Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Putin: Ankara olmasa tahıl Afrika’ya gidemeyecekti


Putin: Ankara olmasa tahıl Afrika’ya gidemeyecekti

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Vladivostok kentinde düzenlenen Doğu Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin arabulucu ülke olarak yer aldığı Birleşmiş Milletler, Rusya ve Ukrayna ortasında yapılan tahıl mutabakatına değindi. Putin, kelam konusu muahede ile tahılın gereksinim sahiplerine ulaştırıldığını belirterek, “Ukrayna tahılının ihraç edilmesini sağlamak için her şeyi yaptık. Afrika Birliği önderleriyle, Afrika devletlerinin başkanlarıyla görüştüm ve onlara çıkarlarını sağlamak için her şeyi yapacağımız kelamını verdim. Bunu Türkiye ile birlikte yaptık. Türkiye orta bulucu ülke statüsünde olmasaydı, Ukrayna’dan ihraç edilen tahılın neredeyse tamamı gelişmekte olan ve en yoksul ülkelere değil, Avrupa ülkelerine gönderilecekti” dedi.

AVRUPA KENDİNİ ABD İÇİN FEDA EDİYOR

Putin, Avrupa’nın sahip olduğu pahaları ABD’nin ‘diktatörlüğünü’ korumak için feda ettiğini belirterek, “Batılı ülkeler, yalnızca kendileri için yararlı olan eski dünya sistemini sürdürmek, herkesi kendilerinin icat ettiği ve nizamlı olarak ihlal ettiği makus şöhretli ‘kurallara’ nazaran yaşamaya zorlamak için çabalıyor. Mevcut duruma bağlı olarak kuralları kendileri için daima değiştiriyorlar” tabirlerini kullandı. Batı’da seçkinler ile vatandaşların çıkarları ortasındaki uçurumun giderek arttığı yorumunu yapan Rus başkan, “Böylece Avrupa’da ulaşılan endüstriyel gelişme seviyesi, insanların ömür kalitesi, sosyo-ekonomik istikrar, tüm bunlar ‘Avrupa-Atlantik birliği’ ismine Washington’dan gelen taleplerle hiçe sayılıyor. Aslında dünya sıkıntılarında ABD’nin diktatörlüğünü korumak uğruna feda ediliyor” diye konuştu.

RUSYA ACI ÇEKECEK SANDILAR

İlkbaharda birçok yabancı şirketin “Rusya’nın ziyan göreceğini düşünerek” ülkeden çekildiğini duyurmak için yarıştığını hatırlatan Putin, “Ama artık Avrupa’da üretimin ve istihdamın birbiri arkasına nasıl gerilediğini görüyoruz. En değerli nedenlerden biri de elbette Moskova ile ticari bağların kopmasıdır. Bu süreçleri hızlandıran, ABD’nin global iktisat ve siyasetteki anlaşılması güç egemenliğinin yanı sıra Batılı seçkinlerin objektif gerçekleri görme ve tanıma konusundaki inatçı isteksizliği ve hatta yetersizliğiydi” açıklamasında bulundu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir