Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Yer fıstığına 5 kat artırım gelebilir


Yer fıstığına 5 kat artırım gelebilir

Türkiye’nin en kıymetli fıstık üreticisi olan Adana’da bu yıl ekim alanlarının azalması ve rekoltenin düşmesi nedeni ile geçen yıla oranla fiyatların artması bekleniyor.

Yer fıstığı üretiminin yarısı Adana’dan

Adana Türkiye’nin yer fıstığı üretinin yarısını oluşturuyor. Adana’nın Kozan ilçesinde haziran ayının birinci günleri yer fıstığı ekimi için hareketlilik başlamıştı.

Bitkisel yağ üretiminde de kullanılan yer fıstığı ekiminde ise Adana, Türkiye’de ilk 3. sırada yer alıyor.

Ekim alanları yüzde 60 azaldı

Geçen yıl eserin fiyatının düşük olması nedeniyle ekim alanları yüzde 60 azaldı.

İnsan besini ve hayvan yemi olarak kullanılmasının yanı sıra topraktaki azotu da zenginleştiren yer fıstığı, geçen yıl 270 bin dönüm, bu yıl ise 110 bin dönüm ekildi.

Fiyatlar 5 kat artabilir

DHA’nın haberine nazaran; Adana Tarım Platformu Sözcüsü Cahit İncefikir, rekolte azlığı nedeniyle, geçen yıl 4-5 lira olan fiyatların bu yıl tarlada 25 liraya kadar yükseldiğini söyledi.

İncefikir, “Dönümden ortalama 500-600 kiloluk rekolte alınıyor. Bu sayı tarlalara nazaran de değişebiliyor. Geçen yıl fiyatlar makûs olduğu için çiftçiler farklı eserlere yönelmişti.

Ekim alanlarındaki daralma nedeniyle fiyatlar arttı.  Önümüzdeki günlerde arz-talebe nazaran fiyatlar yeniden değişir. Arz düşük. Talep artarsa fiyatlar daha da yükselebilir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , , Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir