Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

‘Uyuşturucu satıcılarına yönelik ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’ başlatıldı’


‘Uyuşturucu satıcılarına yönelik ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’ başlatıldı’

Bakan Soylu, Nevşehir Emniyet Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, kentte bulunmalarının nedeninin Nevşehir’de yaklaşık 6 aydır takibi Cumhuriyet Başsavcılığı ile birlikte sürdürülen ve Türkiye’nin birçok vilayetinde gerçekleştirdikleri “Kökünü Kurutma Operasyonu” olduğunu söyledi.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Daire Başkanlığı ve Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi’nin gerçekleştirdiği operasyon çerçevesinde toplam 153 şüphelisi bulunan bir belgenin kelam konusu olduğunu tabir eden Soylu, şöyle konuştu:

“Bir kısmı evrak içeriğinde 6 aylık süreçle birlikte gözaltına alındı. Bugün toplam 87 kuşkulu yani bunlar bilhassa uyuşturucu satıcıları, temin edicileri, nakledicileri, bunların 87 adedinden şu ana kadar 75’i gözaltına alındı. Eş vakitli bir formda şu anda Mersin’de de tıpkı ölçekte yaklaşık 111 şüphelinin, tekrar uzun vakittir devam eden bir belgede, şu ana kadar 60 gözaltı da ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nda Mersin’de eş vakitli bir halde gerçekleştirilmektedir. Uyuşturucuyla uğraş konusunda bilhassa eğitim öğretim periyodu açılmadan evvel tüm vilayetlerimizde ağır bir baskılama çalışması sürdürülmektedir ve şunu söz etmem gerekir. Bu, gerek hudutlarımızda olsun, gerek sonlarımızın içerisinde olsun, tüm güvenlik güçlerimiz uyuşturucu ile çabayı gerçekten dünyanın da takdir ettiği bir biçimde yerine getirmektedir. Burada kamuoyuna şunu söylemek isterim. Geçmiş yıllarda Türkiye’deki yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i batı vilayetlerinde yakalanırdı. Halbuki son yıllarda kurduğumuz sistemle Türkiye’de yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i Ağrı, Van ve Hakkari vilayetlerinde yakalanmaktadır yani Türkiye’ye doğudan girdiği andan itibaren uyuşturucu yakalanmaktadır.”

– “Bizim uğraşımız arzla mücadeledir”

Bu baskılamanın uyuşturucu rotasının bilhassa “afyon ve eroinde” Balkan rotasından Akdeniz rotasına kaymasına sebep teşkil ettiğini lisana getiren Soylu, bu baskılamayı devam ettireceklerinin altını çizdi.

Bakan Soylu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yine Nevşehir’de yaptığımız operasyonda da yeniden Mersin’de yaptığımız operasyonda da operasyonun en değerli ayaklarından bir tanesi de metamfetamindir. Yani ‘met’ dediğimiz, vatandaşımızın lisanında ‘met’ olarak nitelenen metamfetamine yönelik bir operasyondur. Bu da Türkiye’nin doğusundan girmektedir. Yani bilhassa İran sonlarından girmektedir. Onun için orada da önemli bir önlem alınmıştır. Geçen yıl yaklaşık 2,5 ton civarında bir metamfetamin yakalandı. Toplam bu yılsa bunun yaklaşık şu anda 3 katından fazlası yakalanmış durumdadır. Yani saha baskılamamız, birebir vakitte farkındalık üretmemiz, tıpkı vakitte topyekun uğraşımız metamfetamin konusunda da sürmektedir.

Bunu tabir etmemin manası şudur. Siz bir uyuşturucu tipini engellersiniz, o öbür bir alana kendini kaydırmaya çalışır. Bunu daima olarak takip eden, bu rotaları daima olarak takip eden, hangi ülkeden hangi uyuşturucu çeşidinin Türkiye’ye aktarıldığını, aktarılmaya çalışıldığını takip eden bir usulü canlı bir biçimde Türkiye takip etmektedir ve sonuç üretmeye çalışmaktadır. Bizim uğraşımız arzla çabadır. Yani arzı durdurma, uyuşturucu arzını ve uyuşturucu satışını, uyuşturucu naklini durdurma uğraşıdır. Bu mevzuda tarihi ve büyük başarılara imza atan gerek emniyet teşkilatımızı, gerek jandarma teşkilatımızı tebrik ediyorum, kutluyorum.”

(Sürecek)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir