Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Muhteşem Lig kulüplerinden Lider Büyükekşi’ye geçmiş olsun ziyareti


Muhteşem Lig kulüplerinden Lider Büyükekşi’ye geçmiş olsun ziyareti

Süper Lig kulüp liderleri, kadro kaptanları ve teknik yöneticileri Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

TFF’nin Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette, federasyon idare şurası üyeleri ile kulüp liderleri, futbolcuları ve teknik yöneticileri birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi yaptığı konuşmada, kendilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan kulüp liderleri, futbolcular ve teknik yöneticilere teşekkür ederek “Perşembe günü meydana gelen vahim olaydan sonra başta Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız olmak üzere birçok liderimiz telefonla ve bildiriyle geçmiş olsun dileklerini tarafıma ilettiler. Bugün de liderlerimizin birçok, futbolcularımız ve teknik yöneticilerimiz şahsen buraya gelerek bize güç kattılar. Her vakit lisana getirdiğim üzere; Türk futbolunun paydaşları olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzda üstesinden gelemeyeceğimiz pürüz yoktur.” dedi.

“Sorun yok, deva var sloganıyla hareket ediyoruz”

Federasyon olarak birinci günden bu yana çok süratli bir halde “Sorun yok, deva var” parolasıyla hareket ettiklerini kaydeden Büyükekşi, “Futbolumuzun her türlü meseleye deva bulmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Burada paydaşlarımız son derece kıymetli. Bilhassa bir taraftan kulüplerimiz, bir taraftan hakemlerimiz, gözlemcilerimiz, temsilcilerimiz, heyet üyelerimiz, teknik yöneticilerimiz ve taraftarlarımız, biz burada nasıl kol kola girdiysek, her vakit kol kola olursak bizi hiç kimse yıkamaz. Dimdik ayakta dururuz. O yüzden bu birlik ve beraberliğe çok büyük bir değer vermemiz lazım. Ve azimle çalışmamız lazım. Bizi hiçbir şey yıldıramaz inşallah bundan sonra da tıpkı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” biçiminde konuştu.

“Yaptığımız her şey ligimizin marka bedelini artırmak için. Şayet artıramazsak hiçbir şey de başarılı olamayız”

Türk futbolunun mevcut meselelerinin bir günde oluşmadığının altını çizen Büyükekşi, “Yıllardan beri oluşan sıkıntılar var. Birçok sorunu çözdük öteki meseleler için de tahlil tekliflerimiz var. Bilhassa fair-play TFF’nin ligler başlamadan evvel lisana getirdiği en kıymetli husustu. 9 bireyden oluşan Fair-Play Şuramızı kurduk. Basına da ilan ettik. İçerisinde 3 basın mensubu ve 3 bayan üyesi var. Her ay toplanacak ve ayın en centilmen futbolcusu, teknik yöneticisi, futbol kadrosu, lideri ve taraftarını seçecek. Bunlara yalnızca manevi değil, maddi olarak da mükafatı vereceğiz. Bu mükafatı nereden vereceğiz, kulüplere kestiğimiz cezanın bir kısmını tekrar bir biçimde onlara vereceğiz. Gayemiz berbattan örnek olmaz, yeterliden örnek olur. İyiyi örnek göstereceğiz. Futbol demek, şiddet değil, holiganizm değil. Futbol demek barış demek, kardeşlik demek, dostluk demek. Biliyorsunuz 2023 yılı Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü. İnşallah daima birlikte, kulüpler, federasyon, liderlerimiz, futbolcularımız, teknik yöneticilerimizi, gözlemciler, hakemler buna uygun hareket eder. 100. yıla uygun bir dönem geçiririz. Zira yapacağımız her şey aslında ligimizin marka bedelini artırmak için. Şayet marka pahasını artıramazsak hiçbir şey de başarılı olamayız. Şayet marka kıymetini artırabilirsek ekiplerimiz daha güçlü olur, Ulusal Ekibimiz daha güçlü olur. Daima bir arada başaracağız.” Tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe Lideri ve Kulüpler Birliği Lideri Ali Koç ise şöyle konuştu:

“Kulüpler Birliği Vakfı ismine Sayın Başkan’a, idare şurası üyelerine, çalışanlarına ve hatta Türk futboluna geçmiş olsun diyorum. İnşallah art geriye yaşanan bu iki olay meczup işidir. Bir daha tekrarlanmayacak bir olaydır. Altından öteki bir şey çıkmaz. Ancak yalnızca futbolun paydaşlarını değil, tüm ülkemizi, halkımızı rahatsız eden bir olayla karşı karşıyayız. Emniyet güçlerimizin, İçişleri bakanlığımızın, Adalet bakanlığımızın mevzuyu en hassas ve ince biçimde detayına kadar irdeleyip, olayın neden işlendiğini aydınlatacağına kuşkumuz yoktur. Kulüpler Birliği Vakfı olarak bu ziyareti yapmayı talep ettik, rica ettik. Liderimiz da sağ olsun kabul etti. Burada vermek istediğimiz ileti şu; radikal olaylarla, harikulâde olaylar ile karşı karşıyayız. Fevkalâde olaylar harikulâde yaklaşımlar ile çözülebilir. Bu harikulâde olaylar dışında Türk futbolunda huzur, barış, kardeşlik fair-play olması için çok daha radikal yaklaşımlara muhtaçlık olduğunu gördük ve ortamızda da konuştuk. Hakikat adımlar atılmazsa, yanlışsız tedbirler alınmazsa, ileriye dönük olarak bu olayların daha sık yaşanmasıyla ilgili riskler olduğunu düşünüyorum. Hepimizin yaşananlardan ders alıp, toplulukların bu problemlerle tek başına uğraşmasındansa hepimiz tek beden, topyekûn bu hususları adreslememiz gerekmektedir. Taraftarlarımıza davette bulunmak istiyorum. İleriye dönük olarak daha fazla provokasyona maruz kalabiliriz. Münasebetiyle şuurun artması gerekir. Bahisle ilgili tribünlerde sorumlu, akıllı, tek dileği kulübünü desteklemek olan taraftarların da bu mevzularda bilinçlenmesi gerekmektedir. Bizler de buna ön ayak olmalıyız. 5. haftadayız. Birçok sorunumuz olmasına karşın çok da hoş başladık aslında. Umutla başladığımız dönem oldu. Yeni sayfa açtığımız bir periyot oldu. Bunda en değerli neden yeni federasyonumuz olması, yeni federasyonumuzun da lideriyle ve idaresiyle birlikte, kulüplere, kulüplerin problemlerine, kesimde yaşananlara bakış açısının kulüplerle paralel olması. Kulüplerin badireleri ve gereksinimlerini giderebilmek için de yeterli niyetle imkânları doğrultusunda her şeyin yapıldığını görüyoruz. Tabi ki federasyon tek başına meseleleri çözemez. Bu federasyon geldiğinde sıkıntılar yığınla birikmişti. Yıllar içerisinde biriken bu yapısal problemleri, ekonomik meseleleri yepisyeni federasyonun iki ay içerisinde çözmesinin mümkün olmadığının şuurundayız. Ancak bizim için niyet kıymetli. Pek çok mevzuda kulüplerimiz ve kulüpler birliği vakfı olarak yaptığımız teşebbüslerde görüyoruz ki problemler ya çözülüyor; çözülemeyen sıkıntıların da çözülmesi için gerekenler yapılıyor. Lakin ya vakit olarak ya da durum olarak çözülememiş meseleler olsa da çözülmesi için teşebbüste bulunulduğunu görüyoruz.

Aynen yapısal problemler üzere hakem sıkıntıları da bu duruma has meseleler değil. Ancak inanıyoruz, görüyoruz ve sonucunda uygun ki güvenmişiz demek istiyoruz. Bu meselelerin giderilmesi için atılımlar yapıldığını biliyoruz. Bizlerin de kulüpler olarak yapılan atılımlar karşısında söylemlerimize azami ölçüde dikkat etmemiz gerektiğimizin farkındayız.

Ziyarete katılan öteki kulüp liderlerinin açıklamaları ise şöyle:

Yukatel Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı: TFF Liderimiz ve idare heyetine geçen hafta yaşanan üzücü olaydan ötürü geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Her kesitten insanı bir ortaya getiren futbolda bunları konuşmamız çok üzücü. Bu olayın üzerine bir de Galatasaray Adası’ndaki olay yaşandı. Bütün kulüp liderleri olarak hem saha içinde hem de saha dışında yaşanan olaylarına dikkat çekmek için buradayız. İnşallah bir daha bu stil olaylar tekrar yaşanmaz ve bu çeşit olaylarda yakalananların çabuk özgür bırakılmasıyla şiddete başvuracak diğerleri da cesaretlendirilmez. Hem toplumsal medyanın hem de basının bu mevzularda daha hassas olarak, kulüplerimiz ve federasyonumuzun yanında olmaları gerektiğini yinelemek istiyorum.

Adana Demirspor Kulübü Lideri Murat Sancak: Öncelikle Futbol Federasyonu Liderimize ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Galatasaray topluluğuna da geçmiş olsun. Geçen gün oynanan Ankaragücü-Beşiktaş müsabakasında yaşanan nahoş olayın da bir daha hiçbir stadımızda yaşanmamasını istek ediyoruz. Futbolda şiddette hayır, hayır, hayır.

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi: Öncelikle geçmiş olsun. Biz bir aileyiz. Dışarıdan yalnızca tartıştığımız manzaralar yayınlanıyor ve gösteriliyor. Şunu belirtmek istiyorum ki biz bir aileyiz ve birbirimizi çok seviyoruz. Kol kırılır yen içinde kalır lakin biz Türk futboluna hizmet etmeye devam edeceğiz.

Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca: Bugün federasyon liderimize geçmiş olsun ziyareti için bir ortaya geldik. Şiddeti kınadığımızı ve federasyon ile futbolun paydaşları olarak dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek için buradayız. Ankara’da Beşiktaş ile oynadığımız maçta yaşanan olaylar için de üzgün olduğumuzu dilek getirmek istiyorum.

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek: Kulüpler Birliği Vakfı olarak federasyonumuza geçmiş olsun ziyaretine geldik. Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan menfur saldırıyı Galatasaray topluluğu olarak hiç noktasız, virgülsüz kınıyoruz. Bunun birçok sebebi var. Bunun sorumluları hakkında gereken süreçlerin yapılacağından son derece eminiz. Evet bu taarruzlar yapılıyor ve bunun birçok sebebi var. Biraz evvel yaptığımız toplantıda bunun tespitlerini yaptık. Sosyolojik ve ekonomik sebepleri var ancak bunun önünü geçmenin tek yolu herkesin kendi sorumluluğunu almasıdır. Durumdan görev çıkarmak isteyen oluşumlar olacaktır. Buna fırsat vermemek lazım. Galatasaray Spor Kulübü’ne yapılan hücumun da bu manada yapıldığını düşünüyorum. Elbette ki bu yaşananların tesadüf olup olmadığı tartışılabilir. İnşallah tesadüftür. Lakin bizim bunu yalnızca tesadüfe bağlayıp sümen altı etmemizin önümüzdeki yıllarda bütün futbol topluluğuna ziyan vereceğini düşünüyorum. Kıymetli federasyon liderine ve bütün federasyon çalışanlarına geçmiş olsun diliyorum. Bütün kurumları sorumluluk almaya davet ediyorum. Herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır.

HangiKredi Ümraniyespor Kulübü Lideri Tarık Aksar: Bu hücum yalnızca TFF’ye yapılmadı, tüm futbol ailesine yapıldı. Futbolda şiddeti kınıyoruz. İnşallah daha hoş ve fair-play dolu günler diliyorum.

Vavacars Fatih Karagümrük Kulübü Lideri Süleyman Hurma: Bu taarruzları futbol ailesinin tüm fertlerine yapılmış olarak görüyoruz. Bu olaylarla karşı daima birlikte duracağımızı da gösterdik. Umarım bir daha bu tıp olaylar yaşanmaz.

Bitexen Giresunspor Kulübü Lideri Hakan Karaahmet: Bu şiddet olaylarını Giresunspor olarak şiddetle kınıyoruz. Bugün de gösteriyor ki Türk futbolunda sorun varsa tahlil de burada. Bu bizim birlik ve beraberliğimizi asla bozmuyor. Bu üzere olaylarda bir ortaya gelebiliyorsak aslında meseleleri çözebilecek güç de bizde vardır demektir. Bu sıkıntıları çıkaranlar bugünden itibaren bu birlik ve beraberlikten daha fazla korkacak ve çekinecektir. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde Türk futbolunu istediğimiz düzeye çıkaracağız.

İstanbulspor Kulübü Lideri Ecmel Faik Sarıalioğlu: Futbolun paydaşları olarak hepimizin büyük sorumluluğu var ve bu sorumluluğu almak zorundayız.

Kasımpaşa Kulübü Lideri Mehmet Fatih Saraç: Menfur taarruzun çabucak akabinde birçok liderimiz o gece buradaydık. Saldırıyı kendi kulübümüze yapılmış olarak görüyoruz. Federasyon hepimizin ortak paydaşı ve ortak kıymeti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 30 2022 Spor

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir