Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Okul kıyafetlerin fiyatı yüzde 100 arttı


Okul kıyafetlerin fiyatı yüzde 100 arttı

Yüksek enflasyon ve kiralar nedeni ile okul kıyafeti üretim ve satış maliyetleri arttı. Çocuğu için yeni okul kıyafeti almak üzere alışverişe çıkan bilgiler geçen seneye nazaran yüzde 100 artan fiyatlarla karşılaşıyor.

Okul kıyafeti fiyatları geçen seneye nazaran ikiye katlandı

Birçok eserde yaşanan pahalılık okul kıyafetlerine de yansıdı. Geçen seneye nazaran okul kıyafetleri yüzde 100’e yakın artış gösteriyor.

Veliler de esnaf da dertli

İHA’nın haberine nazaran, okul kıyafetlerindeki artıştan yalnızca öğrenci bilgileri değil satış yapan esnaf da şikayetçi.

Fiyatlardaki artışla ilgili konuşan okul kıyafeti satan esnaf Bekir Atlı, “Şu anda Türkiye’de ekonomik ve toplumsal kaidelerde bir darboğaz yaşanıyor. Buna karşın mal her vakit bulunuyor. Genel olarak yaşanan pahalılık okul kıyafetlerine de yansıyor.


“Geçen sene dört kesim okul kıyafeti 180 lira iken bu sene  en az 370 lira”

Geçen sene ilkokul öğrencisinin okul kıyafeti dört kesim ortalama 180 ile 220 lira civarı tutuyordu. Bu sene bu sayı en az 370 lira.

40 yıldır bu işi yapıyorum bu türlü fiyat artışı görmedim

40 yıldır okul kıyafetleri satıyorum, daha evvel bu kadar yıllık fiyat artışı görmedim. Atölyelerde mal diktirme maliyetleri arttı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir