Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Moody’s Türkiye iktisadının büyüme kestirimini yükseltti


Moody’s Türkiye iktisadının büyüme kestirimini yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye iktisadı için bu yıla ait büyüme varsayımını yüzde 3,5’ten yüzde 4,5’e yükseltti.

Moody’s, Global Makro Görünüm 2022-23 raporunun ağustos sayısını yayımladı.

Raporda, daha sıkı finansal şartların iktisada nüfuz etmesiyle global büyümenin yavaşladığına dikkat çekildi.

Küresel ekonomik büyümenin, merkez bankalarının enflasyonu düşürmeye yönelik atılımlarının akabinde finansal şartların sıkılaşmasıyla zayıflamaya devam ettiğine işaret edilen raporda, görünüm olumsuz olsa da yüksek frekanslı bilgilerin 2022’nin çalkantılı birinci yarısının akabinde yeni bir istikrara işaret ettiği aktarıldı.

Raporda, mayıs ayından bu yana global büyüme iddialarının kıymetli ölçüde aşağı istikametli revize edildiği belirtilerek, kelam konusu revizyonların yılın başından bu yana birçok büyük iktisadın görünümündeki değerli bozulmayı yansıttığı kaydedildi.

G20 ekonomilerinin geçen yıl yüzde 5,9 büyüdüğü anımsatılan raporda, bu yıl yüzde 2,5 ve gelecek yıl yüzde 2,1 büyümelerinin beklendiği bildirildi.

Moody’s, mayıs ayında yaptığı kestirimde, G20 ekonomilerinin 2022’de yüzde 3,1 ve 2023’te yüzde 2,9 büyüyeceğini öngörmüştü.

Raporda, G20’nin gelişmiş ekonomilerinin bu yıl yüzde 2,1 ve 2023’te yüzde 1,1 büyüyeceğinin varsayım edildiği belirtilerek, gelişmekte olan iktisatların ise bu yıl yüzde 3,3 ve gelecek yıl yüzde 3,8 büyümesinin beklendiği aktarıldı.

Moody’s, daha evvel gelişmiş iktisatların bu yıl yüzde 2,6 ve gelecek yıl yüzde 2,1 büyüyeceğini, gelişmekte olan iktisatların bu yıl yüzde 3,8 ve gelecek yıl yüzde 4,2 büyümesinin beklendiğini kaydetmişti.

Raporda, ABD, Japonya, Almanya, Kanada, Çin ve Hindistan ekonomilerinin bu yıla ait büyüme iddialarının aşağı istikametli revize edildiği, Türkiye, İtalya Brezilya ve Güney Afrika’nın büyüme beklentisinin ise yükseltildiği aktarıldı.

Moody’s’in raporunda Türkiye iktisadının bu yıl yüzde 4,5 ve gelecek yıl yüzde 2 büyümesinin beklendiği bildirildi.

Kredi derecelendirme kuruluşunun mayıs ayında yaptığı iddialarda Türkiye iktisadının bu yıl yüzde 3,5 ve gelecek yıl yüzde 4 büyüyeceği öngörülmüştü.

Küresel ticaret ve fiyatların salgın sonrası olağana ahenk sağladığına işaret edilen raporda, global nakdî ve finansal şartların 2023 boyunca kısıtlayıcı olmaya devam edeceği aktarıldı.

Raporda, iktisadın devam eden risklerle karşı karşıya olduğu vurgulandı.

100.000TL Sanal Para ile Borsayı Deneyin, Risk Almadan Deneme Hesabı ile Borsa Süreçlerini Keşfedin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 21 2022 , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir