Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klasik 24. Yağlı Güreşleri Ağır Bir İştirakle Coşku İçerisinde Gerçekleştirildi


Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klasik 24. Yağlı Güreşleri Ağır Bir İştirakle Coşku İçerisinde Gerçekleştirildi

Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klâsik 24. Yağlı Güreşleri, 10 Eylül 2022 Cumartesi günü Meşatlık mevkiindeki Fehmi Özkan Güreş Alanında ağır bir iştirakle coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klasik Yağlı Güreşlerine; Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak, Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, Geçmiş Periyot Malkara Belediye Lideri Zeki Eren, Malkara Belediye Lider Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Ahmet Nazif Balcı, İsmail Akkaya, Malkara Güreş Ağası Oktay Bakırhan, Siyasi Parti Liderleri ve temsilcileri, İlçe Belediye Liderleri, Malkara Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Dernek Liderleri, Muhtarlar, basın mensupları, merhum Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan’ın ailesi ve güreş sever vatandaşlar katıldı.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klâsik 24. Yağlı Güreşleri öncesinde Malkara Belediyesi önünden, 14 Kasım Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi güzergâhından geçilerek Meşatlık mevkiindeki Fehmi Özkan Güreş Alanına kadar davul zurna eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Kortej yürüyüşü sonrasında Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klasik 24. Yağlı Güreşleri Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler ismine hürmet duruşunda bulunulması, İstiklal Marşımızın okunması ve tüm şehitlerimize edilen duaların akabinde başladı.

Meşatlık mevkiindeki Fehmi Özkan Güreş Alanında Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Malkara Güreş Ağası Oktay Bakırhan, merhum Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan’ın ailesi ve protokol üyeleri, er meydanını dolduran vatandaşları selamladılar.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klasik 24. Yağlı Güreşlerinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Malkara Güreş Ağası Oktay Bakırhan “ Saygıdeğer kaymakamım, belediye liderim, emniyet müdürüm, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve güreşlerin olmazsa olmazı güreş severlerimiz, hepiniz beğenilen geldiniz. Yağlı güreş cet sporumuz, kültürümüz, geleneğimiz, bunu yaşatmakta bizlere düşen bir vazife. Bu sene 24 üncüsü yapılan Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan yağlı güreşlerinde bu pehlivanların önünde ağlık yapmak gururu bana nasip oldu. Bundan onur ve gurur duydum. Buraya geldiğiniz için teşekkür ederim. Burada güreşecek olan olan pehlivanlara kasasız güreşler diliyorum. Tıpkı vakitte bu güreşlerin düzenlenmesinde emeği olan sayın Belediye Liderimiz Ulaş Yurdakul’a ve bütün Belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul; “ Sayın kaymakamım, sayın emniyet müdürüm, sayın güreş ağam, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerimizin temsilcileri, saygıdeğer konuklarımız, pahalı hemşehrilerim hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Hepiniz beğenilen geldiniz, sefalar getirdiniz. Malkara’mız da bir gelenek haline gelen Fehmi Özkan Yağlı Güreşlerinin bugün 24 üncüsünü düzenlemek için bir ortadayız. Cet sporumuzu yaşatan ve bu er meydanında ter döken tüm pehlivanlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Kazasız ve belasız hoş karşılaşmalar izleyelim. Bizlere bu güreşlerde önemli manada dayanak olan Oktay Bakırhan’a Demirhan Madencilik, Vural Yazgan’a Maybi ve sahanın hazırlanmasında emeği geçen tüm belediye işçimize teşekkür ediyorum. Umuyorum Malkara’ya Fehmi Özkan’a yakışan güreşler izleyeceğiz. Herkese uygun seyirler diliyorum.” dedi.

Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel; “Sayın Belediye Liderim, protokolün çok bedelli üyeleri, değerli Fehmi Özkan Güreşlerinin ağası, çok saygıdeğer Malkaralı hemşehrilerim, hanım efendiler, beyefendiler, sevgili gençler, sevgili çocuklar, hepinizi hürmet ve sevgi ile selamlıyorum. Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klâsik 24. Yağlı güreşlerinde sizlerle bir ortada olmanın memnunluğunu yaşıyorum. Burada emeği geçen çok fazla kişi var. En büyük emek er meydanındaki pehlivanların, er uzunluktaki pehlivanlarımıza teşriflerinden ötürü teşekkür ediyorum. Tertibi baştan sona kusursuz bir halde yürüten kıymetli cazgırlarımıza, davul zurna takımımıza ve hakemlerimize, tekrar bu tertibe birinci başlayan pahalı belediye liderimiz Zeki Eren’e, ve devamını sağlayan tüm belediye liderlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu sene tekrardan sizlerle birlikte olmamızı sağlayan Malkara Belediye Liderimiz Ulaş Yurdakul ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Tabi ki bu tertipler takviye olmazsa, sürükleyen olmazsa gerçekleştirilemiyor. Bu sene bu tertibe sahip çıkan Demirhan Madencilik İdare Şurası Lideri Oktay beyefendiye, teşekkürlerimi sunuyorum. Takviye olan tüm kurum ve kuruluşlara, bugün alanda tertibin işlemesi için çaba sarf eden zabıtamıza, emniyet güçlerimize, sıhhat gruplarımıza ve bizleri sizlerle ekran başında buluşturan pahalı basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Hepinizi hürmetle selamlıyorum.” dedi.

Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, merhum Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan’ın ailesine ve Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klâsik 24. Yağlı Güreşlerinin düzenlenmesinde maddi manada dayanak olan Demirhan Madencilik İdare Şurası Lideri Oktay Demirhan ve Maybi İdare Konseyi Lideri Vural Yazgan’a teşekkür plaketlerini takdim etti.

Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Geçmiş Periyot Malkara Belediye Lideri Zeki Eren, Malkara Güreş Ağası Oktay Bakırhan, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş başpehlivanların kura çekimini gerçekleştirdiler.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klâsik Yağlı Güreşlerinin seneye düzenlenecek olan ağası tekrar Oktay Bakırhan oldu.

Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klâsik 24. Yağlı Güreşleri ağası olan Oktay Bakırhan ile birlikte er meydanını dolduran vatandaşları selamladı.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klasik 24. Yağlı Güreşleri er meydanında küçükler, büyük orta, başaltı pehlivanları ve başpehlivanların karşılaşmalar vatandaşlar tarafından heyecan içerisinde izlendi.

Başpehlivanlık final karşılaşmasında Ali Gürbüz Hüseyin Gümüşalan karşı karşıya geldi.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klasik 24. Yağlı Güreşleri er meydanında Ali Gürbüz rakibini yenerek Malkara’nın başpehlivanı oldu.

Yapılan güreşler sonunda dereceye giren pehlivanlara mükafatlarını Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Geçmiş Devir Malkara Belediye Lideri Zeki Eren, Malkara Güreş Ağası Oktay Bakırhan, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş ve protokol üyeleri takdim etti.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Klâsik 24. Yağlı Güreşleri çekilen hatıra fotoğraflarının akabinde son buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Spor

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir