Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan: Yeni bir devri açmış olduk


TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan: Yeni bir devri açmış olduk

TKP’nin 102. kuruluş yıldönümünde “2023 Yeniden” çağrısıyla düzenlediği buluşmaların birincisi dün İstanbul’da yapıldı. Binlerce kişi Bostancı Şov Merkezi’nde bir ortaya geldi.

Coşkulu buluşmanın akabinde açıklama yapan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, İstanbul’daki aktifliği ve TKP’nin açtığı yeni devri kıymetlendirdi.

‘TKP’nin seçim çalışması oy avcılığıyla olmaz’

2023 Tekrar toplantılarının yeni bir sistem, eşitlikçi bir sistem, sosyalizm fikrini aktüel kılmak için düzenlendiğini belirten Okuyan, “Bu ülkeyi ayağa kaldıracak, karanlıktan çıkaracak biricik kurtuluşu, sosyalizmi daha fazla erteleyemeyiz. Önümüzdeki günlerde tek tek TKP’nin temel sıkıntılara ait tahlil tekliflerini açıklamaya başlayacağız. Bir yandan da seçim çalışmalarını başlatmış oluyoruz. TKP’nin seçim çalışması oy avcılığıyla olmaz, somut maksatların işçi halka mal edilmesiyle olur, örgütlenerek olur, tertip partilerine meydan okuyarak olur ve sandıktan sosyalist bir Türkiye için daha fazla umut, daha fazla güç çıkartma uğraşı ile olur.” tabirlerini kullandı.

‘Türkiye’nin en esaslı partisiyiz ve bugüne, geleceğe odaklanıyoruz’

İstanbul aktifliğinin gerçekleştiği tarih 10 Eylül birebir vakitte TKP’nin kuruluşunun da yıldönümü. Okuyan Parti’nin 102. yıldönümüne dair de şöyle değerlendirmelerde bulundu:

“Biz bu yıl bir yaş günü anması yapmayı tercih etmedik. Partimizin kurucuları Mustafa Suphi ve yoldaşları, Şefik Hüsnü ve öbür önde gelen yöneticilerimiz, Nâzım Hikmet, Hikmet Kıvılcımlı, TKP’ye kıymet katan bütün isimlere karşı sorumluluğumuz ve borcumuz var. 102 yıl sonra bu türlü bir sistemde yaşamak ağrımıza gidiyor. Bu manada yol almak, daha fazla yol almak, TKP için onca yıl verilen emeği, somut kazanımlara taşımak istiyoruz. Türkiye’nin en esaslı partisiyiz ve bugüne, geleceğe odaklanıyoruz.”

‘Kendimizi uydurma tahlillerin kesimi haline getiremeyiz’

TKP sahiden bugün dillendirdiği iddiayı hayata geçirebilecek mi? Türkiye’de AKP karanlığını aşmadan bütün bunlar nasıl gerçekleşecek?

AKP karanlığını nitekim aşmak için bu tertibi değiştirme tezine sahip olmak gerektiğini söyleyen Okuyan, Türkiye’de tertip siyasetinin laik, bağımsız, adil bir ülke yaratabileceği palavrasına TKP’nin ortak olamayacağını belirtti. Sömürünün giderek daha da derinleştiği bu günlerde geçersiz tahlillerin modülü olamayacaklarını tabir etti.

‘Her tıp haksızlık ve probleme ait kelamımız ve karşılığımız var’

Ankara’da ve İzmir’de bu etkinliklere devam edeceksiniz. Sonra nasıl devam edilecek?

İstanbul, Ankara ve İzmir’deki etkinliklerle kendileri açısından bir devrin açılışının gerçekleştiğini söyleyen Okuyan, “Yeni bir haftalık gazete çıkarmaya başladık, yeni binalar ve semt meskenleri açıyoruz. Çabayı her başlıkta yükseltiyoruz. Okullar açılıyor, mahalle ve işyerlerinde bu tertibin yansıması ve sonucu olan her çeşit haksızlık ve probleme ait kelamımız ve cevabımız var. 102 yıl evvel büyük bir tez ve kararlılıkla yola çıkan kurucu yoldaşlarımızın mirasını çarçur etmeyeceğiz.” dedi.

Okuyan kelamlarını “İstanbul’da bizimle birlikte olan dost parti temsilcilerine, gazeteci dostlarımıza, sendika ve dernek temsilcilerine, tüm konuklara teşekkür ederiz.” diyerek sonlandırdı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir