Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Tohumlar fidana, fidanlar yeşil Buca’ya dönüşüyor


Tohumlar fidana, fidanlar yeşil Buca’ya dönüşüyor

Buca Belediyesi kış periyodunda kenti süsleyecek çiçekleri satın almak yerine tohumdan yetiştirerek değerli bir tasarruf sağlayacak. Menekşeden çuha çiçeğine kadar pek 5 bin çiçek yakın vakitte kenti süsleyecek.

Buca Belediyesi, daha yeşil ve estetik bir kent için kamu faydası gözeten çalışmalarından birine daha imza atıyor. Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, fidanların İzmir etrafındaki çeşitli kooperatiflerden satın almak yerine belediye bünyesinde yetiştirilmesini sağlamak için çalışma başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün fidanlığında, kış aylarında kenti bezeyecek çiçeklerin üretimine başlandı. Kıymetli bir tasarrufun da sağlanması hedeflenen ve geçtiğimiz yıllarda de hayata geçirilen “tohumdan fidana” projesi, yine yaşama geçirildi.

Yataklama yordamı le toprağa ekilen tohumlar, can suyunun verilmesi ile çok yakın vakitte Buca sokaklarında yerini alacak. Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye nazaran; bütçe dostu bu proje ile 5 bin kadar fidan parklara, bahçelere ve orta refüjlere ekilecek. Buca Belediyesi fidanlığında yapılan çalışmalar kapsamında karışık menekşe, mor süs lahanası, beyaz süs lahanası, çuha çiçeği ve portakal çiçeği tohumları çiçeğe dönüşerek tüm kenti süsleyecek.

YURTTAŞLAR DA GÜL PROJESİNE ORTAK

Öte yandan Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımları, Buca’daki gül ağacı varlığını artırmak için de yurttaşların takviyesiyle değerli bir proje başlattı. Bucalıların bahçelerinde bulunan gül ağaçlarını, vatandaşın istekleri üzerine budayan takımlar, böylece güllerin köklendirerek yeni gül fidanları üretiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir