Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Taksim Sanat “Boşluk’ta Mevcut” Başlıklı Standa Mesken Sahipliği Yapıyor


Taksim Sanat “Boşluk’ta Mevcut” Başlıklı Standa Mesken Sahipliği Yapıyor

Taksim metrosu -1. katta konumlanan Taksim Sanat Galerisi, 28 Eylül tarihine kadar Derya Yücel’in küratörlüğünde 13 sanatkarın ses ve ışık enstalasyonlarından oluşan “Boşlukta Mevcut” standını sanatseverlerle buluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB Kültür AŞ’nin iş birliğiyle düzenlenen Boşlukta Mevcut, simsiyah bir alanın içinde beden bulan sese, ışığa ve kente odaklanıyor. Küratörlüğünü Derya Yücel’in; proje asistanlığını Merve Duran’ın yaptığı stant, ses, ışık ve kent üzerine düşünen; mekânsızlığı hem içerik hem form bağlamında bir deney alanı olarak ele almayı amaçlayan ve günümüz sanat pratiklerinde yapıt-mekân münasebetine yönelen bir tema etrafında toplanıyor.

Bağımsız sanatkarlara dayanağı ile dalda boşluğu dolduran ve kamu alanında sanat galerisi olma özelliğini taşıyan Taksim Sanat’ın dördüncü standı Boşluk’ta Mevcut; Ali M. Demirel, Ardan Özmenoğlu, Aytaç Aybak, Buşra Tunç, Candaş Şişman, Davet Saray, Çınar Eslek, Fırat Engin, Murat Germen, Ramazan Can, Seda Uzunluk, Vahap Avşar ve Volkan Kızıltunç üzere kıymetli sanatkarların ses ve ışık enstalasyonlarından oluşuyor. Stant, neon ışıklarını sözlerle birleştiren çalışmaları, kente kucak açan görüntü ve görsel imajlar ile sesin güçlü potansiyelini bir ortaya getiriyor.

Sergi manifestosundan;

“…Sergi, günümüzde dönüşen var olma ve bağlantı biçimlerimizde kıymeti artan ‘seslerin varlığıyla bir ortada düşünmeye, ses ve ışık üzere göremeyeceğimiz ya da dokunamayacağımız bir kavramla sanatı bir ortaya getirmeye ve kent içerisindeki görülme/duyulma gereksinimimize işaret etmeyi amaçlıyor. Stant, şimdiki gerçekliğimizde değişen ve dönüşen irtibat biçimlerimizle oluşturduğumuz ve varlığımızı konumlandırdığımız, sesin ve ışığın başrol oynadığı bir kentte, yeni tıp bir ‘mekânsız mekân’ niyetiyle birlikte algılanabilir…”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir