı ile giriş yapılabiliyor. Kısa mühlet evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’in de pasaport ve vize olmadan ziyaret edilebilecek ülkeler ortasına gireceği ve hususa ait gerekli protokol süreçlerinin yakın vakitte tamamlanacağı muştusunu verdi.

Erdoğan, birebir vakitte Sırbistan ile de kimlikle seyahat için protokolün imzalandığını açıkladı. Bu kapsamda Enuygun.com çipli kimlik kartı ile seyahat edilebilecek ülkeleri sıraladı.

Enuygun.com’un çipli kimlik kartı ile seyahat edilebilecek ülkeleri için listesi şöyle:

– Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Türk vatandaşları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 30 gün sürecek seyahatleri için pasaportsuz çipli kimlik kartı ile seyahat edebiliyor. Eski ve fotoğrafsız kimlikler ise ülkeye girişte kabul edilmiyor. Türkiye’den ortalama 1,5-2 saatte Kıbrıs’a ulaşarak Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa kentlerini ziyaret etmek mümkün. Hem tarihi hem plajları hem de cümbüş dünyası ile seyahat severlere farklı bir dünya açan Kıbrıs, özel lezzetleri ile de keyifli bir tatil imkanı sunuyor. KKTC’ye ulaşım için uçuşlar Lefkoşa Ercan Havalimanı’na gerçekleştiriliyor. Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bodrum, Adana, Trabzon üzere kentlerden Ercan Havalimanı’na direkt uçuşlar düzenleniyor.

– Azerbaycan

2021’den itibaren Azerbaycan, Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Fotoğraflı ve çipli yeni kimlik kartı ile 90 günü aşmamak kaydıyla Azerbaycan’a seyahat edilebiliyor. Azerbaycan’ın başşehri ve en büyük kenti olan Bakü’ye Türkiye’nin birçok kentinden uçakla direkt ulaşmak mümkün. Ülkenin bir öbür kıymetli kenti olan Gence de hem iş hem de turistik açıdan güçlü bir kent.

– Gürcistan

Karadeniz seyahatlerinin olmazsa olmazı haline gelen Gürcistan da kimlik kartı ile girilen ülkeler ortasında yer alıyor. Artvin kentine komşu olan Batum’a otobüs ile de ulaşmak mümkün. Trabzon, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa üzere kentlerden direkt olarak Batum otobüs bileti satın alınabiliyor.

– Moldova

Doğu Avrupa’nın en küçük ülkelerinden Moldova da çipli ve fotoğraflı kimlik kartıyla ziyaret edebilecek ülkelerden biri. Rus ve Romen kültürüne yakın olan Moldova bilhassa tarihi açıdan varlıklı bir ülke. O nedenle tarihi manada görülecek çok sayıda durak mevcut. Ayrıyeten ülkede bahar ve yaz aylarında kent parkları da öne çıkıyor. Moldova’nın en fazla ziyaretçi ağırlayan kenti ise yemyeşil başşehir Kişinev. Kişinev birebir vakitte ülkenin tek havalimanının da bulunduğu kent.

– Sırbistan

Geçtiğimiz birkaç güne kadar vizesiz olarak ziyaret edilebilen Sırbistan, Türkiye ile karşılıklı olarak seyahatlerde pasaportu da kaldırdı. Münasebetiyle artık yeni kimlik kartları ile Sırbistan’a gitmek mümkün olabilecek. Ülkenin başşehri Belgrad tarihi bedelleri ve kültürel çeşitlilikleriyle de hayli sevilen bir rota. Eski ve yeni olarak ikiye ayrılan Belgrad’da her bütçeye uygun otel bulunabiliyor.

– Çok yakında Bosna Hersek

Daha evvel vizesiz fakat pasaportla seyahat edilebilen Bosna Hersek yeni alınan karara nazaran pasaportsuz, sadece kimlikle gidilebilen ülkelerden biri olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya nazaran mevzuya ait süreçlerin tamamlanmasının akabinde Bosna Hersek’e de kimlikle seyahat devri başlayacak. Bosna Hersek, müzeleri, tarihi ve kültürel yerleri ile hayli ünlü. Bilhassa Saraybosna ve Mostar en ünlü kentleri. Etrafı Hırvatistan, Sırbistan ve Karadağ ile çevrili olan Bosna Hersek tarihi yerlerinin yanı sıra tabiatı ile de dikkati çekiyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir