Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Memleketler arası 4. Gastroantep Şenliği İçin Geri Sayım Başladı


Memleketler arası 4. Gastroantep Şenliği İçin Geri Sayım Başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziantep Valiliği uyumunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği Milletlerarası Gaziantep Gastronomi Şenliği (GastroAntep) için geri sayım başladı. 15-18 Eylül tarihleri ortasında gerçekleşecek şenlik; dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şefleri, Türkiye’nin ünlü şeflerini, otel ve restoran yatırımcılarını, dal profesyonellerini, gurmeleri, lezzet tutkunlarını bir ortaya getirecek. Şenlik ünlü sanatkarların konserlerine, stantlara, dans gösterisine, söyleşilere, müsabakalara mesken sahipliği yapacak.

Kadim mutfağı ve eşsiz lezzetleriyle gastronominin parlayan yıldızı Gaziantep bir sefer daha gastronomi dünyasına mesken sahipliği yapmak için gün sayıyor. Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 kentten biri olarak seçtiği ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) 116 kent ortasında gastronomi alanında Yaratıcı Kentler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden birinci kent olarak listeye aldığı Gaziantep, dördüncü sefer Memleketler arası Gaziantep Gastronomi Festivali’ne (GastroAntep) konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziantep Valiliği uyumunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği Memleketler arası Gaziantep Gastronomi Şenliği (GastroAntep), 15-18 Eylül tarihleri ortasında gerçekleşecek. Kadim mutfağıyla Gaziantep’i bir defa daha dünya sahnesine taşıyacak memleketler arası şenlikte; dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şefler, Türkiye’nin ünlü şefleri, otel ve restoran yatırımcıları, kesim temsilcileri ve profesyonelleri, gurmeler, ömür koçları, diyetisyenler, besin üreticileri, gastronomi öğrencileri, tarım üreticileri, tedarikçiler ve akademisyenler bir ortaya gelecek.

SAYILI GÜNLER KALDI

Geri sayımın başladığı, sayılı günlerin kaldığı şenlik dört gün sürecek ve binlerce konuğu ağırlayacak, birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak. Bu yılki teması “Sürdürülebilirlik” olan Memleketler arası Gaziantep Gastronomi Festivali’nde (GastroAntep); Michelin yıldızlı şeflerin, UNESCO Gastronomi Kentleri temsilcilerinin Gaziantep’in yöresel eserleri ile düzenleyeceği workshop etkinliklerinin yanı sıra sürdürülebilirlik ve biyoçeşitlilik üzerine stantlar, Coğrafik İşaret Çalıştayı üzere çok sayıda panel ve seminer de düzenlenecek. Şenlikte ayrıyeten seyahatler, müze ziyaretleri, gösteriler, bayan ve çocuklar için atölye çalışmaları, konserler ve pek çok eğlenceli aktiflik yer alacak.

HASATLA BAŞLAYACAK, KONSERLE BİTECEK

Uluslararası şenlik, 15 Eylül Perşembe günü sabah Antepfıstığı hasadı ve şire üretimi aktifliğiyle başlayacak. Akabinde Şeflerle Peynir Atölyesi, Rayiha Baharat Müzesi Açılışı yapılacak, saat 18.30’da Şenlik Korteji gerçekleştirilecek. Saat 19.30’da şenlik meşalesinin yakılmasıyla şenliğin açılışı yapılacak, saat 20.30’da ise Anadolu Ateşi’nin gösterisi açılış coşkusunu taçlandıracak.

ÜNLÜ SANATKARLARDAN KONSERLER

Festivalin ikinci günü (16 Eylül Cuma), sabah saat 9:30’da Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül’ün açılış konuşmaları ve Gaziantep Gastronomi Belgeseli “Köprü” sinema gösterimi ile başlayacak.

Festivalde dört gün boyunca paneller, Michelin yıldızlı şeflerle workshoplar, uzman konukların katıldığı söyleşiler, Lokal Chef Yarışı, çocuklara yönelik etkinlikler düzenlenecek. Şenliğin ikinci günü akşam Haluk Levent, üçüncü günü Emircan İğrek, dördüncü günü ise Derya Uluğ, konserleriyle şenlik coşkusuna katılacak, şenliğin konuklarına ve Gaziantep’e müzik dolu saatler yaşatacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir