Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Konya’da, kola aldırma mazereti ile çocuk kaçıran bayan kamerada


Konya’da, kola aldırma mazereti ile çocuk kaçıran bayan kamerada

Konya’nın Karatay ilçesine bağlı Şemsi Tebrizi Mahallesi’nde, 16 Ağustos’ta saat 17.00 sıralarında bakkala gitmek için 3 buçuk yaşındaki Arina Fatah ile konuttan çıkan 11 yaşındaki Lamya Aso Rifaat, apartmanın girişinde oturan yüzü kapalı bir bayan tarafından çağrıldı.

Kadın Lamya Aso Rifaat’tan kola almasını, kardeşini yanında bırakmasını istedi.

İHA’nın haberine nazaran; Lamya Aso Rifaat bu teklifi kabul etmedi. Bunun üzerine bayan, küçük çocuğun elinden tutarak kendilerinin de bakkala gerçek geleceklerini, ablasının önden gitmesini söyledi.

Parayı alarak bakkala giden Lamya Aso Rifaat kola ne kardeşini ne bayanı bulabildi. Lamya Aso Rifaat, meskenine giderek durumu annesine ve babasına bildirdi.

Kaçırma anlar kameraya yansıdı

Apartmanda bulunan güvenlik kamera imajlarını inceleyen baba Aso Rafhat Fatah, 3 buçuk yaşındaki kızının kaçırıldığını görerek durumu 112 Acil Davet Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Konya Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nden polis grupları sevk edildi.

Güvenlik kamera imgelerini inceleyen gruplar, bir bayanın apartman önünde beklediği ve iki kardeşin apartmandan çıktığı sırada kendilerini durdurarak para verdiği ve bu sırada küçük kızı götürdüğünü belirledi.

300 bin lira fidye istendi

Polis özel takım oluşturarak araştırmalarını derinleştirip, çalışmaya başladı. Kaçırılma olayından 1 gün sonra çocuğu kaçırılan babayı arayan bir kuşkulu, kendilerinin Hatay tarafında olduğunu ve 300 bin lira parayı vermemesi durumunda çocuğunu satacaklarını söyleyerek telefonu kapattı.

Bu telefondan 1 gün sonra tekrar baba Aso Rafhat Fatah’ı arayan şahıslar parayı isterken, baba o kadar parası olmadığını 110 bin lira verebileceğini söyledi. Kuşkulu şahıslar teklifi kabul ederken, aracı bir kişinin parayı almak için kendilerine geleceğini söyledi.

Fidyeyi almaya geldi, suçüstü yakalandı

Baba Aso Rafhat Fatah aracıya parayı verdiği sırada kuşkulu olan erkek kuşkulu A.R. polis grupları tarafından gözaltına alındı.

İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen şahıs, çocuğu Manisa’nın Alaşehir ilçesinde sakladıklarını itiraf etti.

4 Suriye asıllı kuşkulu yakalandı

Polis takımları çocuğu almak için belirlenen adrese baskın yaparken, 3 buçuk yaşındaki Arina Fatah bulundu. Meskende bulunan Suriye asıllı şüpheliler A.R., Y.R. ve F.R. gözaltına alınarak Konya Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Arina Fatah da ailesine teslim edildi.

Emniyette süreçleri tamamlanan 4 kuşkulu, çocuğun kaçırılması ve alıkoyulması hatasından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Ben bir yanılgı yaptım lakin bir daha yapmayacağım”

Lamya Aso Rifaat, olaya ait şu tabirleri kullandı:

“Kadın bize 10 lira verdi, gidip bakkala kola alın, kardeşin bende dursun dedi. Ben de bu duruma karşı çıkarak kardeşimin elini tuttum. Elimi çekerek sen koşarak git, biz de kardeşinle peşinden geliyoruz dedi. Ben de bakkala gittim onlar ardımdan geliyorlardı. Bakkala girdim çıktım onlar yoktu. Meskene geldim anneme söyledim, daha sonra babama haber verdim. Kardeşim bulunduktan sonra çok memnun oldum. İnsanın kardeşi kaybolunca yalnızlık hisseder, bulunmasına çok sevindim. Polis ağabeylerime de çok teşekkür ederim. Babam ve onlar sayesinde kardeşimi bulduk. Öbür kimseler kardeşlerini hiç kimseye bırakmasınlar. Bizim üzere yanlışlar yapmasınlar, ben bir yanılgı yaptım fakat bir daha yapmayacağım.”

“Çocuğumu çaldı”

Baba Aso Rafhat Fatah da şu açıklamalarda bulundu:

“Söylediği yer Hatay hudut bölgesiydi”

Olay sonrası birinci gün hiç arayan olmadı. İkinci günde beni aradılar 300 bin lira istediler, daha sonra 250 bin lira istediler benle bu formda pazarlık yaptılar. Söylediği yer Hatay hudut bölgesiydi. Şayet çocuk için parayı vermezseniz, çocuğu o taraftan bir yere satarız dediler. Alışılmış bu olaylardan polislerin haberi vardı hepsinden Allah razı olsun. Pazarlık yaparak bu fiyatı 110 bin liraya kadar düşürdük. Bu çeteye Konya’da da aracı olan birisi var. Paranın tamam olduğunu söyledim. Buradaki aracıyı aradım gel para hazır diye. Polisle birlikte aracıya parayı verdik bu kuşkulu yakalandı, akabinde öbür küme da yakalandı.”

Ailenin avukatı Hasan Yılmaz da, şüphelilerin Konya Emniyetinin çalışmaları sonucu Manisa Alaşehir’de yakalandığını anlatarak, “Konya’ya getirilen şahıslar, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tüzel sürecin takipçisi olacağız. 12 yıldır aile Konya’da yaşıyor, etrafında tanınan bir aile ve çocukları da tanınıyor. Bu türlü bir durumun yaşanmaması için biz tanımadıkları şahıslardan uzak durmalarını öneriyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 29 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir