Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Mustafakemalpaşa’da Balkan Rüzgarı


Mustafakemalpaşa’da Balkan Rüzgarı

Balkan tarihinin kültürel ve insani ilişiler bakımından ülkemiz ile esaslı bağları olan Bursa Mustafakemalpaşa’da Rumeli rüzgarları esti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği katkılarıyla düzenlenen Rumeli Fest’te Rumeli ezgileri Adnan Menderes Meydanı’nda yükseldi. Ağır mesailerin harcandığı tertipte 5 ülkeden yüzlerce kişi aktiflik öncesi Mustafakemalpaşa’nın hoşluklarına şahit olurken, akşam saatlerinde ise Adnan Menderes Meydanı’nda Rumeli rüzgarları esti. Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bosna Hersek ve Bulgaristan’dan gelen özel folklor grubu adeta Balkan kültürünü ilçe ’de yaşattı.

FESTİVALLERİMİZ DEVAM EDECEK

Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar ‘’Ne keyifli bugün 5 ülkenin çok pahalı soydaşlarını, komşularımızı ağırlıyoruz. Unutulmuş toprakları tekrar el birliğiyle hatırlıyoruz ve hatırlamaya devam edeceğiz. Tabirin tam manasıyla komşu kapısı dediğimiz Kosova’yı Makedonya’yı Arnavutluk’u Bosna Hersek’i adım adım gezen şuanda orada bulunan cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde devam ediyoruz. 100. Yılımızı kutladığımız Mustafakemalpaşa’nın kuruluşunda inşallah bu tıp şenliklerimiz devam edecek. 5 ülkeden gelen kardeşlerim bugün ilçemizin eşsiz tabiat mükemmeli olan Suuçtu Şelalesini görüp damak çatlatan tatlımız olan Mustafakemalpaşa peynir tatlımızı yediler. Bu birliğimizi beraberliğimizi Rabbim arttırarak devam ettirsin, sıkıntı günlerden geçtiğimiz bu vakitlerde bölünmenin değil birleşmenin, ayrışmanın değil güç birliği yapmanın vakti. Bu eşsiz tertipler emeği geçen başta Bursa Büyükşehir Belediye Liderim Alinur Aktaş olmak üzere tüm vazifelileri canı yürekten kutluyorum.’’ Dedi.

Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği Lideri Necip Şen ‘’ bu sene birincisini gerçekleştirmiş olduğumuz Rumelifest’e dayanaklarını esirgemeyen Mustafakemalpaşa Belediye Liderimiz Mehmet Kanar’a teşekkürlerimi sunuyorum. Doğduğumuz topraklara minnetimizi ödemenin tek yolunun kültürümüzü yaşatmak olduğunu biliyoruz. Bu minvalde tüm Balkan ülkeleri ortasındaki alakaların güçlenmesi gerekse burada doğan ve kültürümüzü tam manasıyla yaşayamayan hemşehrilerimize kültürümüzü tanıtmak ismine sayısız çalışmalara imza attık. ‘’ dedi.

Yöresel danslarda Balkanların kültürel zenginliğini yakinen izleyen Mustafakemalpaşa’lılar, Makedonya göçmeni Rumeli Orhan Kemal kardeşlerin müzikleri ile cümbüşün doruklarını yaşadılar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir