Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Puma’nın Tasarladığı KKTC Ulusal Futbol Ekibi Formaları Tanıtıldı


Puma’nın Tasarladığı KKTC Ulusal Futbol Ekibi Formaları Tanıtıldı

PUMA’DAN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ FUTBOLUNA ÜÇLÜ DESTEK

Kıbrıs TürkFutbol Federasyonu ve Kemaler Group ortasında gerçekleşen muahede kapsamında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulusal Futbol Ekibi 3 yıl boyunca PUMA tasarımı formalarıyla alanda olacak. İş birliği kapsamında KTFF Üstün Lig ve Birinci Lig kapsamında oynanacak tüm maçlarda PUMA Orbita futbol topu kullanılacak. Eş vakitli olarak PUMA, KKTC Bayan Futbol Ligi’ne de ismini vererek Kuzey Kıbrıs futboluna verdiği dayanağı devam ettiriyor

Köklü spor mirasıyla, Türk futboluna verdiği dayanağı daha da genişleten ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıyan PUMA, KKTC Ulusal Futbol Kadrosu için tasarladığı formalarla da farkını ortaya koyuyor. Yeni formaların tanıtımının yapıldığı aktiflik, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Lideri Hasan Sertoğlu ve PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis’in iştirakiyle gerçekleşti.

BİR FORMADAN FAZLASI: KIBRIS ŞEHİTLERİNE HÜRMET

PUMA’nın; Fenerbahçe, Manchester City, AC Milan üzere Avrupa’nın dev kulüplerinin yanı sıra İtalya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre üzere Ulusal Kadroların forma dizaynını yapan küresel tasarım grubu tarafından KKTC Ulusal Futbol Ekibi için hazırladığı formalar, kırmızı ve beyaz olarak iki farklı modelden oluşuyor.

Türkiye’de üretilen formaların ön tarafında yer alan siyah şerit dikkat çekiyor. Bu şeritler; Kıbrıs şehitlerine hürmet duruşunu simgeliyor. Formanın sırt kısmında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi armasında yer alan barış güvercini ve ağzındaki zeytin kolu ise, “Kıbrıs Türk tarafının duruşunun göstergesi” olarak niteleniyor.

DRYCELL TEKNOLOJİSİ İLE MAÇ BOYUNCA KURU FORMALAR

KKTC Ulusal Futbol Kadrosu için PUMA’nın hazırladığı formalar nemi ciltten uzaklaştıran ve maç boyunca kuru ve rahat kalmaya yardımcı olan eşsiz dryCELL teknolojisini içeriyor. Formaların imalinde kullanılan 100 geri dönüştürülmüş polyester gereç markanın etraf şuuru ve sürdürülebilirlik mevzularına verdiği ehemmiyeti vurgularken, tıpkı vakitte oyunculara üstün ahenk ve hareket kabiliyeti sağlıyor.

KADIN FUTBOLUNDA ‘PUMA’ DEVRİMİ

PUMA, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Bayanlar Ligi’ne de isim sponsoru oldu. 2021-2022 döneminde Bayanlar Ligi, “PUMA Bayanlar Ligi” ismiyle oynandı. Birebir vakitte tarihte birinci sefer düzenlenen PUMA Ayten Berkalp Bayanlar Kıbrıs Kupası’nın final maçı, 2 Eylül Cuma günü saat 18:30’da Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda ülkenin esaslı takımları Gençlik Gücü ve Küçük Kaymaklı ortasında oynanacak.

GOLLER ARTIK PUMA ORBITA FUTBOL TOPU İLE DAHA GÜZEL

KTFF Harika Lig ve Birinci Lig kapsamında oynanacak tüm maçlarda PUMA ORBITA futbol topu kullanılacak. Yıldız biçimindeki 12 büyük panelin bir ortaya gelmesiyle oluşan özel yapısı, yüzey üzerindeki dikiş sayısının azalmasına yardımcı oluyor. ORBITA’nın sahip olduğu ve en son model teknoloji ile tasarlanan ülkü küre formu, maç boyunca biçimini koruyor ve sıvı emiliminin azalmasını destekliyor. Spor Toto Harika Lig, LaLiga, Serie A English Football League üzere dünyanın en ünlü liglerinde PUMA ORBITA futbol topları kullanılıyor.

PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis:

Bir Kıbrıslı olarak bugün farklı bir heyecan ve memnunluk yaşıyorum. PUMA olarak Türk sporuna karşı olan sorumluluğumuzu güçlendirdiğimizi düşünüyoruz. Spor nerede varsa biz de oradayız. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kemaler Group ortasında yapılan mutabakat vesilesiyle, yenilikçi eserlerimizi KKTC futbolu ile buluşturduğumuz için gurur duymaktayız… Her kategoride uğraş veren KKTC Ulusal Futbol Gruplarının dünya düzeyinde gereçlerle alana çıktığını görmek, KKTC futbol liglerindeki maçların artık PUMA’nın ürettiği toplarla oynanması ve bunun yanında Bayanlar Futbol Ligi’ne verdiğimiz isim sponsorluğu takviyesi bizler için epey pahalı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Lideri Hasan Sertoğlu:

‘Kendi ülkemize özel tasarlanmış, hakikaten bizim için üretilmiş formalara sahip olmaktan ötürü gururluyuz. 1,5 yıldan fazla müddettir üzerinde çalıştığımız bu proje bizim için çok özel. 600 binin üzerinde olan İngiltere ve Avusturalya’da yaşayan Kıbrıslı Türkler’in ve yanı sıra Türkiye’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin bu formaya sahip çıkacağını, formanın ülke hasretini, vatan sevgisini pekiştireceğini düşünüyorum. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 1955 yılında kurulduğu günden bugüne birinci kez kendimize özel formamız oldu.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 21 2022 Spor

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir