Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Maltepe Belediyesi’ndeki rüşvet soruşturmasında 21 şüpheliye iddianame


Maltepe Belediyesi’ndeki rüşvet soruşturmasında 21 şüpheliye iddianame

Maltepe Belediyesi’ndeki rüşvet tezleriyle ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 5’i tutuklu 21 kuşkulu hakkında, rüşvet karşılığı 21 farklı yöntemsiz süreç nedeniyle 4 yıldan 25’er yıla kadar mahpus cezası istendi. Yasadışı aksiyonlardan iddianamede ‘örgüt lideri’ olarak belirtilen Belediye Lider Yardımcısı Haydar B.’nin bilgisi olduğu, şüpheliler Melih M., Seval K. ve Ferhat I.’nın ise örgüt yöneticisi olduğu bildirildi. İddianamede 7 kuşkulu ‘örgüt üyesi’, 2 kuşkulu ise ‘yardım eden’ suçlamasıyla yer aldı. Şüphelilerin yasa dışı formüllerle elde ettikleri paraların kendi ortalarında paylaştırdıkları anlatılan iddianamede, suça bahis telefon konuşmalarının kayıtlarına da yer verildi.

YARDIM İSMİ ALTINDA 20 BİN LİRA ALMIŞ

Şüphelilerden Tuncel Ö.’nün banka hesabına ‘Maltepe Belediyesi’ açıklamasıyla 20 bin lira havale edildiği belirtilen iddianamede, parayı gönderen kişinin, iş yerinin önündeki otoparkı belediyeden kiraladıktan bir müddet sonra görüşmeye çağırıldığı anlatıldı. Bilgisine başvurulan iş yeri sahibi M.N.H.’nin aşevi için bağış toplandığı söylenerek, kendisinden ısrarla 20 bin lira istendiğini anlattı. Kimi şüphelilerin, belediyedeki süreçler için başvuran bireylere, ‘kolaylık sağlamak’ vaadiyle para istediğine de yer verilen iddianamede, tapu evrelerinin harç ödemesi alınmadan, para karşılığı yapıldığı da belirtildi.

ŞÜPHELİLER İÇİN 25’ER YILA KADAR DEĞİŞİK ORANLARDA MAHPUS İSTEMİ

İddianamede, şüpheliler Ferhat İ., Seval K. ve Tuncel Ö., hakkında ‘Suç işlemek gayesiyle örgüt kurma’, ‘Rüşvet’ ve ‘İrtikap’ cürümlerinden 11’er yıldan 25’er yıla kadar, Haydar B.’nin ise ‘Suç işlemek gayesiyle örgüt kurma’ ve ‘Rüşvet’ kabahatlerden 8 yıldan 20 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi. Şüpheliler Ahmet Ö., Ahmet Z. İ., Haki D., Melih M., Muharrem D., Muzaffer A. ve Ufuk Y., hakkında ‘Rüşvet’ ve ‘Suç işlemek hedefiyle kurulan örgüte üye olma’ hatalarından 6’şar yıldan 16’şar yıla kadar mahpus cezası istenen iddianamede, şüpheliler Bahattin T., Deniz E., Hasan Ş., Murat Ö., Kamber H., Ulaş G., Mehmet H. ve Nihat B.’nin de ‘Rüşvet’ cürmünden 4’er yıldan 12’şer yıla kadar mahpus cezası talep edildi. Öteki şüpheliler Ömer E. ve Yılmaz C.’nin ‘Örgüte üye olmamakla birlikte yardım etme’ ve ‘Rüşvet’ hatalarından 6’şar yıldan 16’şar yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 22 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir