Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Türkiye’den Lübnan’a 511 bin ton insani yardım


Türkiye’den Lübnan’a 511 bin ton insani yardım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nca (AFAD) ekonomik sıkıntılarla boğuşan Lübnan için 511,7 tonluk insani yardım gereci hazırlandı.

DHA’nın haberine nazaran yardımı taşıyan 4’üncü Uygunluk Gemisi, Mersin Silifke ilçesinden Lübnan’a uğurlandı.

Taşucu Limanı’nda yapılan merasime, Vali Vekili İbrahim Küçük, Silifke Kaymakamı Abdullah Arslaner, Kıyı Güvenlik Akdeniz Bölge Kumandanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, AFAD Vilayet Müdürü Cenk Yıldız, vilayet ve ilçe protokol üyeleri katıldı.

“Kardeşlerimizin gereksinimlerine deva olmasını ümit ediyoruz”

Vali Vekili Küçük, 1’inci yardım gemisinin şubat ayında Lübnan’a gönderildiğini belirtti.

Bugün de 4’üncü yardım gemisinin uğurlanacağını söz eden Küçük, “Lübnan’da yaşanan ekonomik ve mali sorunlar sonucunda güç duruma düşen, temel muhtaçlıklarını karşılayamayan bayanlar, çocuklar ve fakirler başta olmak üzere muhtaçlıklarını karşılamakta zorlanan insanlara, ülkemizde AFAD öncülüğünde yardım kampanyası başlatılmıştır.

Dünyanın neresinde olursa olsun; her periyotta yoksulluk, acı ve kıtlık olduğunda buna duyarsız kalmayan, merhamet hisleri yüksek Türk milletinin müsamahası ve yardımseverliği ile buradan göndereceğimiz yardımların Lübnan’daki kardeşlerimizin gereksinimlerine deva olmasını ümit ediyoruz.” dedi.

Okunan duanın akabinde 511,7 ton insani yardım materyali taşıyan 23 TIR, 4’üncü Yeterlilik Gemisi’ne yüklenerek yola çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 23 2022 , Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir