Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Sanathane’de eylül ayında sinema ziyafeti var


Sanathane’de eylül ayında sinema ziyafeti var

İzmir’in kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getiren Sanathane, eylül ayında birbirinden renkli aktiflikleri sanatseverlerle buluşturuyor. Konser, tiyatro ve söyleşilerin yanı sıra Sanathane, 4. Milletlerarası İzmir Artemis Sinema Şenliği sinemalarına de mesken sahipliği yapıyor.

Konak Belediyesi’nin ağustos ayında hizmete açtığı Sanathane Açık Hava Sineması ve Şov Sanatları Merkezi, eylül ayı programıyla da göz doldurdu. Kapılarını açtığı günden bu yana yaklaşık 2 bin sanatseveri sinema, tiyatro, şiir dinletisi ve konserlerle buluşturan merkez bu ay, gördüğü ilgi nedeniyle klasikleşmeye aday etkinliklerinin yanı sıra yepisyeni aktiflikleri de İzmirlilerin beğenisine sunacak. Bu ay birbirinden kıymetli sanatçı ve akademisyenlerin konuk olacağı Sanathane, tıpkı vakitte 4. Milletlerarası İzmir Artemis Sinema Festivali’nde yer alan sinemaların gösterimine de mesken sahipliği yapacak.

Film şenliğine açık hava nostaljisi

Açık hava sineması nostaljisini İzmirlilere tekrar yaşatan Sanathane, 4. Milletlerarası İzmir Artemis Sinema Festivali’nde yarışan üç sineması izleyiciyle buluşturacak. Kazananın izleyicinin oylarıyla belirlendiği şenlik kapsamında Sanathane’de

“Dayı: Bir Adamın Hikayesi”, “ Ağır romantik” ve “Nasipse Olur” sinemaları perdeye yansıyacak.

İlle de müzik

Sanathane konserlerinde bu ay sahnede Hamdi Akatay ve Tepecik Filarmoni Orkestrası yer alacak. Sanathane’ye farklı bir hava getirecek konserde, Perküsyon Ustası Hamdi Akatay ve orkestranın genç yetenekleri unutulmaz bir akşama imza atacak.

Müzik, Kahkaha, Felsefe

Sanathane’nin tiyatro sahnesi bu ay Mandra Filozofuyla tanınan direktör, senarist ve oyuncu Müfit Can Saçıntı’yı konuk edecek. Saçıntı, müzikli tek kişilik güldürüsü “İtirazım Var” ile itirazlarını tek tek sayarken, seyirciyi de güldürdüğü kadar düşündürecek.

Şiir Akşamları tam gaz

Sanathane’nin yavaş yavaş bir geleneğe dönüşen aktifliği Şiir Akşamları ise şiirseverleri bir ortaya getirecek. Sanathane’nin iki yüzyıllık binasının tarihi atmosferinin eşsiz dizelerle harmanlandığı Şiir Akşamlarında, Özgür Zeybek’in yönlendiriciliğinde, şairler Tuğrul Keskin, Ünal Ersözlü, Aydın Şimşek, Bilsen Başaran, Nesrin Kültür, Altay Ömer Erdoğan ve Erkut Tokman şiirlerini okuyacak. Ayrıyeten şiir dostlarına şairlerin kitapları da armağan edilecek.

Tarih Söyleşileri başlıyor

Sanathane eylül ayında İzmirlileri orijinal bir aktiflikle de buluşturacak. “Tarih Söyleşileri” ismini taşıyan aktifliğin birincisinde Dokuz Eylül Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi, Tarihçi Erkan Serçe ve Smyrna Antik Kenti Hafriyat Lideri, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Ersoy “İlk Çağ’dan Günümüze İzmir’de Gündelik Hayat” konusunu masaya yatıracak. Aktifliği takip edenler, İzmir’in tarih seyahatinde çok renkli öykülere tanıklık eden gündelik hayatın izinde, kent tarihi ve kültürünü apayrı bir pencereden görme talihi yakalayacak.

Çocuklar için de Sanathane

Eylül ayında Sanathane’de çocuklar için de süper bir oyun sahnelenecek. “Mimdo’nun Aradığı” isimli Pantomim Çocuk Oyunu, çocuk izleyicilere tiyatro keyfini yaşatacak. Dört yaş üstü çocuklar için hazırlanan oyunda, sanatçı İlker Kılıçer, hikayelerini pantomim sanatıyla anlatacak.

Davetiyenizi almayı unutmayın

Konak Belediyesi Sanathane Açık Hava Sineması ve Şov Sanatları Merkezi’ndeki tüm etkinlikler fiyatsız düzenleniyor. Girişlerin davetiyeyle yapıldığı aktiflere iştirak ve davetiye temini için 489 45 22 numaralı telefondan 2904 dahili hatta bağlanarak bilgi edinilebiliyor. Öte yandan Sanathane’de yer alan aktifliklerin paylaşımları için toplumsal medyada “sanathanekonak”ı takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 9 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir