Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Michelin yıldızlı şef Terra Madre Anadolu için mutfağa girdi


Michelin yıldızlı şef Terra Madre Anadolu için mutfağa girdi

91. İzmir Enternasyonal Fuarı ile eşzamanlı düzenlenen memleketler arası gastronomi fuarı Terra Madre Anadolu renkli etkinliklere sahne oluyor. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, fuarın ikinci gününde “Mutfak Show” sahnesinde Michelin yıldızlı ünlü İtalyan şef Cristina Bowerman’ın vegan risotto yapışını izledi. Lider Soyer, İzTarım A.Ş.’nin “İzmirli” markası ile eserlerini tanıttığı standı da ziyaret etti.

91. İzmir Enternasyonal Fuarı ve onunla eş vakitli başlayan memleketler arası gastronomi fuarı Terra Madre Anadolu tüm süratiyle devam ediyor. İkili fuar kapsamındaki renkli etkinlikler ise hem gözlere hem de damaklara hitap ediyor. Fuarların ikinci gününde Michelin yıldızlı İtalyan şef Cristina Bowerman, Terra Madre Anadolu için geldiği İzmir’de Mutfak Show sahnesinde yemek yaptı. Bowerman’ı izleyenler ortasında İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de vardı. Lider Soyer ve iştirakçiler daha sonra ünlü şefin yaptığı vegan risottuyu tattı.

Daha evvel de Türkiye’ye geldiğini söz eden Cristina Bowerman, “Türkiye’nin yemek kültürüne yönelik hassasiyetinden çok etkilendim. Mahallî mutfağa yönelik bir hassasiyet var. Tam manasıyla bir Akdeniz mutfağı olan Türk mutfağı ön plana çıkarılıyor. Akdeniz mutfağının izlerini her yerde görüyorum. Klasik mutfak kavramı yalnızca kapalı bir kavram değil. Sürdürülebilir ve ilerici. Lokal eserlerin kullanılması, ön plana çıkarılması son derece değerli. Bu durum beni çok memnun etti” dedi.

Daha sonra sahne alan Ayhan Sicimoğlu ve şef Ahmet Güzelyağdöken’i de ağırladı. İkiliye Lider Soyer de eşlik ederek Terra Madre Anadolu hakkında bilgi verdi. Bu sahnede ise zeytin aşı yemeği yapılarak, iştirakçilere tadım için dağıtıldı.

“Tarım siyasetleri yazgı değil”
Mutfak Show sahnesindeki aktifliklerin akabinde Lider Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzTarım A.Ş.’nin “İzmirli” markası ile eserlerini tanıttığı standı ziyaret etti. Lider Soyer, mahallî eserlerin kıymetine değinerek, “Bu husus yerli ve ulusal bir problem. Her gün kendi kendine yeten bir iktisat olmaktan uzaklaştığımız tarım siyasetleri bir yazgı değil. Terra Madre bunu gösterme fırsatı verdi bize. ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ diyerek yola çıktık. Terra Madre de onun mümkün olduğunu gösteren bir buluşma tabanı. Burada gördüğünüz ‘İzmirli’ markası ile bunu sağlıyoruz. İzmir’in çoban haritasını çıkardık ve 4 bin 600’ün üzerinde çobanı belirledik. Her birinin ne kadar hayvanı var, yemi nerden buluyor… Bu harita üzerinden çobanların sütlerini almaya başladık” dedi.

“Çobanları ihracatçı yaptık”
Üreticiyi doğduğu yerde doyurmak istediklerini tabir eden Soyer, şunları söyledi: “Bunun için eserin katma bedelini artırmaya çalışıyoruz. Bu da yetmiyor, eserin milletlerarası alanda rekabetini sağlamamız gerekiyor. İhraç edilebilir hale gelmesi için kalitesinin, lezzetinin yüksek olması gerekiyor. Burada yaptığımız çalışma, bunun finali. ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ diye çıktığımız seyahatin geldiği final noktası, o çobanın ürettiği süt ile çobanı ihracatçı hale getirmek. O nedenle çok keyifli ve gururluyuz.”

Terra Madre Anadolu 12 Eylül 2022’ye kadar sürecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 24 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir