Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Laçın kenti Azerbaycan’ın denetimine geçti


Laçın kenti Azerbaycan’ın denetimine geçti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Laçın kenti ile Zabuh ve Sus köylerinin Azerbaycan’ın denetimine geçtiğini duyurdu.

Aliyev, Twitter hesabından, “Bugün 26 Ağustos’ta biz Azerbaycanlılar, Laçın kentine döndük. Azerbaycan Ordusu Laçın kentinde konuşlandırıldı. Zabuh ve Sus köyleri denetim altına alındı.

Bu vesileyle tüm Laçınlıları ve Azerbaycan halkını tebrik ediyorum. Yaşasın Laçın! Yaşasın Azerbaycan!” paylaşımında bulundu.

Yeni yolun güvenliğini Rus ögeler sağlayacak

2. Karabağ Savaşı sonrasında Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya ortasında 10 Kasım 2020’de imzalanan üçlü bildiri gereği, süreksiz olarak Rus ögelerin denetimine verilen, Laçın kenti ve Zabuh ile Sus köylerinin yer aldığı “Laçın koridoru” diye bilinen güzergahtan hem Rus birlikleri hem de Ermeni nüfus ayrıldı ve bu bölge, Bakü idaresinin denetimine geçti.

10 Kasım 2020 bildirisine nazaran, Azerbaycan 3 yıl içinde Karabağ’daki Ermeni nüfusun Ermenistan’a gidiş gelişlerinde kullanacağı ve Laçın kentinin dışından geçen yeni yol inşa edecekti. Azerbaycan, 32 kilometrelik bu yolu planlanandan erken tamamladı.

Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde yaşayan Ermeniler, Ermenistan’a gidiş gelişler için yeni yolu kullanacak. Yeni yolun güvenliğini Rus ögeler sağlayacak.

Ne olmuştu

Laçın ve köyleri 1992’de Ermeni ordusu tarafından işgal edilmiş, sonraki yıllarda buraya Suriye ve Lübnan’dan getirilen Ermeniler yerleştirilmişti.

Azerbaycan süreç boyunca bu durumu savaş kabahati ve Cenevre Sözleşmeleri’nin ihlali olarak gördüğünü açıklamıştı.

Azerbaycan ordusu denetim altına aldığı Laçın’da bayrak dalgalandırdı

AA’nın haberine nazaran; Azerbaycan askerleri, denetim altına aldıkları Laçın kent merkezine bayrak dikti.

Sosyal medyada paylaşılan imgelerde, kente giren askerlerin kumandanı, bayrak asılan binanın önünde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e hitaben, “Sayın Başkomutanım, buyruğunuza binaen Azerbaycan ordusu Laçın kenti ile Zabuh ve Sus köylerini tam denetim altına aldı. Laçın kent merkezinde Azerbaycan bayrağı dalgalanmaktadır. Yaşasın Azerbaycan. Yaşasın Başkomutan.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 , , , , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir