Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Uzun menzilli hava savunma sistemi SİPER 100 km menzile ulaştı


Uzun menzilli hava savunma sistemi SİPER 100 km menzile ulaştı

Türkiye savunma endüstrisinde her geçen gün teknoloji alanında bir yenilik yaşanıyor.

Türk mühendisler kendilerine verilen imkanlar kapsamında sonları zorlayarak yerli ve ulusal bir savunma endüstrisi için yeni projeler hayata geçiriyor.

Dünya çapında bir marka haline gelen Türk savunma sistemleri, Türk milletinin göğsünü kabartmaya devam ediyor.

SİPER projesinde bir kademe daha tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında geliştirilen uzun menzilli hava savunma füze sistemi SİPER projesinde bir basamak daha muvaffakiyetle tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, gelişmeyi toplumsal medya hesaplarından şu tabirlerle duyurdu:

“SİPER 100 km’yi gözüne kestirdi”

Savunma sanayiimizden Büyük Taarruz ve Malazgirt’in yıldönümünde ecdadın şanına yakışır bir başarı! Uzun menzilli hava savunma füze sistemimiz SİPER adım adım yükseliyor. SİPER son test atışında yüksek süratli maksatlarda 100 km’yi gözüne kestirdiğini gösterdi. SİPER, bu vuruş başarısıyla bir evreyi daha tamamladı. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Hava savunma gereksinimini karşılayacak

SİPER füzesinin test atışı Sinop Test Merkezi’nde ASELSAN-ROKETSAN işbirliğinde gerçekleştirildi. SİPER füzesi, Türkiye’nin katmanlı hava savunma muhtaçlığının yerli imkanlarla karşılanması açısından büyük değer taşıyor. Bölge hava savunması kapsamında stratejik tesislerin düşman taarruzlarına karşı korunması hedefiyle geliştirilen SİPER, uzun menzilde ve dağıtık mimaride hava savunması sağlanmasına imkan verecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı uyumunda yürütülen çalışmalarla yerli sistemlere katmanlı bir hava savunması oluşturulması amaçlanıyor.

Teslimatlar yapılırken, seri üretimler devam ediyor

Bu kapsamda birinci olarak alçak irtifa Korkut sistemlerinin seri üretim ve teslimatlarına başlandı ve hala devam ediyor. Sonrasında portatif özellikli araçtan ve omuzdan atılan alçak irtifa Sungur hava savunma sistemleri hizmete alındı. Hisar-A+ ve Hisar-O+ hava savunma sistemlerinin de birinci teslimatları yapılırken, seri üretimleri de bir yandan sürüyor.

2023 yılında teslimat hedefleniyor

SİPER ise bu katmanlı sistemde bütün bu sistemlerin ötesinde uzun menzile sahip olmasıyla öne çıkıyor. ASELSAN, ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE iş iştiraki ile yürütülen SİPER Projesinde 2023 yılında teslimat hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir