Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Türk müteahhitler, Çin’in andından dünya ikincisi oldu


Türk müteahhitler, Çin’in andından dünya ikincisi oldu

Engineering News Record (ENR) mecmuasının, her yıl müteahhitlerin bir evvelki yılda ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri gelirleri temel alarak “Dünyanın En Büyük 250 Memleketler arası Müteahhidi Listesi”ni açıklıyor.

Türkiye bir yıllık ortanın akabinde 42 firmayla ikinci

ENR’nin 2022 yılına ilişkin sıralamasında Türkiye, bir yıllık ortanın akabinde 42 firmayla tekrar ikinci sıraya yükseldi.

Çin 79 firma ile listede birinci sırada

AA’nın haberine nazaran, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), ENR mecmuasının, 2022 sonuçlarına ait açıklama yaptı.

Buna nazaran, Çin 79 firma ile listede birinci sırada bulunurken Türkiye 42 firmayla ikinci, ABD 41 firmayla üçüncü sırada yer aldı.

2021’de Türkiye, performansını artırarak listedeki sıralamada geçen yıl ABD’ye bıraktığı ikinciliği geri aldı.

Türkiye, milletlerarası gelirlere nazaran 7.

Türk firmaları, 20,4 milyar doları meblağında gelirle, listedeki firmaların toplam gelirleri içerisindeki hissesini bir evvelki yılda ulaşılan yüzde 4,4’ten yüzde 5,1’e yükseltti. Böylelikle Türkiye, memleketler arası gelirlere nazaran 2022 listesinde bir sıra yükselerek 7’nci oldu. Türkiye bu sayıyla İngiltere, Avusturya ve Japonya’nın önünde yer aldı.

İki Türk firması ise birinci 50 firma arasında

Müteahhitlik firmalarının 2021 yılı memleketler arası proje gelirlerine nazaran 2022 yılı listesinde birinci 100 firma ortasına giren Türk müteahhitlerinin sayısı 8 oldu. İki Türk firması ise birinci 50 firma ortasında yer buldu.

Türk firmalarının faaliyetleri 2021’de tartıyla Rusya dahil Avrupa (8,8 milyar doları), Orta Doğu (5,6 milyar dolar), Afrika (3 milyar dolar) ve Asya (2,5 milyar dolar) bölgelerinde ağırlaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 , , , , Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir