Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

MEB, miniklerin okula ahenk eğitimini veli seminerleri ile yarın başlatıyor


MEB, miniklerin okula ahenk eğitimini veli seminerleri ile yarın başlatıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için rehberlik çalışmaları ve okula ahenk eğitimleri, velilere yönelik seminerler ile yarın başlayacak.

Bakanlık bu yıl birinci sefer 5-9 Eylül’deki ahenk sürecinde çocuk-aile-öğretmen iş birliğinin artırılması hedefiyle yeni bir uygulamayı hayata geçirecek. Buna nazaran, ahenk eğitiminin başlayacağı yarın, tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğretmenleri tarafından ailelere yönelik yüz yüze bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

Öğretmenler, bu toplantıda, okul ortamı, eğitim-öğretim faaliyetleri, etkinlikler ve kazanımlar hakkında velileri bilgilendirecek. Bunun yanında veliler, çocukların özellikleri ve hazır bulunuş durumlarına nazaran gözlemlenen farklılıklarda veli dertlerini giderici, onların okula ahenk sürecini destekleyeceği faaliyetler hakkında da bilgi alacak.

– İkinci gün öğrenciler velileri ile okula gelecek

Uyum eğitiminin ikinci gününde ise veliler, çocuklarıyla birlikte kümeler halinde farklı vakit dilimlerinde okula gelecek. Veliler ve çocukları, öğretmenleri tarafından sınıflar, rehberlik servisi, kütüphane, okulun bahçesi, giriş-çıkış üzere okulun iç ve dış yerlerini birlikte gezerek tanıyacak. Veliler ayrıyeten, okul idaresi ile tanışma fırsatı elde edecek.

Sürecin üçüncü gününde öğretmenler, yakın irtibat emeliyle öğrencileri ile iki küme halinde etkinlikler yapacak. Bu kapsamda, öğretmenler sınıflarda ve açık havada, çocukların okula ahenk sürecinin hızlandırılması için tanıma, tanışma, sınıf-okul ortamının tanıtılması, sınıf kuralları temalı çalışmalar yapacak.

Minik öğrenciler, ahenk eğitiminin son iki gününde ise tüm sınıf seviyesinde sürece dahil olacak ve okula ahenk sürecinin hızlandırılması için planlanan etkinliklere tüm sınıf arkadaşlarıyla birlikte katılacak.

– Ortaokul ve liseye başlayacak öğrencilerin ahenk eğitimleri 12 Eylül’de

Bu yıl ortaokul ve liseye adım atacak öğrencilerin ahenk eğitimi süreci ise 2022-2023 eğitim öğretim periyodunun açılacağı 12 Eylül’de uygulanmaya başlayacak. Bu kapsamda, ortaokulların 5’inci ve liselerin 9’uncu sınıflarına başlayacak öğrenciler için rehberlik ve ahenk çalışmaları 16 Eylül’e kadar sürecek.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 27 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir