Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Sırbistan Cumhurbaşkanı: Herkesin Türkiye’ye gitmesini tavsiye ediyorum


Sırbistan Cumhurbaşkanı: Herkesin Türkiye’ye gitmesini tavsiye ediyorum

Vucic, Sırbistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı konuşmada, ülkesi ile Türkiye ortasındaki bağlantıların çağdaş tarihteki tepesini yaşadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balkanlar’a gerçekleştirdiği ziyaretin arabuluculuk özelliği taşıdığını kaydeden Vucic, Erdoğan’ın samimi barışçıl yeteneğini de vurguladı.

İki ülke bakanlıkları ortasında imzalanan mutabakatlardan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Vucic, iki ülke ortasındaki ticari münasebetlerin de son derece gelişmiş olduğuna dikkati çekerek “Dış ticaret hacmini 2,5 milyar avroya ulaştırdık.” dedi.

Vucic, “Sırbistan’daki Türk şirketleri 10 binden fazla kişi istihdam etmekte ve bu hususta hem Türkiye’ye hem de ülkemizdeki Türk yatırımcılarına teşekkürlerimi iletmek istiyorum.” diye konuştu.

Novi Pazar-Tutin otoyoluna da dikkati çeken Vucic, otoyolun yakın bir mühlet içinde açılacağını kaydetti ve otoyolun inşaatında Türk şirketlerinin üstlendiği vazifenin ülkesi için değerli olduğunu söyledi.

– “Sırbistan, Türk üretimi Bayraktar İHA’sı satın almak istiyor”

İki ülke savunma bakanlıkları ortasında çalışmaların devam ettiğine dikkati çeken Vucic, şunları kaydetti:

“Türkiye ile birçok alanda projeler gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Savunma sanayi alanında da iş birliği yapılmasına yönelik taleplerimiz oldu. Sırbistan, Türk imali Bayraktar İHA’sı satın almak istiyor ve umarız bunu gelecek yıl alabileceğiz.”

İki ülkenin dışişleri bakanları ortasındaki âlâ bağlantılara de değinen çeken Vucic, “Açık Balkan Teşebbüsü’ne (Open Balkans) dayanaklarından ötürü Türkiye’ye teşekkür ediyorum.” tabirini kullandı.

Rusya-Ukrayna Savaşı’na işaret eden Vucic, bu sürecin ülkesi ismine zorluk oluşturduğunu söyleyerek “Azerbaycan’dan ülkemize elektrik gücünün aktarılmasına yönelik çalışmalarımız sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bize yardımcı olmasını rica ettik.” dedi.

Bosna Hersek’in toprak bütünlüğüne ve egemenliğine verdikleri dayanağı bir defa daha lisana getiren Vucic, Dayton Barış Mutabakatı’nın korunması gerektiğini söyledi.

Vucic, “Sanayi Odamız İstanbul’da bir ofis açmaya karar verdi. Bu sayede iki ülke ortasında turizm alanındaki çalışmalarımız artacak. Bu yıl Sırbistan’dan Türkiye’ye giden turist sayısı 300 bini buldu. Türkiye, Sırp turistlerin ilgisini çekmekte.” diye konuştu.

– “Türk lisanını duymaktan ve Türk dostlarımızı ülkemizde görmekten memnuniyet duyuyoruz”

“Türk lisanını duymaktan ve Türk dostlarımızı ülkemizde görmekten memnuniyet duyuyoruz.” tabirini kullanan Vucic, Sırbistan’ı ziyaret edecek Türk turistlerin kendilerini konutlarında üzere hissetmeleri gerektiğini kaydetti.

Kosova-Sırbistan ortasındaki gerginliğe de değinen Vucic, “Cumhurbaşkanı öncülüğünde, Türkiye’nin bölgedeki istikrarın korunmasındaki yapan rolü çok değerli.” diye konuştu.

Vucic, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile birlikte, Balkan ülkeleri ismine AB’ye elektrik gücünü tedarik edebilmek için ortak bir mektup yollayacaklarını vurguladı ve kış döneminin ülkesi dahil tüm bölge için zorlayıcı geçeceğini söz etti.

“En büyük umudumuz savaşın bir an evvel bitmesi.” diye konuşan Vucic, bu tahlilin yakın vakitte olacağını düşünmediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık sözlülüğü ve bölgeye verdiği değer için teşekkür eden Vucic, “Türkiye’ye hürmet ve ilgi gösteriyoruz burada kendinizi konutunuzda üzere hissediniz. Herkesin, Türkiye’ye gitmesini tavsiye ediyorum. Herkesin, bu büyük ülkenin Erdoğan liderliğinde neler elde ettiğini görmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir