Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

NoExcuse4Abuse: Kaspersky ve Avrupa Aile İçi Şiddet Failleriyle Çalışma Ağı, teknolojinin berbata kullanımı konusunda dijital farkındalık kampanyası başlattı


NoExcuse4Abuse: Kaspersky ve Avrupa Aile İçi Şiddet Failleriyle Çalışma Ağı, teknolojinin berbata kullanımı konusunda dijital farkındalık kampanyası başlattı

Dijital şiddet, çevrimdışı şiddet kadar olumsuz bir tesire sahip olmasına karşın büyük ölçüde bir mazeret perdesinin ardına gizlenmiş durumda. Kaspersky’ye nazaran bir partneri inançta tutma uğraşları yahut sadakatsizlik kuşkuları, ilgide dijital izleme için yaygın kullanılan münasebetler ortasında yer alıyor. Fakat, aile içi şiddet failleri, bu muhakemeyi zorlayıcı ve denetim edici davranışlarını gizlemek için de kullanabiliyor.

Küresel siber güvenlik şirketi Kaspersky ve Avrupa Aile İçi Şiddet Failleriyle Çalışma Ağı (WWP EN), görünüşte şefkatli hareketler üzere görünen istismarlar hakkında farkındalığı artırmak ismine güçlerini birleştirdi. 13-15 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan #NoExcuse4Abuse etiketli dijital kampanya, kurbanların dijital şiddete nasıl reaksiyon vermesi gerektiğini ortaya koymayı, faillerin sorumluluğunu vurgulamayı ve bağlarda görülen en yaygın taciz davranışlarına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Örneğin Kaspersky tarafından yaptırılan son araştırma, dünya çapındaki iştirakçilerin 30’unun partnerin isteği olmadan (en azından kimi durumlarda) casusluk yapmanın kabul edilebilir olduğuna inandığını, 15’inin ise partnerlerinin bir izleme uygulaması yüklemesi gerektiğini gösteriyor. Bunlar kaygı verici sayılar. Ayrıyeten bayanların eşleri tarafından mesken içi istismar mağduru olma olasılıkları erkeklere nazaran kıymetli ölçüde daha fazla (30’a karşılık 19).

#NoExcuse4Abuse kampanyası için geliştirilen dijital iletiler, çoğunlukla dijital araçlar aracılığıyla taciz edici davranışlar sergileyen erkeklere yönelik olacak ve onların şiddete yönelten akıl yürütmeleri çürütmeye çalışacak.

Kaspersky Sürdürülebilirlik Başkanı Maria Losyukova, şunları söylüyor: “Teknoloji önümüzde sonsuz fırsatlar açabildiği üzere, birebir vakitte bir tehdit kaynağı da olabilir. Siber güvenlik alanında çalışıyoruz, hasebiyle madalyonun her iki yüzünü çok güzel biliyoruz. İzleme yazılımının, çevrimiçi bankacılığın, toplumsal medyanın, coğrafik etiketlemenin yükselişiyle birlikte, bunları berbata kullanmak isteyenler artık her zamankinden daha fazla araca sahip. Bu nedenle bu bahisteki önyargıları kırmanın ve mağdurların muhtemel dijital berbata kullanım belirtilerini fark etmelerine yardımcı olmanın kıymetli olduğunu düşünüyoruz.”

WWP EN İrtibat Müdürü Anna McKenzie de şunları ekliyor: “Aile içi şiddeti sona erdirmek istiyorsak, bayanları denetim ve taciz etmek için kullanılan dijital teknolojinin sayısız yolu hakkında konuşmaya başlamalıyız. Berbat niyetli dijital davranışlar o kadar olağanlaştı ki, üyelerimizin programlarındaki birçok erkek davranışlarının şiddet oluşturduğunun farkında bile değil. #NoExcuse4Abuse kampanyasıyla teknolojiyle kolaylaştırılan berbata kullanımı haklı çıkarmak için kullanılan mazeretlere ışık tutmaktan gurur duyuyoruz.”

Kaspersky, takip yazılımı ve aile içi şiddetle uğraşa adanmış milletlerarası bir çalışma kümesi olan Coalition Against Stalkerware’in (CAS) kurucularından biri olarak takip yazılımına karşı uğraşta etkin olarak yer alıyor. Avrupa Aile İçi Şiddet Failleriyle Çalışma Ağı (WWP EN), tıpkı vakitte takip uygulamalarına karşı uğraşa büyük katkı sağlayan koalisyonun kurucu ortaklarından biri. WWP EN tarafından sağlanan uzmanlıklar ve kurumun faillerle çalışma tecrübesi, takip yazılımıyla çaba etmek için daha tesirli yollar geliştirmesine imkan tanıyacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Teknoloji

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir