Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

TikTok’un İhlal Edildiği Tezine Ait Kaspersky Uzmanından Görüş


TikTok’un İhlal Edildiği Tezine Ait Kaspersky Uzmanından Görüş

Kaspersky GReAT Baş Güvenlik Araştırmacısı David Emm: “TikTok’un ihlal edildiği teziyle ilgili birinci raporlar birkaç gün evvel ortaya çıktı. Breach Forums mesaj panosunda, bilinmeyen bir kullanıcı, TikTok ihlalini içeren veritabanı tablolarının ekran imajları olduğu argüman edilen görselleri yayınladı. Kullanıcının argüman ettiği üzere, 2 milyar veritabanı kaydı şayet çalınmış ise büyük ölçüde TikTok kullanıcısının potansiyel olarak bundan etkileneceğini düşünüyoruz.

Bazı siber güvenlik araştırmacıları, bilgi sızıntısı tezlerinin gerçek olduğunu savunurken, başkaları, gösterilen veritabanı kayıtlarında kullanıcı profilleri ile bu kimlikler altında yayınlanan görüntüler ortasındaki kimi eşleşmeleri doğrulayarak, bu cins detayların, ihlal edilmeden oluşturulabilecek, kamuya açık bilgiler olabileceğini vurguluyor. TikTok, ayda bir milyardan fazla kullanıcısı olan, dünya çapında tanınan bir toplumsal medya uygulaması olduğundan, kullanıcıların hesaplarını ele geçirmek ve hassas dataları çalmak isteyen siber hatalılar için platformu baştan çıkarıcı bir cazibe haline getiriyor.

Breach Forums bildiri panosundaki tezler doğruysa, bu birçok kullanıcı için önemli bir sorun olabilir. Argüman edilen veritabanı kayıtları, kullanıcının hesap bilgilerini içeriyorsa, siber hatalılar kullanıcılara spam yahut kimlik avı bildirileri göndererek kullanıcının TikTok’taki hesabını hackleyebilir, bankacılık bilgileri ve ferdî bilgilerini ele geçirebilir. Birçok ünlü ve blogger, kitleleriyle ana bağlantı kaynağı olarak TikTok’u kullandığından, siber hatalılar özel görüntüleri yayınlayarak, bildiriler göndererek ve onlar ismine görüntüler yükleyerek onları tehlikeye atabilir. Sonuçların kapsamı şirketin şifreleri nasıl ele aldığına bağlıdır parolalar karıştırıldıktan sonra şifrelenmişse ihtimal daha azdır.

Kaspersky, hesap bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceğinden endişelenen TikTok kullanıcılarına şifrelerini değiştirmelerini tavsiye ediyor. Kaspersky Password Manager ile tüm parolalarınızın güvenliğini gerçek vakitli olarak izleyebilirsiniz. Birinin hesabınızı ele geçirme riskini azaltmak için Kaspersky ayrıyeten, rastgele bir çevrimiçi hesap için olağanüstü bir siyaset olan iki faktörlü kimlik doğrulamayı uygulamanızı öneriyor”.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 30 2022 Teknoloji

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir