Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Rönesans, yurtdışı gelirleri ile Türk inşaat kesiminin dünyadaki pazar hissesini arttırıyor


Rönesans, yurtdışı gelirleri ile Türk inşaat kesiminin dünyadaki pazar hissesini arttırıyor

2015 yılından beri Avrupa’nın en büyük birinci 10 müteahhitlik şirketi ortasında, 2022’de dünyada 24. sırada

‘Dünyanın En Büyük 250 Memleketler arası Müteahhidi’ 2022 yılı listesinde Türk inşaat kesimini muvaffakiyetle temsil eden Rönesans, dünya inşaat bölümünde Türkiye’nin aldığı hissenin değerli oranda artmasını sağladı. Rönesans, listede yer alan 42 Türk şirketinin toplam yurtdışı gelirlerinin yaklaşık yüzde 18’ini tek başına gerçekleştirirken yurt dışı yeni kontratların da yüzde 29’unu üstlendi. 30 ülkede heyeti şirketleriyle toplam cirosunun yüzde 78’ini yurtdışından elde eden Rönesans’ın cirosunda Avrupa’nın hissesi ise yüzde 30’dan fazla.

Uluslararası inşaat dalının en itibarlı mecmualarından ENR’nin (Engineering News Record), müteahhitlik firmalarının yurt dışı gelirlerini temel alarak hazırladığı ‘Dünyanın En Büyük 250 Milletlerarası Müteahhidi’ 2022 yılı listesinde dört basamak yükelerek 24’üncü sıraya yükselen Rönesans, Türkiye’nin dünya pazarındaki hissesini da arttırıyor. 30 yıllık deneyimiyle her yıl açık orta listenin Türkiye’deki öncüsü olarak yer alan Rönesans, bilhassa son yıllarda iş ortakları ile geliştirdiği Mühendislik-Tedarik-İnşaat-Finansman (EPCF Engineering, Procurement, Construction and Financing) modeli ile yeni pazarlarda altyapı ve toplumsal donatı projelerine odaklanarak yurt dışındaki faaliyetlerini büyütüyor. Rönesans, ayrıyeten yenilenebilir güç alanındaki yatırımlarını arttırıyor.

‘Dünyanın En Büyük 250 Memleketler arası Müteahhidi’ 2022 yılı listesinde yer alan 42 Türk şirketinin toplam yurtdışı gelirlerinin yaklaşık yüzde 18’ini gerçekleştirerek açık orta önde yer alan Rönesans, listede yer alan Türk şirketlerinin toplam yurt dışı yeni kontratlarının da yüzde 29’unu üstlendi. Türkiye Müteahhitler Birliği bilgilerine nazaran yurt dışında 31 milyar dolarlık yeni proje büyüklüğüne ulaşan Türk şirketleri içinde Rönesans, lokomotif misyonu üstlendi. ENR listesinde en yakın rakibinin yaklaşık 3 katından fazla fiyatta yurt dışı yeni kontrata imza atan Rönesans, 6 farklı alanda sürdürdüğü 99 projeyle iş kolu çeşitliliğinde de öne çıktı.

Türk inşaat dalının başkanı Rönesans, Vinci, Strabag Se, Bouygues, Ferrovial, Royal Bam Group Nv, Skanska Ab, Eiffage, Porr Ag, China Railway Construction üzere dünya devlerinin yer aldığı Avrupa sıralamasında ise bir basamaklık yükselişle 8. sırada yer aldı. ENR’nin araştırmasında, Avrupa bölgesinin toplam geliri 66,8 milyar dolar olarak hesaplandı. Birinci 10 şirketin Avrupa pazarından aldığı toplam hisse ise yüzde 59,1 oldu.

“Finansman yaratma kabiliyetimizi, inşaat deneyimimizle birleştirdik”

Rönesans Holding Lideri Dr.Erman Ilıcak, “Avrupa’da, dünyanın en büyük şirketleri ile tıpkı pazarda yer alıyoruz. Bu rekabette bizi öne çıkartan en kıymetli yetkinliğimiz memleketler arası finansman yaratma kabiliyetimizi inşaat becerimizle birleştirip sinerji açığa çıkartmak ve yeni pazarlara, yeni iş kollarına girmek. Stratejik olarak gelirlerimiz 6 farklı iş koluna yayılmış durumda. Tek iş koluna odaklı olmak şirketleri daha kırılgan yaparken, dayanıklılığı ve sürdürülebilir karlı büyümeyi riskli hale getirebiliyor. Biz bilhassa rekabet avantajımızı artırmaya, kümenin teknik kapasitesini yükseltmeye ve yeni ülkelerde büyümeye yönelik şirket satın almaları gerçekleştirmeye devam etmeyi planlıyoruz. En kıymetlisi de işimizi yaparken yanlışsız iş birlikleri kurmak. İş ortaklarımız ile uzun vadeli inanca dayalı bir münasebet geliştiriyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

2015 yılından beri yurtdışı gelirleriyle Avrupa’nın en büyük 10 şirketi ortasında yer almaktan bir Türk şirketi olarak gurur duyduğunu söz eden Erman Ilıcak, “Her vakit daha düzgününü yapma gayesiyle azimle çalışan, tüm dünyada örnek gösterilen projeleri ve yatırımları hayata geçiren tüm çalışma arkadaşlarımı bu muvaffakiyetleri için tebrik ederim.” dedi.

Rönesans, Avrupa’da şirket satın alımlarıyla büyüyor

Rönesans, 2014 yılında Alman Heitkamp’ı, 2016 yılında ise 145 yıllık geçmişi ile Hollanda’nın en büyük 10 inşaat şirketinden biri olan Ballast Nedam’ı bünyesine kattı. Şirket böylelikle Hollanda, Almanya, İsviçre ve İngiltere’deki faaliyetlerini kıymetli oranda arttırdı. Rönesans, Türkiye ve Avrupa faaliyetlerinin yanı sıra Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’nın da bulunduğu geniş bir coğrafyada inşaat, gayrimenkul, sıhhat ve güç alanlarında faaliyet gösteriyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 29 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir