Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

‘Öğretmenlerin mesleksel gelişimi için bütçeyi sonuna kadar kullanın’


‘Öğretmenlerin mesleksel gelişimi için bütçeyi sonuna kadar kullanın’

Mahmut Özer, Mersin’de eğitim başlığında düzenlenen uyum toplantısına çevrim içi olarak katıldı.2022-2023 eğitim öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve tüm velilere güzel uğurlu olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların açılması öncesinde ağır çalışmalar yapıldığını ve kıymetli hazırlıklarla periyoda başlandığını kaydetti.

Son 20 yıl içinde eğitimde fırsat eşitliği bağlamında ders kitapları nasıl fiyatsız olarak öğrencilere ulaştırıldıysa bu eğitim öğretim yılında da birebir formda yardımcı kaynakların da tüm sıralarda hazır hale getirildiğini belirten Özer “Yaklaşık 136 milyon yardımcı kaynağı Türkiye’nin her noktasındaki öğrencilerimize ulaştırmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize çok sağlıklı bir ortamda hizmet sunabilmek için okullarımızın olmazsa olmazı olan paklık elemanlarıyla ilgili gerekli istihdamı sağlama noktasında Türkiye’deki tüm okullarımıza birinci defa 5 Eylül prestijiyle 60 bin elemanının görevlendirilmesini sağlamış olduk. İnşallah, önümüzdeki aylarda bu sayıyı artıracağız.” dedi.

Özer, artık Bakanlığın temel eğitim seviyesindeki birinci ve ortaokullara da bütçelerini vilayetler üzerinden değil, direkt gönderebildiğini belirterek paklık, kırtasiye, küçük tamirler ve okulun donatım, öğretim malzemesi muhtaçlığını karşılamak üzere birinci sefer tüm okullara eğitim öğretime hazırlık bütçelerini göndermenin memnunluğunu yaşadığını söyledi.

Eğitim öğretim yılı hazırlığı kapsamında tüm okullara toplam 3,1 milyar liralık bütçe gönderildiğini belirten Bakan Özer, “Bugün prestijiyle okullarımız bu 3,1 milyarlık bütçenin yalnızca 1 milyarını kullanabildiler. Yani 2,1 milyarlık bütçe hala okulların kullanıma hazır beklemektedir. Demek ki Ulusal Eğitim Bakanlığı, son 20 yılda bu kadar eğitim yatırımı yaparken okulların gereksinimini karşılamaktan da aciz olmadığını bu bağlamda göstermiş oluyor.” tabirlerini kullandı.

Öğretmenler ve okul yöneticilerinin okul aile birlikleri, STK ve velilerle para konusunda bağlantı kurmasını istemediklerini belirten Ulusal Eğitim Bakanı Özer, kurulacak bağlantının eğitimin kalitesinin artırılması için etkinlikler, ortak projeler için olması gerektiğini söz etti.

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında okullar ortası imkan farklılıklarını azaltmada okul öncesi eğitimin çok değerli bir fonksiyon gördüğünü belirten Özer, “Okul öncesi eğitimle ilgili 1.407 yeni bağımsız anaokulu, 10 bin 200 de yeni ana sınıfını eğitim öğretime hazır hale getirmekten büyük memnunluk duyuyorum. Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranını arttırmak için büyük efor sarf ediyoruz. Misyona geldiğimiz vakit tüm Türkiye’de okul öncesi eğitimde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı. 2 bin 782 bağımsız anaokulu vardı, biz bir yılda 3 bin yeni anaokulunu yapmak için yola çıktık, 1.407’sini bugün prestijiyle eğitim öğretime hazır hale getirdik.” dedi.

Bu sene öncelik verdikleri hususlardan birinin de etkin olarak kullanılmayan köy okullarının açılarak ömür merkezlerine dönüştürülmesi olduğunu hatırlatan Özer, “Köylerde atıl duran okullarımızın süratli bir formda rehabilitasyonunu sağlayarak köy ilkokulu, köy anaokulu ve en kıymetlisi köyde yaşayan yetişkin vatandaşlarımızın halk eğitim kurslarını alabilecekleri halk eğitim merkezinin bir ortada olduğu köy ömür merkezlerine dönüştürme bağlamında da çok kıymetli bir adım atmış bulunuyoruz. Bu bağlamda yaklaşık 800 köy hayat merkezini bu eğitim öğretim yılına yetiştirmiş olmaktan da büyük memnunluk duyuyorum. İnşallah, pazartesi gününe kadar bu sayı 1.500’e ulaşmış olacak. Yılın sonuna kadar da 6 bin 970 atıl olan köy okulunu köy ömür merkezine dönüştürmüş olacağız. Bu bağlamda en büyük açılımı sağlayan vilayetlerimizin başında Mersin geliyor.” tabirlerini kullandı.

Bakanlık olarak yönetici ve öğretmenleri ferdî ve mesleksel teşebbüsleri konusunda çok boyutlu olarak desteklediklerini, Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ni bir sene üzere kısa müddette tamamladıklarını kaydeden Özer, 2023 yılında da birinci defa bu süreci tamamlama bağlamında Ortaöğretimde 10.000 Okul Projesi’ne başlayacaklarını söyledi.

Mesleki eğitimle ilgili değerli yapılan dönüşüme de değinen Bakan Özer, yapılan düzenleme sonucunda mesleksel eğitim merkezlerinde Türkiye’de 150 bin çırak, kalfa eğitim alırken bugün prestijiyle 710 bin çırak kalfanın eğitim aldığını, bu sayıyı yıl sonuna kadar bir milyona ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kovid sürecinde ve daha sonraki süreçte Mersin’den mesleksel eğitimle ilgili çok hoş haberler aldıklarını belirten Özer, Mersin’in kıymetli başarılara imza atacağına inandığını belirtti.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir