Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Tapuda ‘artırılmış gerçeklik’ periyodu


Tapuda ‘artırılmış gerçeklik’ periyodu

Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda bugün sona erecek.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün şenlik alanında açtığı stantta, sunulan hizmetlerin yanı sıra hayata geçirilecek projeler hakkında da bilgi verildi.

Harita Dairesi Lideri İbrahim Cankurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tapu kadastro çalışmalarında teknolojiyi kullanılarak vatandaşa hizmeti en âlâ noktaya çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

Hizmetlerinde ağır teknoloji kullandıklarına işaret eden Cankurt, “1955 yılından beri havacılıkla uğraşan, kendi uçaklarını işleten, yüksek nitelikli kameraları kullanarak imgeler alan ve manzaralar üzerinden de haritaları üreten bir kurumuz. Haritalar artık kâfi olmuyor, vatandaşlarımıza biz bu hizmetlerimizi üçüncü boyuta taşımak istiyoruz. Bununla ilgili de çok farlı noktada teknolojik hizmetler sunmaktayız.” dedi

– Tapu Kadastroda üç boyutlu teknoloji dönemi

Gayrimenkul satın alırken vatandaşların en çok gereksinim duydukları şeyin itimat duygusu olduğuna işaret eden Cankurt, “Bir gayrimenkulle, bir binayla ilgili satın almak istediğiniz bağımsız kısmı gösterdiğimizde, ‘Buranın resmi kayıtları nelerdir ya da buranın iç alanı nasıldır, bu iç alanına nazaran uygun yeri, hakikat yeri alıyor muyum?’ üzere vatandaşın inanç hissine muhtaçlığı olduğu noktalarda biz hizmetlerimizi vatandaşlarımıza teknolojik olarak sunmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Mimari projeler ya da öteki teknik projeler her vatandaşa hitap etmeyebilir. Biz yüksek teknolojik eserler kullanarak bunları her vatandaşın anlayabileceği, faydalanabileceği bir alana çevirmeye çalışıyoruz. Tapu Kadastronun en büyük vazifesi vatandaşa gayrimenkulle ilgili itimadı sunabilmesi. Biz de şu anda vatandaşın yanlışsız yeri, hakikat daireyi gerçek biçimde, güvenerek alabilmesi için hizmetlerimizi bu noktalara taşıyoruz. Her kent modelini geniş formatlı kameralarla modelleyerek bu modellere de tapu kayıtları, mimari modelleri entegre ederek vatandaşlarımıza hizmet sunma noktasındayız. Burada en büyük geleceğimiz noktalardan birisi de artırılmış gerçeklikle bunları yapmak. Tahminen hologram teknolojileri ile ilerleyen günlerde tapuyu birbirine transfer edebilen noktaya geleceğiz.”

Bir vatandaşın satın almak istediği gayrimenkulle ilgili, “Ya burası hakikaten bize söylendiği üzere 3+1 mi sanki?” sorusunun bile görsel olarak cevaplanabileceği, gerekirse içine eşyayı yerleştirirken bile kullanabileceği modelleri sunmanın büyük bir avantaj olacağını vurgulayan Cankurt, “Bu yıl prestijiyle inşallah bu hizmetlerimizin her vilayette olmak üzere çalışmalarını başlatacağız.” sözlerini kullandı.

Çok yakın bir vakitte afetlerde kullanılmak üzere hayata geçirecekleri taşınabilir tapu kadastro tırı tasarladıklarını da bildiren Cankurt, şunları kaydetti:

“Afet sonrası vatandaşlarımız hemen o konutlarla ilgili yenilemeye muhtaçlık duyuyor. Bu durumda da çok ağır bir tapu verisine muhtaçlığımız oluyor. Afet bölgelerinde bir kamu binasında hizmet vermek epey güç oluyor. Hayata geçireceğimiz taşınabilir tır ile tapu kadastro müdürlüğünün temsil edildiği bir ortam oluşturacağız.”

Şu anda tapu müdürlüklerinde elektronik kimlik doğrulama sistemleri, yurt dışındaki vatandaşların gayrimenkulleri üzerinde Türkiye’ye gelmeden tasarruf yapabilmelerini yapan teknik altyapıya Tapı Kadastronun sahip olduğuna işaret eden Cankurt, bunların temelinde çok ağır teknoloji kullanımı olduğunu kelamlarına ekledi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir