Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Muammer Aksoy’un İsmi Karşıyaka’da Ölümsüzleşti


Muammer Aksoy’un İsmi Karşıyaka’da Ölümsüzleşti

Karşıyaka Belediyesi; Atatürkçü Fikir Derneği Kurucu Genel Lideri, hukukçu, müellif ve siyaset adamı Prof. Dr. Muammer Aksoy’un ismini kendi ismini taşıyan parkta açtığı büst ile ölümsüzleştirdi.

“Devlet hukukla yaşar” diyen, hayatı boyunca laiklik unsurunu savunan; özgürlük, eşitlik, kardeşlik unsurlarını kendine bayrak yaparak insanlık tarihinde yepisyeni bir çağın açılmasına öncülük eden hukukçu, siyaset adamı ve müellif Prof. Dr. Muammer Aksoy’un heykeltraş Ahmet Uzun tarafından yapılan büstü merasimle açıldı.

Alaybey Muhtarı Servin Akkuş, merasimde yaptığı konuşmada Muammer Aksoy’un Atatürk sevgisine ve hukuk alanındaki katkılarına dikkat çekerek büstün açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

Muammer Aksoy’un örnek bir kişilik olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş periyot Milletvekili Onur Öymen ise konuşmasında şu tabirleri kullandı: “Sayın Muammer Aksoy bizim hocamızdı. Kendisi harika bir insandı, çok çalışkandı. Kendi alanı dışında da tesirli çalışmalar yürütmüştü. Onun vefatı ülkemiz ismine büyük bir kayıptı, örnek bir hukuk insanıydı; değerli bir Atatürkçü’ydü, onun ihtilallerine yürekten bağlıydı. Kendisini bir sefer daha hürmetle anıyor, Karşıyaka Belediyesi’ne ve Belediye Lideri Cemil Tugay’a teşekkür ediyorum.”

“ANIT BİR İNSANDI”

Atatürkçü Niyet Derneği Genel Lideri Dr. Hüsnü Bozkurt, Muammer Aksoy’un emanet ettiği misyonu yapmaktan gurur ve onur duyduğunu belirterek şöyle konuştu: “O anıt bir insandı, kendisini hürmetle anıyorum. O, öbür aydınlarımız, derneğimize emek veren üyelerimiz, liderlerimiz bedel ödemeye hazırlardı. Biz de bu yolda yürüyenler olarak bedel ödemeye hazırız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum; kurucu genel liderimin huzurunda hürmetle eğiliyorum. Bu dünyadan uygun ki bir Muammer Aksoy geçmiş.”

“YORULMAYACAĞIZ”

Laik, uygar ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak için bıkmadan, yorulmadan çaba edeceğini vurgulayan Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Ülkemizin anayasa, hukuk, insan hakları ve demokrasi çabasının simge isimlerinden Prof. Dr. Muammer Aksoy, Atatürkçü olmanın ya da Atatürk’ü sevmenin sırf kelamda kalamayacağını Atatürkçü Fikir Derneğinin kuruluşunda yer alarak gösteren büyük bir aydındı. Uygarlaşma, çağdaşlaşma, hak, hukuk, adalet, insan hakları, laiklik ve özgürlük gayretimiz, Aksoy üzere yiğit ve öncü insanlarımız sayesinde bugünlere ulaşmıştır. Artık bize düşen sırf üzülmek değil, emanet ettikleri mirası yani Türkiye Cumhuriyeti’ni yere düşürmemektir. Bu uğurda yorulmak, bıkmak ve teslim olmak, bizim sözlüğümüzde yoktur ve olmayacaktır. Büyük anısı ve gayreti önünde hürmetle eğiliyor, bir defa daha başın sağ olsun Türkiye Cumhuriyeti diyorum” formunda konuştu.

Büstün açılış merasimine meclis üyeleri, muhtarlar, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 7 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir