Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Sanayi yerleri ya rantçıların elinde ya da atıl durumda


Sanayi yerleri ya rantçıların elinde ya da atıl durumda

Avrupa’da yaşanan enerji krizi nedeniyle kentler kararırken, fabrikalar üretime orta vermeye başladı. Kimi dallarda firmalar kepenk kapattı. Kimisi de eser çeşitliliğini düşürerek yoluna devam etmeye çalışıyor. Siparişler ise Türkiye’ye kayıyor. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Lideri Yavuz Eroğlu fabrikaların tam kapasite çalışmasına karşın arsa sorunu yaşadıklarını söyledi.

Eroğlu “Ülkemizde sanayi kapasite oranları yüzde 80’leri buldu. Teorik olarak yüzde 90’ı görmesi mümkün değil. Yani tam kapasite çalışıyoruz. İhracatımızı artırmamız için yeni yatırım koşul. Buradaki en büyük mani sanayi yerinin olmaması. Piyasada arsa olmayınca sanayi yeri fiyatları da son 1 yılda yüzde 200 üzerinde arttı. Birçok yatırımcı sanayi yerini ranta çevirdi. Hatta fabrikatörler bile büyük yerler alarak beklemeye geçti. Adam fabrika yerini alıp geleceğe dönük yatırım diye düşünüyor. Kar da ediyor. Lakin Türkiye’nin üretimine ve ihracatına önemli darbe vuruyor” diye konuştu.

Almanya’da toplam yerlerin yüzde 4,5’inin sanayi yeri olduğunu söz eden Eroğlu “Türkiye’de ise bu sayı binde 4. Bizler üretim yapacak arsa bulamıyoruz. Hem kıymetli hem yok. Olanlar da rantçıların elinde. Bir yatırımcı elindeki sermayenin büyük kısmını yere yatırınca üretim yapacak sermayesi kalmıyor” tabirlerini kullandı.

TARIM YERLERİNE EL ATILMALI

Türkiye’de toprakların birçoklarının tarım toprağı olarak işaretlendiğine işaret eden Eroğlu, şöyle konuştu: Sanayi yeri yok denecek kadar az. Tarım yeri olan yerde tarım da yapılmıyor. Sanayi bakanlığı hususla ilgili muhakkak teşebbüslerde bulunuyor. Lakin bir tarım yerinin sanayi toprağına çevrilmesi davasının 25 yıl sürdüğü oluyor. Alışılmış ki tarım yapalım lakin endüstrideki katma paha tarımdan çok daha kıymetli. Özcesi artık Türkiye ham maddeyi de üretmeye başladı. İhracatımızı da yüksek maksatlar koyduk ancak üretim kapasitemiz kâfi değil ve yeni yatırım lazım lakin arsa yok.

YERLİ HAM HUSUSA DÖNÜŞ

Avrupa‘daki güç krizi ham unsur üretimini de vurdu. Endüstricinin AB ülkelerinden ham husus tedarik edemediğini lisana getiren PAGEV Lideri Yavuz Eroğlu, “Almanya’daki üretici ‘ürünü veremiyoruz, tek banttan üretime geçtik’ açıklaması yaptı. Lakin bu yerli endüstricinin kendini geliştirmesine sebep oldu. Türk endüstriciler ham unsur de iç piyasaya dönüyor” dedi.

Kaan ZENGİNLİ

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir