Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

‘Zorla bağış alınmasıyla ilgili 234 ihbar alındı 3 bireye ceza kesildi’


‘Zorla bağış alınmasıyla ilgili 234 ihbar alındı 3 bireye ceza kesildi’

TRT Haber’in özel röportaj konuğu olan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni eğitim öğretim yılına ait değerlendirmelerde bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in, açıklamalarının satır başları şöyle;

Bu devir 2022-2023 eğtim öğretim yılı hazırlıklarına çok erken başladık. 17 Haziran’da 2021-2022 eğitim yılı kapatıldıktan sonra tüm okul yöneticilerimiz ile bir ortaya geldik ve birinci startı verdik. Okullarımızın gereksiniminin karşılanması noktasında, bütçelerin aktarılması noktasında, okulların eğitim öğretime hazırlanması noktasında çok değerli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu devir birinci sefer 20 yıldan bu yana biliyorsunuz eğitimde fırsat eşitliği bağlamında dağıtılan okul ders kitaplarına ek olarak yardımcı kaynaklar tüm sıralara yerleştirildi. Yaklaşık 136 milyon 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerin bir periyot boyunca gereksinim duyabilecekleri tüm yardımcı kaynaklar okullara gönderildi.

Başka taraftan birinci sefer Ulusal Eğitim Bakanlığı orta öğretim kurumlarına bütçe gönderiyordu ancak temel eğitim, anaokulu, ilkokul ve orta okullara bütçe göndermiyordu. Birinci sefer paklık, kırtasiye, küçük tamirat ve eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi bağlamında tüm okullarımıza bütçe gönderildi. Aslında bu sessiz bir ihtilaldir. 3,1 milyar bütçe tüm okullarımıza gönderildi. Buradaki maksadımız şuydu; Okullarımızın okul iklimini güçlendirmek ve asıl kıymetlisi okullarımız okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin velilerle bir maddi bağlantı yerini ortadan kaldırmak. Biliyorsunuz yıllardan bu yana kayıt paraları, spekülasyonlar çok istisna durumlar olmasına karşın güya eğitim sisteminin yaygın bir sorunuymuş üzere, güya Ulusal Eğitim Bakanlığı okulların muhtaçlığını karşılayamıyormuş üzere bir algı vardı. Biz bu algıyı bu devir yıktık. Tıpkı velilerin üzerinde büyük bir yük olan yardımcı kaynaklar ile ilgili sorunu çözdüğümüz üzere artık hiç bir okulda yardımcı kaynakla ilgili bir okul yöneticisinin, öğretmenin piyasadaki rastgele bir kaynağı refere etmesi mümkün değil. Zira tüm gereksinimleri biz karşılayabiliyoruz.

Tıpkı şeyi okulların muhtaçlıkları bağlamında da giderdik. En kıymetli hazırlık kısmımız buydu. Süreç içerisinde birtakım okullarla ilgili basına yansımalar oldu. Yaklaşık 234 tane ihbar aldık. Bu ihbarlar bağlamında da gerekli süreçleri yaptık. 3 okul yöneticimize ceza verdik ve bizim gözlemlediğimiz geçen yıllara nazaran çok daha az sayıda basında bağış ile ilgili haberler oldu. Yani bu yavaş yavaş tedrici bir halde inşallah eğitim sistemi gündemimizden ortadan kalkacak. Zira siz okulların gereksinimini karşıladığınız vakit ve bunu hem okul yöneticilerine hem öğretmenlere hem de velilere gösterdiğiniz vakit sahiden bu türlü bir münasebetin yeri ortadan kalkmış olacak. Okul aile birlikleri daha rahat edecektir. Zira bağış almak zorunda kalmayacaklar. Lakin kayıt yapma münasebeti bağlamında bağış, ama veli isterse okul aile birliğine, okuldaki eğitim ikliminin daha güçlenmesi için yardımda, bağışta bulunabilir. Ancak muhakkak kayıt yaptırmayla bağış ortasındaki ilgiyi bu periyot kopartmış olduk. En değerli hazırlığımız o oldu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 29 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir