Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Lider Soyer’den birinci gününde fuar tipi


Lider Soyer’den birinci gününde fuar tipi

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer 91. sefer kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nı ve Türkiye’de birinci sefer düzenlenen Terra Madre Anadolu 2022’yi gezdi. Lider Soyer, Terra Madre Anadolu kapsamındaki Salyangoz Alanı’nı gezerek atalık tohumlara sahip çıkma ve mahallî lezzetleri müdafaa daveti yaptı.

91. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ve Terra Madre Anadolu Fuarı birinci gününde büyük ilgi gördü. Açılışın akabinde İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Ticaret Bakan Yardımcısı İstek Tuna Turagay ve İzmir Valisi Yavuz Selim Koşger de stantları dolaşarak iştirakçilere düzgün fuarlar diledi.

539 eşyadan 3 boyutlu sanat eseri
Lider Soyer Pakistan Pavyonu’nda sergilenen Temmer Mermer’in Çekyalı heykeltıraş Patrik Proska’ya yaptırdığı “Anamorfoz Atatürk” standını gezdi. Eser Atatürk’ün hayatını ve kıymetlerini simgeleyen 539 nesnenin birleşiminden oluşuyor. 93 farklı temayı birleştiren Prosko imzalı Atatürk portresi üç boyutlu olmasına karşın yanlışsız açıdan bakıldığında iki boyutlu bir sanat yapıtı üzere görünüyor.

Slow Food’a 46 ülkeden 392 iştirakçi yer aldı
Bugüne kadar birincilerin yaşandığı İzmir Fuarı, yalnızca bir fuar değil, tıpkı vakitte toplumsallaşma, cümbüş, eğitim, inovasyon alanı olmayı sürdürüyor. Birinci sefer Türkiye’de Terra Madre’ye mesken sahipliği yapan fuar kapsamında, Lider Soyer Salyangoz Alanı’nı da ziyaret etti. Alanda Slow Food birliklerinden 107 Slow Food standı kuruldu. 46 ülkeden 392 iştirakçinin yer aldığı fuardaki stantta tadım yapan Lider Soyer, lokal lezzetlere, atalık tohumlara sahip çıkma daveti yaptı. Fuarı gezdiği esnada patates ununun ihraç edileceği bilgisini alan Lider Soyer; “ İşte arkadaşlar görüyorsunuz. Biz bu türlü hoş haberler görmek ve duymak istiyoruz. ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ derken bunu kastediyoruz. Üreteceğiz ve daima birlikte kalkınacağız” dedi.

Fuar 11 Eylül tarihine kadar konserler, tiyatro, sinema gösterimleri, mutfak gösterileri, stantlar, spor ve eğlenceli etkinlikleriyle ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 23 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir