Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kocaeli’de judo heyecanı başladı


Kocaeli’de judo heyecanı başladı

Büyükşehir’in Türkiye Judo Federasyonu işbirliğinde düzenlediği Ümitler Judo Balkan Şampiyonası heyecanlı karşılaşmalarla başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Judo Federasyonu işbirliğinde, İzmit Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda düzenlediği 18 yaş altı Ümitler Judo Balkan Şampiyonası’na Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Makedonya ve Türkiye olmak üzere 9 ülkeden toplam 259 atlet iştirak gösterdi. Şampiyona birinci günden itibaren büyük bir çekişmeye sahne oldu.

AÇILIŞ SEREMONİSİ

Balkanların mükemmel halk oyunları gösterisiyle açılış seremonisinin başlamasının akabinde Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Gökhan Yavaşer bir konuşma yaptı. Türkiye Judo Federasyonu As Lideri Serhan Çatal ve Balkan Judo Federasyonu Lideri Branislav Crnogorac’ın selamlama konuşmalarının akabinde kürsüye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık geldi. Salonu dolduranları selamlayarak konuşmasına başlayan Aydınlık, ‘’9 başka ülkeden vilayetimize gelen ve Ümitler Judo Balkan Şampiyonasına katılan siz bedelli konuklarımıza Tahir Büyükakın liderimizin en kalbi selamlarını ve sevgilerini iletiyorum’’ dedi.

KOCAELİ, SPORUN DA BAŞKENTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl 100’ün üzerinde ulusal ve milletlerarası spor aktifliğine mesken sahipliği yaptıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık, ‘’Yaptığımız etkinliklerle 182 bin lisanslı atlete ulaştık. Sporun her branşında en değerli etkinlikler sporun da başşehri Kocaeli’de gerçekleşiyor artık. Liderimiz Tahir Büyükakın’ın ortaya koyduğu vizyon ve iradeyle spor kulüplerine gerek maddi gerekse gereç yardımlarında bulunduk. Kocaeli’de spora ve atlete verilen ehemmiyet, bilhassa başarılı sportmenlerin desteklenerek milletlerarası alanda dereceler alınmasına yönelik yapılan çalışmalarla tesisleşmede gelinen noktanın bizi maksadımıza ulaştıracağını düşünüyorum. Türkiye’de tesisleşme açısından en şanslı vilayet Kocaeli’dir. 12 ilçede kurduğumuz spor tesisleri, alanlar, yüzme havuzları ve bilhassa İzmit ile Gebze’de adeta birer sportmen fabrikası üzere çalışan atlet eğitim merkezlerimiz çok kıymetlidir. Bu imkan ve kabiliyetlerle ülkemizin de spordaki muvaffakiyetlerini ileri taşıyacağını düşünüyorum. Bilhassa Balkan şampiyonasının mesken sahipliğini yaptığımız için kıvanç duyuyorum, şampiyonaya katılan herkese muvaffakiyetler diliyorum’’ sözünü kullandı.

İLK GÜN MÜSABAKALARI

Konuşmaların akabinde Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğüne, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’a ve Balkanlar Judo Federasyonu Lideri Branislav Crnogorac’a plaket takdim edildi. Müsabakalar öncesinde Büyükşehir Kağıtspor’un judocularından Ümitler Judo Dünya Şampiyonası’nda muvaffakiyet sağlayan Zeynep Betül Sarıkaya, kadro karşılaşmalarında muvaffakiyet sağlayan Erman Gürgen ve Abdüssamed Çakır Gençler Dünya Judo Şampiyonası gruplar karşılaşmasında muvaffakiyet sağlayan Münir Ertuğ’a Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık tarafından çiçek takdim edildi. Başarılı sportmenler, federasyon liderleri, protokol ve şampiyonada misyonlu tüm hakemlerle birlikte çekilen aile fotoğrafının akabinde karşılaşmalara geçildi. Şampiyonanın birinci gününde bayan ve erkeklerde 5 farklı kategoride karşılaşmalar yapıldı. Turnuvanın ikinci gününde ise ferdî ve ekip çabaları yapılacak.

İLK GÜN SONUÇLARI

Erkekler;

(50kg) 1. Marıo NOVAK – Bosna Hersek

(55kg) 1. Berkay AYDIN – Türkiye

(60kg) 1. Hilmi MUCIK – Türkiye

(66kg) 1. Bekir Taha SEYMEN – Türkiye

(73kg) 1.Ivano DINKIC – Bosna Hersek

Kadınlar;

(40kg) 1. Teodora TRIFKOVIC – Bosna Hersek

(44kg) 1. Gülşen TANRIKULU – Türkiye

(48kg) 1. Alexia Bogdan LAURA – Romanya

(52kg) 1. Andrijana SUTOVIC – Karadağ

(57kg) 1. Erisa BRAHIMAJ – Arnavutluk

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Spor

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir