Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kocaeli Fabrikalarında üretilecek yeni tam elektrikli E-Transit Custom ile ticaretin geleceği değişiyor


Kocaeli Fabrikalarında üretilecek yeni tam elektrikli E-Transit Custom ile ticaretin geleceği değişiyor
  • Ford Avrupa tarafından Londra’da gerçekleştirilen küresel basın toplantısında Ford Otosan tarafından Kocaeli Fabrikaları’nda üretilecek, merakla beklenen tam elektrikli ikinci ticari modeli yeni E-Transit Custom’un yesyeni özellik ve teknolojilerini paylaşıldı.
  • E-Transit Custom; gelecek kuşak elektrikli güç aktarma organı sayesinde 380 kilometreye ulaşan menzili,125 kW süratli şarj imkanı, sınıfının önderi 2.000 kg çekiş kapasitesi ve 1.100 kilograma varan yük taşıma kapasitesi sunuyor.
  • E-Transit Custom, araç ve yük güvenliğini artıran yeni teknolojilerine ek olarak, kabin içini bir taşınabilir ofis çalışma ortamına dönüştürebilecek devrimsel tahliller içeriyor
  • Ford Otosan’ın geçen yıl duyurduğu 2 milyar Avroluk yatırımının en kıymetli adımlarından biri olan E-Transit Custom’ın üretimine 2023 sonbaharında başlanacak
  • E-Transit Custom Türkiye’de tam bağlanabilirlik sunacağımız birinci elektrikli modelimiz olacaktır.

Londra, İngiltere Ford’un ticari müşterilerinin üretkenlikleri ve verimlilikleri artırmayı hedefleyen –yeni iş ünitesi Ford Pro, Ford’un heyecanla beklenen ikinci elektrikli ticari aracı Ford E-Transit Custom’ı tanıttı.

Avrupa’nın en çok satan ticari aracının[1]1 tam elektrikli versiyonu olan yeni E-Transit Custom, 1 tonluk araç segmentindeki müşterilere yenilikçi ve verimliliği artıracak yeni tahliller sunmak üzere sıfırdan tasarlandı. Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları’nda üretilecek Ford’un Avrupa’ya yönelik tam elektrikli ikinci ticari modeli olan E-Transit Custom, Ford’un elektrik dönüşümünde stratejik ehemmiyet taşıyor.

Ford’un küresel araştırma, mühendislik ve yazılım yetkinliklerinin gücünden doğan E-Transit Custom, gelişmiş elektrikli araç teknolojisini Ford Pro’nun dijital yazılım ve hizmet ekosistemiyle birleştirerek işletmelerin sahiplik maliyetini düşürmelerine, daha verimli çalışmalarına ve elektrikli araçlara geçişlerini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Ford Motor Company Lideri ve CEO’su Jim Farley, “Ford Pro ve E-Transit Custom, ticari bir aracın neler yapabileceğini tekrar tanımlıyor ve ticari hayatı yeni bir dijital çağa taşıyor” dedi. “50 yılı aşkın müddettir müşterilerimizle yakın bağlantıda olup gereksinimlerini dinlememiz Transit Custom’ın Avrupa’nın en tanınan ticari aracı olmasına en büyük katkıyı sağladı. Yeni E-Transit Custom, yeni dijital çağda da onların tüm muhtaçlıklarını karşılamak üzere tekrar tasarlandı ve geliştirildi” açıklamalarında bulundu.

E-Transit Custom’ın sahip olduğu yeni jenerasyon batarya teknolojisiyle 380 km’ye kadar menzil[2] hedeflenebiliyor ve aracın DC süratli şarjı ile 125 kW süratli şarj mümkün oluyor. E-Transit Custom, Ford Pro’nun şarj idaresi ve optimizasyonu dahil bir dizi uçtan uca tahlille desteklenerek çeşitli müşteri gereksinimleri için üstün performans sunacak.

E-Transit Custom’ın kullanıcılarına sundukları yalnızca yenilikçi teknolojilerle da sonlu değil. E-Transit Custom’ın, 1.100 kilograma kadar[3]3 yük kapasitesi, 100 mm daha düşük yük yeri ve 2.000 kilogramlık4 azamî çekme kapasitesi de müşterilere sağlanan yeni imkanlar ortasında yer alıyor. Bağımsız art süspansiyon ve sınıfının önderi motor gücü de E-Transit Custom’ın müşterilere sunduğu sürüş tecrübesini yepisyeni boyutlara çıkarıyor.

Tam elektrikli güç ve ödünsüz yetkinlik

E-Transit Custom’ın yetenekli yeni MESKEN güç aktarma organı, iş hayatında esnek tahlillere odaklanan ticari araç müşterilerine hizmet etmek için tasarlandı. E-Transit Custom ortaya koyduğu tahlillerle daha evvel dizel motordan vazgeçmeyen kullanıcıları, tam elektrikli gücün işletmeleri geleceğe taşıyacak bir tahlil olduğuna ikna edecek özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Müşteriler gereksinimlerine nazaran her biri sınıfının önderi 415 Nm tork üreten 100 kW yahut 160 kW (135 PS yahut 217 PS) motor güçleri ortasından seçim yapabiliyor. Motorun direkt aracın ardındaki tabana monte edilmesiyle özel bir alt şasi muhtaçlığı ortadan kalkarken 90 derece döndürülerek yerleştirilmesi sayesinde azamî yük alanı yaratılıyor ve yük azaltılıyor. Güçlü elektrikli aktarma organlarının 2.000 kilograma varan sınıfının en yeterlisi çekme kapasitesine sahip olması[4] E-Transit Custom’ı segmentinde sunduğu avantajlarla hem öteki elektrikli araçların hem de dizel araçların önüne geçiriyor.

E-Transit Custom kabini ısıtmak ve serinletmek için buhar enjeksiyonlu ısı pompası teknolojisini kullanan birinci bataryalı elektrikli araç pozisyonunda bulunuyor. Tüm araçlarda standart olarak sunulan bu yeni sistem, optimum sürüş menzili için geliştirilmiş güç verimliliği sağlamak maksadıyla tasarlandı.

Ford Pro Şarj ile kolay güç idaresi

E-Transit Custom, Ford Pro Şarj ile güç idaresini önemseyen, başta tam vakitli filo yöneticileri ve araçlarını geceleri şarj etmek için depolara erişimi olmayan daha küçük operasyonlara bu alanda da değerli bir yarar yaratıyor. Gereğince vakti olmayan ve araçlarını konutta şarj etmesi gereken şoförler, Ford Pro’nun uzman danışmanlığından, kolay şarj ünitesi konseyimi ve bakımı, Ford araçlarıyla entegrasyon, şarj planlamayı ve ödemeyi kolaylaştırıyor.

E-Transit Custom’ın 11 kW AC üç fazlı entegre şarj aygıtı, bataryayı 7,2 saatte büsbütün şarj edebiliyor. Münasebetiyle aracın vardiya sonrası gece boyunca şarj olabilmesini sağlıyor. Müşteriler ağır günlerde FordPass Pro taşınabilir uygulamasından yararlanarak hareket halindeyken anlık şarj durumunu takip edebiliyor.

Benzersiz müşteri tecrübesi yaşatmak için tasarlandı

Küçük işletmeler ticari araçlarının kabinlerini sık sık ofis olarak yahut molalarda yemek için kullanır. İnsan odaklı tasarım laboratuvarı D-Ford tarafından yaratılan derin müşteri etkileşimi sayesinde E-Transit Custom her iki hedefe her zamankinden daha âlâ hizmet ediyor. İsteğe bağlı Mobil Ofis paketinde yenilikçi, eğilebilir bir direksiyon öne çıkıyor. Tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için ergonomik bir stant ya da rahatça yazı yazmak ve öğlen yemeği molalarında kullanmak için düz bir masaya dönüşebiliyor. Pakette ayrıyeten daha parlak LED kabin aydınlatması ile dokümanlar ve aygıtlar için inançlı bir saklama alanı da bulunuyor.

Teslimat için vakte karşı yarışan şoförler, günde 200 adrese uğrayabilir ve 500 paket teslim edebilir. Teslimat Asistanı, bu esnada güvenliği artırmak için programın gerektirdiği küçük, tekrarlanan aksiyonları otomatikleştirmeye yardımcı olur. Bu özellik faalken şoför aracı parka aldığında Teslimat Asistanı devreye girer. Şoför araçtan ayrıldığı vakit E-Transit Custom dörtlü flaşörü otomatik olarak açacak, açık pencereleri kapatacak ve kapıyı kilitleyecektir. Şoför paketleri teslim etmek için araçtan uzaklaşırken yan yük kapısı otomatik olarak kilitlenecektir. Şoför döndüğünde anahtarsız olarak aracı çalıştırabilir. Dörtlü flaşör sönecek ve camlar evvelki pozisyonlarına dönecektir.

Karmaşık anahtar idaresini sadeleştirmek için tasarlanan Dijital Anahtar tıpkı otellerdeki oda kartları üzere fonksiyon görüyor. Operatörler anahtar çoğaltmak, yönetmek ve değiştirmek için vakit ve para harcamak yerine şahıslara ve araçlara uzaktan anahtar atayabiliyor ve takip edebiliyor.

E-Transit Custom güvenlik özellikleriyle de öne çıkıyor. E-Transit Custom’un sunduğu şoför takviye teknolojileri ortasında; Çarpışma Tedbire Asistanı,Şerit Müdafaa Sistemi,Yorgunluk Uyarısı,Ayarlanabilir Sürat Sınırlayıcılı Sürat Denetimi,Trafik Tabelası Tanıma,Akıllı Sürat Asistanı,Hatalı İstikamet Uyarısı,ön ve art park sensörleri ve geri görüş kamerası yer alıyor.

Her iş alanına uygun yüksek teknolojili iç tasarım

E-Transit Custom evvelki modele kıyasla daha geniş bir kabin ve daha fazla inançlı saklama alanı sunuyor. Direksiyon sütunundaki vites kolu, elektronik el freni ve yuvarlatılmış kare direksiyon üzere özellikler kabin içinde erişime katkıda bulunuyor. Dar alanlara park eden ve akan trafiğe adım atmak istemeyen şoförlerin başka kapılardan girip çıkması kolaylaşıyor. Ford ayrıyeten segmentinde bir birinci olarak ek donanım paneller ve aygıtlar için torpido gözünün hacmini ve esnekliğini artırmak maksadıyla tavana monte bir hava yastığı tanıtıyor.

Tüm E-Transit Custom modellerinde kullanım kolaylığı için şoföre bakan açıyla konumlanan 13 inç yatay dokunmatik ekran bulunuyor. Ayrıyeten Ford’un gelişmiş SYNC 4iletişim ve cümbüş sistemi ile muhteşem süratli temas da sunuluyor.

Tüm Transit Custom versiyonları Ford Otosan’ın geçen yıl elektrikli ve temaslı yeni kuşak ticari araç projelerini hayata geçirmek emeliyle duyurduğu yatırım kapsamında Kocaeli fabrikalarında üretilecek.

Ford’un en verimli fabrikalarının başında gelen Kocaeli Fabrikaları, en ileri üretim teknolojilerine sahip üretim sınırı ve batarya montaj tesisi ile Ford Otosan’ın ticari araç üretiminde harikalık merkezi ve Avrupa’daki Transit üretiminin merkezi olarak pozisyonunu güçlendiriyor.

Kısa bir mühlet evvel Türkiye’deki üretim tesislerinde ve Ar-Ge merkezinde, 2030’da karbon nötr olma amaçlarını açıklayan Ford Otosan binek araçlarda 2030, hafif ve orta ticari araçlarda 2035, ağır ticari araçlarda ise 2040 prestijiyle yalnızca sıfır emisyonlu araç satışı hedefliyor. Bu amaca paralel olarak, E-Transit ve E-Transit Custom’un da Avrupa’daki tek üreticisi olan Ford Otosan, Ford’un elektrifikasyon stratejisinde kritik bir rol oynamaya da devam ediyor. Ford’un Avrupa’da sattığı Transit ailesi araçların 88’sinin üretimini Kocaeli’de gerçekleştiren Ford Otosan, geçtiğimiz aylarda merasimle seri üretim için çizgiden indirdiği Ford’un birinci tam elektrikli ticari modeli E-Transit’i Kocaeli Fabrikalarında 100 yenilenebilir elektrik gücü kullanarak üretiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir