Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Tarkan’la İzmir’de yüzyılın gecesi yaşanacak


Tarkan’la İzmir’de yüzyılın gecesi yaşanacak
Tarihin en görkemli 9 Eylül kutlaması
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin 100’üncü kurtuluş yıldönümünü uzun yıllar unutulmayacak bir programla kutlamaya hazırlanıyor. Sabah Zafer Yürüyüşü ile başlayacak 9 Eylül aktiflikleri gün uzunluğu devam edecek. Akşam Gündoğdu Meydanı’nda ise Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en büyük görsel gösteri sahnelenecek. İzmir’in kurtuluşu 1300 metrekare dev ekranlarda, artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak ve 180 dansçı ile canlandırılacak. Harika gece megastar Tarkan’ın Gündoğdu ve Cumhuriyet Meydanı ortasında Kordonboyu’ndaki sahnede vereceği konserle son bulacak.
  • Kutlamalar Atatürk’ün İzmir’e geldiği 10 Eylül’de de devam edecek. 100’üncü yıla özel hazırlanan İzmir Türküleri albümünün tanıtım konserinde 9 ünlü sanatçı Kültürpark’ta sahne alacak.
İzmir’in kurtuluşunu ve Ulusal Mücadele’nin kesin zaferini müjdeleyen 9 Eylül 1922 tarihinin 100’üncü yıldönümü, bu yıl mükemmel merasimlerle kutlanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in bu coşkusunu tüm Türkiye’ye taşıyacak.
İzmirliler 9 Eylül Cuma gününe Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 100.Yıl Zafer Yürüyüşü’yle başlayacak. Saat 09.00’da Basmane Karakolu önünden başlayacak tarihi yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.
Türk Ordusu’nun İzmir’e girerken kullandığı güzergah üzerinde Gaziler, Anafartalar ve İkiçeşmelik caddelerini takip edecek İzmirliler, 350 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağını birlikte taşıyacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki merasimler, saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp, akabinde Hükümet Konağı’ndaki bayrak merasimi ile devam edecek. Cumhuriyet Meydanı, saat 11.15’ten itibaren şovların yer aldığı kutlamaları izlemek isteyen on binlerce İzmirliye kucak açacak. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, burada İzmirlilere hitap edecek. Programda Büyükşehir Belediyesi Dans ve Ritim Topluluğu gösterisi, Zeybek, Bendir Dansı, Kafkas ve İzmir Büyükşehir Bandosu da yer alacak.
Airshow nefes kesecek
Saat 15.45’de Süvari Birlikleri’nin Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na yapacağı yürüyüşten çabucak sonra İzmir semaları, saat 16.15’den itibaren evvel Genel Havacılık Uçakları ve İzmir Kulüpleri selamlama uçuşuna sahne olacak. Gökyüzü Hürkuş Şov Uçuşu, Solo Türk, Türk Yıldızları, Jandarma Çelik Kanatlar gösterisi, Polis Havacılık Üzüm Salkımı, Kıyı Güvenlik Arama Kurtarma ve selamlama ile Flyboard gösterisi ile şenlenecek. Ayrıyeten saat 19.00’da Deniz-Hava-Karada Zeybek- Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası 100. Yıl coşkusunu doruğa taşıyacak.
9 Eylül akşamı yıllarca unutulmayacak
İzmir’in 100. yıl kurtuluş coşkusu, 9 Eylül akşamında tepe yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde saat 20.00’de Alsancak Limanı’ndan başlayacak Fener Alayı yürüyüşü sırasında İzmirliler, ellerindeki Türk bayraklarıyla Kordon’u adeta “gelincik tarlasına” çevirecek.
Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile kurtuluş günü canlandırılacak
Saatler 20.30’u gösterdiğinde Türkiye’de bugüne dek sergilenmiş en büyük sahne gösterilerinden biri geri sayımı başlayacak. DJ Ersin’in alandakileri coşturacak performansının akabinde Gündoğdu Meydanı’nda, 180 dansçının iştirakiyle artırılmış gerçeklik takviyeli işgal ve kurtuluşun canlandırılacağı interaktif tiyatral gösteri sahnelenecek. Toplam 1300 metrekare led ekranın kullanılacağı gösteri, bu bakımdan Türkiye tarihinde yapılan en büyük yapım olacak. Bu aktifliğin akabinde megastar Tarkan da tekrar Kordonboyu’nda konser vererek müzikseverlere unutulmaz saatler yaşatacak.
Kutlamalar 10 Eylül’de de devam edecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kurtuluş günü kutlamalarına 9 Eylül sonrasında da devam edecek. Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün İzmir’e geliş günü olan 10 Eylül’de AirShow şovlarına devam edecek. Şovlar 15.30’da başlayıp 20.30’a kadar devam edecek. Saat 16.00’da ise Gündoğdu Meydanı’nda 100. Yıl Anı Taşı Lider Tunç Soyer’in iştirakiyle yerine konulacak.
Ünlü sanatkarlardan senfoni orkestrası eşliğinde İzmir türküleri
İzmir’in Kurtuluşu’nun 100. Yılı, Atatürk’ün İzmir’e ayak bastığı 10 Eylül akşamı ise çok özel bir programla taçlandırılacak. Müziğimizin sevilen isimleri, İzmir Kültürpark Çim Alan’da, Adnan Saygun Senfoni Orkestrası eşliğinde, Tuluğ Tırpan’ın müzik yöneticiliğinde İzmir’in birbirinden hoş türkülerini seslendirecek.
11 Eylül Pazar günü ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 9 Eylül Maratonu koşulacak, 07.00’da başlayacak maratonun ödül merasimi ise saat 10.00’da yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 30 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir