Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

‘Önümüzdeki aylarda enflasyon daha da sürat kesecek’


‘Önümüzdeki aylarda enflasyon daha da sürat kesecek’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yatırımı ve üretimi durdurmadan enflasyonla çabayı sürdürdüklerini belirterek, “Bugün açıklanan ağustos ayı enflasyon bilgileri de bu projeksiyonlarımızı takviyeler niteliktedir. Yüksek enflasyonu bir daha geri dönmemek üzere bu topraklardan defedeceğiz.” sözlerini kullandı.

Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon sayılarını kıymetlendirdi.

Dünyanın en büyük ekonomilerinin enflasyon ve resesyon kaygılarıyla boğuştuğunu vurgulayan Nebati, “Bu ülkeler, son 40-50 yılın en yüksek enflasyon oranları karşısında ekonomilerinin durma noktasına geleceğinden tasa duyuyorlar. Enflasyonla uğraş süreçleri birçok ülkede para siyasetinin tedrici olarak sıkılaştırılması ile gerçekleşmekle birlikte resesyon ihtimalinden ötürü dünyada birçok ülke negatif gerçek faiz siyaseti uyguluyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Nebati, yatırımı ve üretimi durdurmadan enflasyonla çabayı sürdürdüklerini, siyasetlerini da yatırım ve üretimi teşvik etmekten yana kullandıklarını bildirdi. Böylelikle makine ve teçhizat yatırımlarının, bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 17,8 arttığına işaret eden Nebati, “Önümüzdeki aylarda enflasyonun daha da sürat kestiğine birlikte şahitlik edeceğiz. Bugün açıklanan ağustos ayı enflasyon dataları de bu projeksiyonlarımızı takviyeler niteliktedir. Yüksek enflasyonu bir daha geri dönmemek üzere bu topraklardan defedeceğiz.” sözlerini kullandı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 29 2022 , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir