Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Özel yurtlara artırım sonu


Özel yurtlara artırım sonu

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan yüksek tahsil özel barınma hizmetleri yönetmeliğiyle gerçek yahut hükmî bireyler tarafından özel barınma kurumu açılmasına, işletilmesine ve kontrolüne asıllar belirlendi.

Yönetmeliğin fiyat ve yükümlülükler başlıklı unsuruna nazaran, özel yurtlar, bir sonraki öğretim yılında uygulayacakları aylık barınma hizmeti fiyatını, her yıl Temmuz ayı sonuna kadar, yeni hizmete açılan kurumlar ise açıldıktan sonra 1 ay içinde belirleyerek Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlükleri’ne bildirecek ve kelam konusu fiyat vilayet müdürlüğünce onaylanacak. Bildirilen fiyatın üzerinde fiyat alınamayacak.

Kurumlar, barınma hizmetine ait öteki isim altında rastgele bir fiyat talep edemeyecek ve barınma hizmeti fiyatının bir aylık kısmına tekabül eden ölçüde depozito alabilecekler.

ÖZEL YURTLARA EN ÇOK YÜZDE KAÇ ARTIRIM YAPILABİLİR?

Özel yurtlara uygulanacak artırım sonu Temmuz ayının TÜFE sayısıyla Temmuz ayının yıllık ÜFE sayısının toplamının yarısına 5 puan eklenerek bulunuyor.

TÜFE: 49,65 + Yİ-ÜFE: 97,30/2 + 5 =78,47

TALEPLER KAPASİTENİN YARISINA KADAR KARŞILANACAK

Yönetmeliğe nazaran fiyat sınırlamasından yararlanmak isteyen öğrenciler ders yılı bitmeden özel yurtlara kayıt yenileme müracaatında bulunacaklar. Bu kurumlar, kayıtlı öğrencilerden gelecek olan kayıt yenileme taleplerini müracaat tarihi temel alınmak suretiyle kapasitelerinin yarısına kadar karşılamak zorunda olacaklar.

Özel öğrenci yurtları şehit ve gazi çocuklarını, devlet muhafazası altındaki çocukları ve madalyalı ulusal atletleri fiyatsız barındırabilecekler.

Kamu hukuksal bireylerince açılmış ve kurum açma müsaadesi ile işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmaksızın öğrenci barınma hizmeti veren yerler, 1 Ağustos 2024 tarihine kadar yönetmelik kararları doğrultusunda kurum açma müsaadesi ile işyeri açma ve çalışma ruhsatı alacak.

Otel, motel, pansiyon ve gibisi konaklama tesisi ruhsatı aldığı halde her ne isim altında olursa olsun yükseköğrenim öğrencilerine barınma hizmeti veren yerler ise 1 Ağustos 2023 tarihine kadar yönetmelik kararları doğrultusunda kurum açma müsaadesi ile işyeri açma ve çalışma ruhsatı almak zorunda olacaklar.

500 BİN ÖĞRENCİ BULUNDUKLARI KENTTEN ÖTEKİ KENTTE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ

Bu yıl 1 milyon 5 bin 490 genç üniversitelere yerleşti. Üniversiteye yerleşen gençlerin 154 bin 859’u açık öğretimde, 850 bin 631’i ise örgün öğretimde eğitimlerini sürdürecekler. Örgün eğitimde üniversite hayatlarını sürdürecek öğrencilerin ise 502 bin 295’i bulundukları kentten diğer bir kentte üniversiteye yerleşti.

Üniversiteye birinci sefer başlayacak 316 bin 460 öğrenci yurt için başvurusunu tamamladı. Orta sınıflarda ise 98 bin 845 öğrenci yurtlara müracaat yaptı. 2022- 2023 eğitim öğretim periyodu için birinci sınıf ve orta sınıflar olmak üzere toplamda 415 bin 305 genç GSB yurtlarına müracaat yaptı. Başvuran öğrencilerin 169 bin 899’u erkek, 245 bin 406’sı kızlardan oluşuyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir