Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Yeni toplumsal yardım paketi geliyor


Yeni toplumsal yardım paketi geliyor

Hükümet, toplumsal yardımları yeniliyor.

Güçten eğitime kadar alanlarda hala devam eden birçok toplumsal yardım kaleminin hem kapsamı genişletilecek hem de yardım ölçüsü artırılacak.

Yeni toplumsal yardım kalemleri de uygulamaya girecek. Bu kapsamda birinci olarak eğitim hayatı devam eden çocuklar için ailelere nakit yardım yapılması planlanıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dün biraraya geldi.

İki bakan, toplumsal yardımlarla ilgili mevcut durumu gözden geçirip yeni periyotta uygulanacak toplumsal yardım siyasetini kıymetlendirdi.

Şu ana kadar 200 milyar lirayı aşan bir güç sübvansiyonu yapıldı. 5 milyona yakın ailenin 30 milyar liraya yakın icralık borcunun tasfiyesine ait plan açıklandı.

Doğalgazda konutlar için yüzde 80’i aşan sübvansiyonun devam edeceği açıklandı. Bu yıl yapılan toplumsal yardımlar, 145 milyar lirayı aşarak bütçeden yüzde 5,1 oranında hisseye ulaştı.

FATURA TAKVİYESİ KAPSAMI GENİŞLEYECEK

Dün yapılan toplantıyla toplumsal dayanak paketinde hem mevcut uygulamaların geliştirilmesi hem de yeni toplumsal takviye uygulamalarının eklenmesi kararlaştırıldı.

Bu kapsamda, güç takviyeleri artacak. Dayanaklardan yararlanan nüfus sayısı da artacak. Takviye ölçüsü da yükselecek.

Hala konutlarda doğalgaz faturası için en düşük 450 lira ve en yüksek 1150 lira ödeme yapılıyor. Doğalgaz faturası takviyesi, yılda iki kere sağlanıyor. Doğalgaz takviyesi, şubat ayında birinci etapta 203 bin aile ile başladı.

Elektrik dayanağı ise 216 liraya kadar veriliyor. Elektrik takviyesinden yararlanan aile sayısı, bu yıl içinde 2,1 milyondan 4 milyona çıktı.

Böylece hanelere güç takviyesi bin 366 liraya kadar çıkıyor.

Yapılacak yeni düzenlemeyle doğalgaz ve elektrik yardımından yararlanan aile sayısı artacak. Yardım ölçüsü da yükselecek.

ÇOCUKLU AİLELERLE İLGİLİ DAYANAKLAR YENİLENECEK

Çocuklara eğitim yardımı yapılacak. Eğitim hayatı süren çocuklar için ailelere nakit yardım yapılacak. Böylelikle okula giden çocuklar için sağlanan kitap ve okul araç gereci yardımlarına nakit yardım da eklenecek.

Aile takviye yardımı da genişletilecek, sayıları artacak. Aile dayanak programı kapsamında muhtaçlık sahibi ailelere 12 ay boyunca 450, 550 ve 600 lira ödeniyor. 4 milyon müracaat yapıldı, 1,6 milyon aileye hak sahipliği verildi. 831 bin haneye 428 milyon lira ödeme tamamlandı.

DÜZENLEME NE VAKİT AÇIKLANACAK?

Toplumsal yardım paketinin detayları ekim ayındaki kabine toplantısında açıklanacak.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir