Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Koç Topluluğu Şirketi Token, Ödero Markası İle Elektronik Para ve Online Ödeme Hizmetine Başlıyor


Koç Topluluğu Şirketi Token, Ödero Markası İle Elektronik Para ve Online Ödeme Hizmetine Başlıyor

Koç Topluluğu şirketlerinden Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş., Ödero markası ile ödeme hizmetleri vermeye başlıyor.

Koç Holding Sağlam Tüketim Kümesi Lideri ve Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. İdare Heyeti Üyesi Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Token Finansal Teknolojiler’in iştiraki olan şirketimiz, Token’ın fizikî ödeme aygıtları ile verdiği hizmeti, online ödeme ve elektronik para tarafına taşıyarak uçtan uca bir ödeme tecrübesi sağlayacak. Büyük bir süratle gelişen bu bölümün dinamiğine uygun, kararlı atılımlar yaparak kısa müddette kıymetli aralık kat edeceğimize inanıyoruz. Türkiye’de Ödero markamızla yaptığımız çalışmalara yurt dışında Odero markamız ile memleketler arası boyut kazandırmayı, Topluluk şirketlerimizin varlık gösterdiği ve finansal erişime gereksinim duyan başka pazarlara da sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Genel Müdürü Hande Sarıdal ise “Son yıllarda hızlanan e-ticaret dalı pandeminin de tesiriyle büyük ivme kaydetti. 2021 yılında ülkemizde e-ticaret hacmi yüzde 69 artarak 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Biz de şirketimizde bu alandaki çalışmalarımıza sürat veriyoruz. Yenilikçi hizmetlerimizle e-ticaret yapan yahut başlamak isteyen küçük-orta ölçekli şirketlerin ve girişimcilerin ticari faaliyetlerini kolaylaştırmanın yanı sıra son kullanıcının inançlı bir halde online alışveriş yapabilmesini amaçlıyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan ödeme ve elektronik para kuruluşu olarak faaliyet lisansı alan Koç Topluluğu’nun yeni şirketi Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş., Ödero markası ile Türkiye’nin önder ödeme sistemleri platform sağlayıcısı Token Finansal Teknolojiler’in fizikî ödeme aygıtları ile sunduğu tecrübesi, online ödeme tarafına da taşıyarak uçtan uca bir ödeme tecrübesi sağlayacak. Token Finansal Teknolojiler’in Genel Müdürü Erkan Duysal’ın İdare Şurası Üyesi olarak vazife aldığı Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik ParaA.Ş.’nin Genel Müdürlük vazifesini ise Hande Sarıdal üstleniyor.

Fatih Kemal Ebiçlioğlu: “Topluluğumuzun dijital dönüşüm çalışmaları çerçevesinde ödeme dünyasında değerli ve stratejik adımlar atmaya devam ediyoruz”

Konuya ait değerlendirmede bulunan Koç Holding Güçlü Tüketim Kümesi Lideri ve Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. İdare Heyeti Üyesi Fatih Kemal Ebiçlioğlu, ödeme sistemlerine yapılan yatırımların global çapta süratle büyümeye devam ettiğini ve tüketicilerin gereksinim ve taleplerine yönelik inovatif tahliller geliştirmenin son derece değer kazandığını belirterek şu tabirleri kullandı: “Koç Topluluğu olarak online ödeme sistemleri ve elektronik para konusundaki çalışmalarımız için gerekli olan lisansı aldık.2018 yılında kurduğumuz Token Finansal Teknolojiler şirketimiz, dijital yetkinlikleri ve çevik idare anlayışıyla bu yeni dünyaya süratlice ayak uyduruyor. Token Finansal Teknolojiler, alanda bulunan 800 bine yakın Beko markalı POS aygıtı ile yüzde 50’nin üzerinde pazar hissesine sahip ve kuruluşundan bu yana POS aygıtları konusundaki liderliğini yeni eserlerle destekleyerek sürdürüyor. Akaryakıt istasyonlarında pompa yanında ödeme tecrübesini entegre olarak sunan ve yakın vakitte binlerce istasyonda görmeye başlayacağımız pompa muharrir kasa, VUK 507 kapsamında satış, ödeme ve e-fatura süreçlerini tek aygıtta birleştiren Android POS aygıtı,dijital yemek kartı hizmeti TokenFlex, kesime getirdiği yenilikçi tahlillerden kimileri. Topluluğumuzun dijital dönüşüm çalışmaları çerçevesinde ödeme teknolojileri alanında değerli ve stratejik adımlar atmaya devam ediyoruz. Ödeme dünyası da çok süratli büyüyor, farklı kulvarlarda şekilleniyor. Klâsik bir ödeme kaydedici aygıtla başladığımız seyahatimizi, aygıt bağımsız ödeme tahlilleri ile ilerletmek istedik” dedi.

Ebiçlioğlu şöyle devam etti: “Koç Topluluğu olarak online ödeme ve elektronik para alanındaki çalışmalarımızı yönetecek Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. şirketimizi 2020 yılında kurduk. Token Finansal Teknolojiler’in iştiraki olan şirketimiz, Token’ın fizikî ödeme aygıtları ile verdiği hizmeti, online ödeme ve elektronik para tarafına taşıyarak uçtan uca bir ödeme tecrübesi sağlayacak. Büyük bir süratle gelişen bu kesimin dinamiğine uygun, kararlı ataklar yaparak kısa müddette değerli ara kat edeceğimize inanıyoruz. Türkiye’de Ödero markamızla yaptığımız çalışmalara yurt dışında Odero markamız ile memleketler arası boyut kazandırmayı, Topluluk şirketlerimizin varlık gösterdiği ve finansal erişime gereksinim duyan öteki pazarlara da sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’de müracaatımızı yaptıktan sonra 2021 başında Romanya’da Token Payment Services Srl şirketimizi kurduk. Öteki açılımımızı 2022 Nisan ayında ise Azerbaycan ofisimizi açarak Orta Asya coğrafyasında yaptık. Koç Topluluğu’nun amaçları paralelinde küresel seyahatimizde süratli adımlar atmayı hedefliyoruz. Güçlü olduğumuz bölgelerde başladığımız çalışmaları daha geniş coğrafyalara da yaymayı hedefliyoruz.”

Hande Sarıdal: “Hizmetlerimizle e-ticarete başlamak isteyen küçük ve orta ölçekli şirketlerin faaliyetlerini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz”

Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Genel Müdürü Hande Sarıdal ise, “Son yıllarda hızlanan e-ticaret bölümü pandeminin de tesiriyle büyük ivme kaydetti. 2021 yılında ülkemizde e-ticaret hacmi yüzde 69 artarak 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Biz de Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. şirketimizde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan aldığımız lisans ile bu alandaki çalışmalarımıza sürat veriyoruz. Ödero markamızla sanal POS, e-cüzdan, link ile ödeme, kart saklama üzere hizmetleri sunacağız. Yenilikçi hizmetlerimizle e-ticarete başlamak isteyen küçük ve orta ölçekli şirketlerin faaliyetlerini kolaylaştırmayı ve büyütmeyi ayrıyeten son kullanıcının inançlı bir halde ödeme yapabilmesini amaçlıyoruz. Zımnilik ve data güvenliğimizi küresel standartlara uygun PCI-DSS sertifikalarımızla sağlıyor, kullanıcılarımıza uzman takımımız ile dayanak veriyoruz. Son periyodun trendlerinden olan artık al-sonra öde, anında kredi üzere tüketicilerin alışverişlerini rahatça yapmalarına imkan tanıyan eser çeşitlerini de tahlil ortaklarımızla birlikte geliştirerek hizmetlerimize eklemeyi planlıyoruz. Koç Holding çatısı altında, Topluluğun deneyimiyle küresel amaçlarımıza ulaşmak ve itimada dayalı hizmet anlayışımız ile çalışmalarımızı sürdürmekten son derece memnunuz. Ödero olarak e-ticaret platformuna ulaşamayan işletmelere bu imkânı sağlamak, ülkemizin e-ticaret hacmini büyütecek tahliller sunmak ve Topluluğumuzun küresel amaçları doğrultusunda gerekli teşebbüsleri yaparak yurt dışında da dijital ödeme konusunda bir tahlil ortağı olmak amaçlarımız ortasında yer alıyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 21 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir