Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

MXGP finaliyle 400 milyon Euro’yu aşan Türkiye tanıtımı


MXGP finaliyle 400 milyon Euro’yu aşan Türkiye tanıtımı

Spor turizminin en büyük etkinliklerinden dünyanın en değerli motokrosçularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) finali başlıyor. Daha evvel üç yılda dört kere Türkiye’de Türkiye’nin tanıtımına katkısı 400 milyon Euro’yu aşacak

Dünyanın en âlâ motokrosçularının podyum uğraşı verdiği MXGP’nin finali, Afyonkarahisar’da başlıyor. 26 ülkeden 107 atletin yarışacağı, 180 ülkede yayınlanan MXGP TÜRKİYE, Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

Organizasyon 180 ülkeye canlı olarak ulaştırılırken, Türkiye için hazırlanan 1 dakikalık tanıtım sineması de Cumartesi ve Pazar günü yarış öncesi izleyicilerle buluşuyor. Ortalarında Eurosport, Sport TV, CBS Sports Network, Fox Sports Network, RAI, MotorsportTV üzere yayıncıların yer aldığı network vasıtasıyla 7 kıtada 7.4 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede 3.4 milyar şahsa ulaşıyor.

TÜRKİYE VE AFYONKARAHİSAR’IN GLOBAL REKLAMINA BÜYÜK KATKI SAĞLANIYOR

Geçen yıl, Amerika ve Amerika kıtasının en çok izlenen kanallarından FoxSports’ta tertibin iki günlü canlı yayını sırasında Afyonkarahisar ismi 76 sefer kullanırken, Türkiye ise 135 kere kullanılmış. Fox Sports yorumcuları Türkiye’nin sportif tertiplerdeki başarılarına dair yorumlarını da izleyicileriyle paylaşırken, Avrupa’nın en büyük spor yayıncısı Eurosport’ta Türkiye tanıtım sinemasının akabinde ülkemizin sportif başarılarına da geniş yer ayırmıştı. Eurosport, geçen yıl en düzgün teknik alt yapı mükafatını alan Afyonkarahisar pistiyle ilgili yorumlarda da Türkiye’nin tüm spor branşlarına verdiği kıymete dair yorumlara da yer vermişti.

KÜRESEL BİLİNİRLİĞE BÜYÜK KATKI

Geçen yıl Eylül Ayı’nda iki kere Dünya Motokros Şampiyonası’na konut sahipliği yapan Ayfonkarahisar, tertibin çabucak akabinde ünlü arama motoru Google aramalarında da Eylül-Aralık periyodunda tıpkı devirde evvelki yıllara nazaran büyük bir artış gösterdi. Tertibe dair görüntüler ve içerikler MXGP tertibi, Yamaha, Kawasaki, Honda, Monster, FIM üzere kurum ve şirketlerin toplumsal medya ağlarıyla yaklaşık 650 milyonluk bir erişime ulaştı. Tertip hazırlık günlerini de kapsayan 5 günlük müddette, ekipler, sportmenler ve izleyicilerin bölgeye ulaşımı, konaklamaları, günlük tüketim ve ikramlık alışverişleri de bölgeye yaklaşık 5 milyar TL’nin üzerinde bir iktisat sağlıyor.

Türkiye’nin tanıtımına MXGP Türkiye’nin büyük katkısının bulunduğunu söyleyen Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Lideri Bekir Yunus Uçar, şöyle dedi:

“Dünyanın en değerli spor etkinliklerinden biri olan MXGP’nin finaline mesken sahipliği yapıyoruz. Türkiye markasını 180 ülkede 3.5 milyar şahsa ulaşarak, 300 milyon Euro’luk eşsiz bir tanıtım sağlıyor. Bu sayının bu yıl 400 milyon Euro’yu aşacaktır. Ayrıyeten, MXGP Türkiye yalnızca yarışın yapıldığı hafta ülke iktisadına 5 milyar TL’nin üzerinde katkısı oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın evvelki gün vurguladığı üzere, Türkiye’nin tanıtımına, turizmine ve iktisadına büyük katkı sağlıyor.”

ÖDÜLLÜ PİSTTE YARIŞACAKLAR

Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Kocatepe Spor Kompleksi içerisinde yer alan Zafer Stadyumu ile Spor Salonu ve Su Sporları Merkezi’nin çabucak yanında Türk sporuna hizmet veren “Afyonkarahisar Motorsporları Merkezi” Türkiye’nin ve bölge ülkelerin memleketler arası spor tertiplerindeki standartları karşılayacak formda hazırlandı. “En Uygun Alt Yapı” ve “En Düzgün Padok” mükafatını alan 250 bin metrekarelik alan üzerine şurası pist, dünya genelindeki tüm memleketler arası şampiyonalara konut sahipliği yapacak kapasitede inşa edildi.

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI’NA GERÇEK EN FAZLA ŞAMPİYON İTALYA’DAN ÇIKTI

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) tarihine İtalyan pilot Antonio Cairoli damgasını vurdu. Red Bull KTM Fabrika grubuyla yarışlara 2020 yılı sonunda veda eden Cairoli, 9 sefer yaşadığı şampiyonlukla hala rekoru elinde bulunduruyor.

Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası’nda İtalyan Kiara Fontanesi 6 sefer şampiyonluğa ulaşırken, genç sportmenlerin çaba ettiği MX2 sınıfında ise Fransız Maxime Renaux en son şampiyon olarak dikkat çeken isim olmuştu.

MXGP ŞAMPİYONLARI

2021 Jefrey Herlings (Hollanda) KTM

2020 Tim Gajser (Slovakya) Honda

2019 Tim Gajser (Slovakya) Honda

2018 Jefrey Herlings (Hollanda) KTM

2017 Antonio Cairoli (İtalya) KTM

2016 Tim Gajser (Slovakya) Honda

2015 Romain Rebvre (Fransa) Yamaha

2014 Antonio Cairoli (İtalya) KTM

2013 Antonio Cairoli ( İtalya) KTM

2012 Antonio Cairoli (İtalya) KTM

2011 Antonio Cairoli (İtalya) KTM

2010 Antonio Cairoli (İtalya) KTM

2009 Antonio Cairoli (İtalya) Yamaha

2008 David Philippaerts (İtalya) Yamaha

2007 Steve Ramon (Belçika) Suzuki

2006 Stefan Everts (Belçika) Yamaha

2005 Stefan Everts (Belçika) Yamaha

2004 Stefan Everts (Belçika) Yamaha

MX2 ŞAMPİYONLARI

2021 Maxime Renaux (Fransa) Yamaha

2020 Tom Vialle (Fransa) KTM

2019 Jorge Prado (İspanya) KTM

2018 Jorge Prado (İspanya) KTM

2017 Pauls Jonass (Letonya) KTM

2016 Jefrey Herlings (Hollanda) KTM

2015 Tim Gajser (Slovakya) Honda

2014 Jordi Tixier (Fransa) KTM

2013 Jefrey Herlings (Hollanda) KTM

2012 Jefrey Herlings (Hollanda) KTM

2011 Ken Roczen (Almanya) KTM

2010 Ken Roczen (Almanya) KTM

2009 Marvin Musquin (Fransa) KTM

2008 Tyla Rattray (G.Afrika) KTM

2007 Antonio Cairoli (İtalya) Yamaha

2006 Christophe Pourcel (Fransa) Kawasaki

2005 Antonio Cairoli (İtalya) Yamaha

2004 Ben Townley (Yeni Zellanda) KTM

KADINLAR ŞAMPİYONLARI

2021 Courtney Duncan (Y.Zellanda) Kawasaki

2020 Courtney Duncan (Y.Zellanda) Kawasaki

2019 Courtney Duncan (Y.Zellanda) Kawasaki

2018 Kiara Fontanesi (İtalya) Yamaha

2017 Kiara Fontanesi (İtalya) Yamaha

2016 Livia Lancelot (Fransa) Kawasaki

2015 Kiara Fontanesi (İtalya) Yamaha

2014 Kiara Fontanesi (İtalya) Yamaha

2013 Kiara Fontanesi (İtalya) Yamaha

2012 Kiara Fontanesi (İtalya) Yamaha

2011 Stephanie Laier (Almanya) KTM

2010 Stephanie Laier (Almanya) KTM

2009 Stephanie Laier (Almanya) KTM

2008 Livia Lancelot (Fransa) Kawasaki

2007 Katherine Prumm (Yeni Zellanda) Kawasaki

2006 Katherine Prumm (Yeni Zellanda) Kawasaki

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 22 2022 Spor

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir